Selim Elçi: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bugün bir kez daha 'Allah'ına kurban Adana' diyorum.."

Selim Elçi: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bugün bir kez daha 'Allah'ına kurban Adana' diyorum.."

- Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Kefenimizi giyerek çıktığımız bu yolda alnımız ak başımız dimdik yürüyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Son 19 yılda Adana'ya 50 milyar liralık yatırım yaptık.."

- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Adana Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'na katılarak partililere hitap etti.

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ceyhan Polipropilen Üretim Tesisi Temel Atma ve Adana’da Yapımı Tamamlanan Projelerin Toplu Açılış Töreni’ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, beraberindekilerle üretim tesisinin temel atma butonuna bastı.

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5. Uluslararası Adana Lezzet Festivali açılışına katıldı.

"Allah milletimizi CHP zihniyetinin eline düşürmesin"

- "20 yılın muhasebesini yaptığımızda maalesef bir konuda başarısız kaldığımızı görüyoruz. Evet, tüm çabalarımıza, tüm emeklerimize rağmen, ülkemizdeki bu büyük dönüşümden, muhalefetin de nasiplenmesini sağlayamadık"
- "Kuruluşumuzdan itibaren daima milletimize karşı dürüst olduk, samimi olduk, hasbi ve harbi davrandık. Kürsülerde milletimize verdiğimiz sözleri, sorumluluk makamına gelince unutanlardan hiçbir zaman olmadık"

- "Kılıçdaroğlu'nun 'israf' dediği, 'boş yatırım' diye sürekli kötülediği şehir hastanelerimiz, salgın sürecinde milletimizin şifa kapısı oldu. Muhalefetin engellemek için gece gündüz uğraştığı bu sağlık yatırımları, tüm dünyada salgınla mücadelede örnek gösterilen kurumlara dönüştü"
- "Partimizin üye sayısı ne oldu biliyor musunuz? 11 buçuk milyona yaklaşarak, tarihimizin en yüksek rakamına ulaştı. Peki ana muhalefetin değil, hepsini toplayın böyle bir üye kaydı var mı? Yok, onlar nal topluyor nal ama bu teşkilat, Allah'ın izniyle üye kaydında rekor üstüne rekor kırıyor"

- "Ülkemizdeki büyük dönüşümden, muhalefetin de nasiplenmesini sağlayamadık"

-"Allah milletimizi CHP zihniyetinin eline düşürmesin"

- Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Kefenimizi giyerek çıktığımız bu yolda alnımız ak başımız dimdik yürüyoruz”
- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:
-“Milletimize umut veren, ülkenin geleceğine yönelik vizyonu olan yegane parti AK Parti’dir”
-“CHP'nin başını çektiği sermaye ırkçısı ve yatırım düşmanı odaklara rağmen uluslararası yatırımcılar Türkiye'ye güveniyor, potansiyeline inanmayı sürdürüyor”
-“Sadece şehir hastaneleri bile muhalefetle bizim aramızdaki derin vizyon farkını ortaya koymak için yeterlidir"

ihl-adana.jpg

“Uluslararası yatırımcılar Türkiye’ye güveniyor”

“Adana Sahra Hastanesi projesi bu dönemin en trajikomik hadiselerinden biri”

Şehir hastanelerimize alternatif olarak sunduğu Adana Sahra Hastanesi projesi hiç şüphesiz bu dönemin en trajikomik hadiselerinden bir tanesidir. Bu nasıl bir yalandır. Önünü arkasını araştırmadan söylediği her söz gibi bu da Kılıçdaroğlu’nun ayağına dolaştı. Adana Sahra Hastanesi diye pazarladığı yerin koca bir hangar olduğu ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu, bunun üzerine Adanalı vatandaşlarımızdan özür dilemedi. Umut tacirliği yaptığı için utanmadı. Diğer gaflarda nasıl utanmadıysa bunda da utanmadı. Yalan furyasına yenilerini eklemeye devam etti.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Adana'da Toplu Açılış Töreni’ne katıldı.

“Küresel sermayenin iştahı artıyor”

“50 milyar liralık yatırım”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Adana’ya yapılan yatırımları hatırlatarak, “Bugün bir kez daha Allah’ına kurban Adana diyorum. Şüheda yurdu Adana’da, vatanımız, bayrağımız ve ezanımız için toprağa düşen aslanları minnetle yad ediyorum. Yaklaşık 2 buçuk sene sonra tekrar Adana’da bulunmaktan, siz Adanalı kardeşlerimle hasret gidermekten memnuniyet duyuyorum. Bugün Adana bir başka güzel. Bugün yine kabına sığmayan bir Adana var. Sevginiz, ahde vefanız, hayır dualarınız için her birinize şükranlarımı sunuyorum. Siz nasıl bizi yalnız bırakmıyorsanız, bizde Adana’mızın huzuru için çalışıyoruz. Adana gelişsin, Adana büyüsün diye mücadele veriyoruz. Bu amaçla son 19 yılda Adana’ya toplam 50 milyar liralık yatırım yaptık. Yani eski parayla 50 trilyon. Sağlıktan, eğitime, ulaştırmadan, tarıma her alanda Adana’mızın yanında olduk” ifadelerini kullandı.

