'Şehitlerimiz var..'

 

İstanbul’da gerçekleşen patlamada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır dileriz. Başımız sağolsun!

adanapost haber portalı ailesi

...

Komplo kurmak, müstekbirlerin tabiatında var…

Evet. İslami bakış açısına göre meselenin izahı şöyle: Komplo kurmak, müstekbirlerin tabiatında vardır. Bu genel geçer bir yasadır. Komplo teorisi başımıza gelen felaketleri izah etmeye yetmez. Tersine bizde olan, ‘milletlerin hastalığıdır.’ Asıl bu hastalık, bize karşı komplo davetiyeleri çıkarmakta, bunu teşvik edip mümkün ve başarılı kılmaktadır. Düşmanımızın bize kurduğu komploya karşı korunmanın yolu, Yüce Allah’ın emrettiği gibi içimizdeki münafıklara ve bizimle aynı rengi taşıyan hemcinslerimize karşı uyanık olmaktır. Sonrada dış düşmanların bize karşı kurduğu tehlikeli tuzağa dikkat etmektir?

Biz Müslüman milletler kardeşiz ve tabii ki biz ayrılamayız..

Babamız Hz. Âdem’den,  Hz. İbrahim’e, Hz. Peygamber-i Zişan’dan, Hz. Hüseyin’e, Selahattin Eyyubi’den, Fatih’e, Abdülhamit’ten, Erdoğan’a kadar her biri Hakk’ın emrinde, mazlum halklarla beraber olmuştur? Ama  her zaman da  Firavunlar, Karunlar, Yezitler  de olmuştur!. Ve olacaktır!..

Allah Kur’an da; kâfirleri kendisinin ve mü’minlerin düşmanları olarak bildirmiştir. Peygamber ve insanların düşmanları ise şeytanlardır.

‘Ey iman edenler! Sizden olmayanlardan hiçbir sırdaş edinmeyin. Onlar size fenalık etmekten asla geri kalmazlar. Hep sıkıntıya düşmenizi isterler. Onların kinleri konuşmalarından apaçık ortaya çıkmıştır. Kalplerinde gizledikleri ise daha büyüktür. Eğer düşünürseniz size âyetleri açıkladık.”  (6)

Dertlerimiz çok ve çeşitli olmasına rağmen, Akif, hepsinin reçetesini iki mısra ile yazıyor:

“Doğrudan doğruya Kur'an'dan alıp ilhamı,

Asrın idrakine söyletmeliyiz İslâm'ı.”

Âhiret gününde herkes, dünyada izini takip ettiği, iyilik veya kötülükte ortak olduğu kimselerle beraber haşr olacağına göre, dünyada zalime yardımcı olanların da ahrette zalimlerle olacağı şüphesizdir.

“Ey Rabbimiz, bize dünyada da iyilik, güzellik ver, ahirette de iyilik, güzellik ver. Bizi ateş azabından koru.”

 

Kaynak: www.adanapost.com/musluman-milletine-kurulan-komplo-65456yy.htm- Mehmet Yürekli

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.