Savaşa hazır olalım..

Batı ülkelerini yanına alan, yönlendiren ABD münafık siyasetini yürütmeye devam ediyor. Başkanları değişiyor ama stratejileri, projeleri hiç değişmiyor. Derin yapı, Ortadoğu ülkelerini hedef alıyor; demokrasi ve barış getireceğiz diyerek yer altı ve yerüstü zenginliklerini talan ediyor. Şiddet yanlısı insanları organize edip örgütlenmelerini sağlıyor.  Mezhepleri birbirlerine karşı kışkırtıyor, kendi içlerinde çatıştırıyor.

Kurulduğu günden beri arzı mevut planları yapan, önü açıldıkça hırçınlaşan şımarık İsrail ibadethane, hastane, çocuk, kadın, yaşlı ayrımı yapmadan saldırılarını sürdürüyor.

Başta ABD olmak üzere diğer müttefikleri her zamanki gibi üç maymunu oynamaya devam ediyor.
Arap baharı denilen süreçte kullanım tarihi dolan batı işbirlikçisi liderlerin büyük bir bölümü tasviye edildi..
Bir kısmı öldürüldü, bir kısmı seçim veya darbe ile indirildi. Geri kalanlar da kendilerine biçilen misyon doğrultusunda görevini sürdürüyor.
Arap baharı denilen sürecin kışını yaşayan son ülke Suriye’den sonra sırada  İran ve Türkiye olduğu biliniyor.
Önce İran sonrasında Türkiye’yi karıştıracaklar.’ yorumlarının yapıldığı süreçte İran meclisine silahlı saldırı düzenlenmişti.
TBMM uçaklarla, şehirler tanklarla vuruldu. Yüzlerce şehidimiz, binlerce gazimiz var. Tüm bunları yapan gerek cezaevinde gerekse kaçan FETÖ terör örgütü üyelerine rağmen, ABD’de kendisine gönderilen delilleri de yeterli görmediği için FETÖ liderini iade etmemişti.

Biz biliyoruz ki bu darbe girişimi ABD desteklidir ve henüz tehlike geçmiş değildir. Hala otellerde buluşan ajanlar kaos planları yapıyor. Sınırımızda PKK’nın yerini alacak çok daha güçlü bir örgüt başımıza bela edilmek üzere hazırlanıyor.

ABD tüm imkanlarına rağmen kendileri savaşmayıp, ellerindeki savaş silahlarını YGP ‘ye veriyor, sözde DAİŞ’e karşı savaşa hazırlıyor.
Suriye’de DAİŞ’e  karşı mücadele eden 67 ülkenin yanı sıra; Suriye, Irak, Rusya, İran, ABD  yönetimleri ve istihbarat birimleri  birçok şehri ele geçiren DAİŞ’ten  nasıl haberdar olmaz?
Hem yukarıda sayısını verdiğimiz ülkelerin dışında onca silah ve mühimmatı kimlerden almış olabilirler?
DAİŞ’in satın aldığı silahlar Irak ve Suriye’ye sevk edilirken; İbadi ve Esed neredeydiler, nasıl haberleri olmaz?  
Sınırımızda hareketlilik sürüyor. DAİŞ; Irak ve Suriye’de ağır darbeler aldı ama bitmedi.’ Peki elde tutulan örgüt üyeleri, YPG ve PKK’yla birleşip döner bizi vurabilir mi’ sorusuna cevabımız evet olur.
ABD destekli darbe girişimi başarı ile gerçekleşmiş olsaydı sınırda hazır bekletilen PKK, PYD, DAİŞ iç savaşı körüklemek için devreye sokulacaktı. Evet, bu bir iddiadan ibaret ama ihtimal dâhilidir.
Türkiye, Filistin( Kudüs), Suriye, İran, Irak ve Pakistan’da yaşananlar önümüzde sıcak günler yaşanacağının sinyallerini veriyor.
Türkiye’ye Ortadoğu halklarının umut bağlaması ve yürüttüğü siyaset yüzünden harekete geçen derin güçler Ülke olarak bizi yalnızlaştırmaya çalışıyorlar, asırlardır yaptıkları şer planları hızla devreye sokmaya başladılar. Çok dikkatli ve hazırlıklı olmalıyız.
Ülke olarak kendi içimizdeki ihtilaflara bir son vermeliyiz. Siyasetçiler, cemaat liderleri, kanaat önderleri; kişisel hırslarından, boş ve faydasız tartışmalardan artık vazgeçmeli. Bir an önce bir araya gelip, birlikte düşünüp, birlikte hareket etmelidir.

Selam ve dua ile Bizim hala en güçlü yanımız cemaatlerin olmasıdır. Ayrıca cihat, şahadet ve vatan sevgisidir. Kavramlarımızın içlerinin boşaltılmasına asla izin vermemeliyiz.

İslami davet çalışmalarımızı güçlendirmeli ve güçlü birliktelikleri zorlamalıyız.
Zalimler Orta Doğu’da nasıl cemaat, mezhep ayrımı yapmadan katliam yapıyor ve öldürüyorsa, ülkemize yapılacak herhangi bir saldırıda yine ayrım yapmayacaktır. Bunun için fırsat kollamaktalar. İşte bu yüzden kendi içimizdeki savaşa bir son verelim ve dışarıdan gelebilecek saldırı ve savaşa hep birlikte hazır olalım.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.