Prof. Dr. Ünüvar: “Bizler Her Alanda İleri Teknoloji Ürünler Üretmek Zorundayız..”

Prof. Dr. Ünüvar: “Bizler Her Alanda İleri Teknoloji Ürünler Üretmek Zorundayız..”

-Türkiye’nin Hem Yönetsel Anlamda Hem De Diğer Alanlarda Katma Değerini Yükseltmek Adına Çalışıyoruz-Bizler Her Alanda İleri Teknoloji Ürünler Üretmek Zorundayız-Üreteceğimiz Ürünler İçin Pazar Sorunumuz Yok

WEB TVADANAPOST Prof. Dr. Ünüvar: “Bizler Her Alanda İleri Teknoloji Ürünler Üretmek Zorundayız..”

Sağlık-AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, İVEK BIO 2017 Çok Paydaşlı Konsey Toplantısına katılarak açılış konuşması yaptı.

Ünüvar sözlerine ülkemizin coğrafik ve stratejik önemine vurgu yaparak,  “Türkiye bir yönü ile Asya’nın içine kadar, bir yönü ile balkanlara, bir yönü ile Avrupa’nın içine diğer bir yönü ile Yemen’e kadar bir yönüyle ise Karadeniz’in üstünde yaşayan ülkelere etki edebilme potansiyeline sahiptir” şeklinde başladı.

Ünüvar, “Türkiye’nin hem yönetsel anlamda hem de diğer alanlarda katma değerini yükseltmek adına çalışıyoruz” dedi.

 

Toplantıda İVEK vakfı mütevelli heyeti başkanı olarak konuştuğunu belirten Ünüvar, “biz zor ve zahmetli bir işe giriştik. Güzel işler üretelim,  elle tutulur gözle görülür ve buradan ayrılırken ülkemiz için güzel işler yaptık diyebileceğimiz önemli  işleri yapmak amacı ile İVEK’i kurarak yola çıktık” dedi.

 

Ünüvar İVEK’in amacını anlatarak “Amacımız Türkiye’de ileride sadece biyo organizasyonlar yapmak değildi. Bizler Sadece salonlarda toplantılar veya kitaplarda olacak şeyler ile uğraşmak kesinlikle istemiyoruz.  Ülkemize katma değer sağlayacak yüksek teknolojik ürünlerin üretilmesini sağlayacak bir hedefimiz var” şeklinde ifade etti.

 

Sektörün toplantıya katılımının önemini vurgularken sektörün seçkin temsilcilerine ve katılımın sağlanması için çalışan İVEK yönetimine teşekkür eden Ünüvar, “ayrıldıktan sonra hoş bir seda bırakmak hepimizin temel görevidir” dedi.

 

Ünüvar sözlerine, “Bizler eski Sağlık Bakanımız şimdi ki Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu,  mevcut Sağlık Bakanımız Sayın Recep Akdağ’ın  1. Fazdan 2. Faza geçişte sağlıkta çalışmalarına benzer ve onları tamamlayıcı çalışmalar yapmalıyız” dedi.

 

Ünüvar, “Bizler her alanda ileri teknoloji ürünler üretmek zorundayız” dedi.

 

AGİTPA’da görevli olarak kısa süre önce Balkanlara gittiğini ifade eden Ünüvar, “Balkanların kendilerine el atılmasını ve Türkiye’de üretilen ürünleri kendi pazarlarında görmek istediklerini arzuladığını ifade ediyorlar” dedi.

 

Ünüvar ürün pazarı ile ilgili “Bizim için pazar sıkıntısı yok çünkü o gönül coğrafyamızın genişliği ürettiğimiz ürünlerin de pazar bulma sıkıntısını yaşatmayacaktır” dedi. Ünüvar organizasyonu düzenleyen ve katılan herkese teşekkür etti.

 

Toplantıya AK Parti Tokat Milletvekili Prof. Dr. Celil Göçer, AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu,  Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Türkiye Tıbbı Cihaz ve İlaç Kurumu Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz ve Sağlık Bakanlığı bürokratları, İlaç Sektöründen temsilciler, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Orhan Koç, çeşitli dernek ve ilgili sendikalar katıldı. Toplantıda Pugatch Concilium Genel Müdürü Meir Perez Pugatch katılımcılara uluslararası durumu gösteren bir sunum ile katıldı.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler