MHP Adana İl Başkanı Kanlı, Mağdur emekçilere destek çıktı

MHP Adana İl Başkanı Kanlı, Mağdur emekçilere destek çıktı
MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Adana’da bazı CHP’li belediyelerin çok sayıda çalışanı işten çıkarmasına tepki gösterdi.

İl Başkanı Yusuf Kanlı, “Sayın belediye başkanları... ‘Bankamatikçi’ olarak tabir edilen ve işe gelmeden maaş alanlar elbette kapı önünü konulmalı, gözünün yaşına bakılmamalıdır ama ailesinin rızkını temin için gerçekten alın teri dökenler de mağdur edilmemelidir. Helalinden kazanmak için emek harcayan çalışana kıymayın; ayıptır, yazıktır, günahtır!”

“Bir taraftan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı paylaşıp, diğer taraftan işçileri kapı önüne koymak tutarlı bir davranış olmamakla beraber hiç etik değildir.”

İl Başkanı Yusuf Kanlı Emekçilere sahip çıktı

MHP İl Başkanı Yusuf Kanlı’dan Mağdur emekçilere destek mesajı

İl Başkanı Yusuf Kanlı’dan 1 Mayıs tutarsızlığına tepki!

Yusuf Kanlı: Emek harcayan çalışana kıymayın!

Yusuf Kanlı: Ayıptır, yazıktır, günahtır!

– Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Adana’da bazı CHP’li belediyelerin çok sayıda çalışanı işten çıkarmasına tepki gösterdi. Yapılanların hak ve hakkaniyete uygun olmadığını belirten Kanlı, emekçilerin mağdur edilmemesi çağrısında bulundu.

“Emek, Emekçi, Hak, Hukuk Edebiyatı”

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Dün 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü idi ancak emek, emekçi, hak, hukuk edebiyatını dilinden düşürmeyen, her 1 Mayıs’ta bölücü unsurlarla birlikte sokağa inen CHP zihniyeti, sözde savundukları değerlerin tam aksine adımlar atmaktadır.”

“Tutarlı Bir Davranış Değil”

“Kazandıkları belediyelerde seçimden hemen sonra harekete geçen CHP zihniyetinin yine ilk icraatı işçi çıkarmak olmuştur. Kendi partilisi başkandan devraldıkları belediyelerde bile bunu yapmışlardır. Bir taraftan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı paylaşıp, diğer taraftan işçileri kapı önüne koymak tutarlı bir davranış olmamakla beraber hiç etik değildir.”

“Ayıptır, Yazıktır, Günahtır”

“Sayın belediye başkanları... ‘Bankamatikçi’ olarak tabir edilen ve işe gelmeden maaş alanlar elbette kapı önünü konulmalı, gözünün yaşına bakılmamalıdır ama ailesinin rızkını temin için gerçekten alın teri dökenler de mağdur edilmemelidir. Helalinden kazanmak için emek harcayan çalışana kıymayın; ayıptır, yazıktır, günahtır!”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.