“Yarınlara umut olan yegane parti AK Parti, Cumhur İttifakı’dır”
Türkiye’nin geleceğine dair hayallerinin olduğunu da söyleyen Erdoğan, “Bugün şehrimize kazandırılan kamu yatırımlarının resmi açılışlarını yaptık. Tarımı, sanayisi yanında mutfağıyla da tüm dünyada meşhur olan Adana’mızın Lezzet Festivali’nin açılışına katıldık. Adana’nın o eşsiz ve zengin yemek kültürünü yakından görme fırsatımız oldu.

“Hizmet etmek önce nasip, sonra gönül işidir”
Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘boş yatırım’ diye nitelendirdiği şehir hastanelerinin salgın döneminde vatandaşlara sağlık kapısı olduğunu söyleyen Erdoğan, “Adana Şehir Hastanemizde gerçekten çok önemli bir rol üstlendi. Adana Şehir Hastanemizde hizmete girdiği günden bu yana 9,5 milyon ayaktan muayene kabulü gerçekleşti. Bay Kemal, şehir hastanesi budur. Yalanla, dolanla olmaz.

adana-atli-polisleri.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Türkiye, dünyada öğrencilerine en çok barınma imkanı sağlayan ülkedir”

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:
- “Türkiye’de yurt kapasitesi 1 milyonun üzerinde, İngiltere’de ise 550 bin, Fransa’da 365 bin, Almanya’da 290 bin, İspanya’da 91 bindir”
- “İngiltere’deki benzin istasyonları ve marketlerden yansımalar salgının yol açtığı kırılmanın örneklerinden biri”
- “Türkiye, bu salgın döneminde olduğu gibi korona sonrası dönemi de altyapıya başarıyla yönetecek kapasiteye sahip”

- “Uzaktan veya hibrit eğitimin yüz yüze eğitimin yerini tutmayacağını biliyoruz”

- “110 bin kapasite daha ekleyeceğiz”

- “Öğrenci sayısını 1,6 milyondan 8,5 milyona yükselttik”

“Öğrenci sayısını 1,6 milyondan 8,5 milyona yükselttik”
Türkiye’nin artık 230 bin uluslararası öğrenciye ev sahipliği yaptığını da belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Önceden 30-40 kişilik koğuşlarda kalan öğrencilerimiz, bugün 3-4 kişilik otel standartında odalara kavuştu.

Konuşmanın ardından dua okundu ve kurdele kesildi. Törene Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, bakanlar, kent protokolü, milletvekilleri ve davetliler katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adana'da 3

Adana Kebabının ateşini Cumhurbaşkanı Erdoğan yaktı

- Adana 5. Uluslararası Lezzet Festivali'ne katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan:
- "Yemek dediğimiz olay ekonomik gücü ve turizm potansiyeliyle karın doyurmanın çok önüne geçmiş bir sektörü ifade ediyor”
- “Kökenine, mezhebine bakmadan 84 milyonun her birine sahip çıkıyoruz”

- Cumhurbaşkanı Erdoğan Adana Merkez Park’taki Lezzet Festivali alanında davetlilere hitaben yaptığı konuşmada, “Aslında festivalimizin sloganı olan coğrafya lezzettir ifadesi buradaki durumu ifade ediyor. Ülkemizde lezzet deyince akla ilk gelen yerlerden biri Adana'dır. Uluslararası Adana Lezzet Festivali bu bakımdan önemle üzerinde durulması gereken bir etkinliktir. Festivalin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kökenine, mezhebine bakmadan 84 milyonun her birine sahip çıkıyoruz. Adana milli mücadelede gösterdiği direnişle, istikbalini koruma azmini ispatlamış bir şehir olarak başlattığımız kalkınma adımının da önünde yer almıştır. Sanayisiyle, ticaretiyle, tarımıyla, limanıyla, işte burada olduğu gibi gastronomisiyle Adana'ya ne kadar teşekkür etsek azdık. Biz Adana'ya vazifemizi yerine getirdiğimize inanıyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerle ‘Uzun ince bir yoldayım’ türküsünü seslendirdi

- Yeni Adana Müzesi’nde gerçekleşen programda Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerle birlikte Aşık Veysel’in ‘Uzun ince bir yoldayım’ türküsünü seslendirdi.

yazının devamı..

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler