Sunar Grup’tan 2. Sürdürebilir Ayçiçeği Hasat Şenliği..

Sunar Grup’tan 2. Sürdürebilir Ayçiçeği Hasat Şenliği..

Erol Çomu, “Aladağ çiftçisiyle el ele, omuz omuza, gönül gönüle gerçekleştirdiğimiz Türkiye’nin ilk Sürdürebilir Ayçiçeği Hasat Şenliğini 2.sini Gerçekleştiriyoruz” dedi

post-1.jpg

Çukurova'nın sektöründe lider olan markalarından Sunar Grup, kırsal kalkınmaya da destek oluyor. Adana'nın Aladağ ilçesi, Posyağbasan mahallesinde ayçiçeği tarımının güçlendirilmesi için geliştirilen projede, hem sözleşmeli tarım hem de sürdürülebilir tarım ilkelerinin uygulanması ile Türkiye'de bir ilke imza atılan yer..

WEB TV ADANAPOST - Sunar Grup’tan 2. Sürdürebilir Ayçiçeği Hasat Şenliği.. 

 

hasat-1.jpg

Bölgede yaygın olmayan Ayçiçek faaliyetini geliştirmek için Sunar mühendisleri, deneyimlerini Aladağlı üreticilerle paylaştı, doğal yollardan kaliteli ve verimli tarım üretim modelini aktardı.

hasat.jpg

Bu kapsamda; sürdürülebilir tarım ilkelerine göre çevre dostu yöntemlerle ayçiçekler yetiştirildi. Kırsal bir alanda düzenlenen hasat şenliğinde Sunar Grup tarafından hayata geçirilen proje kapsamında Ayçiçeği hasadı yapıldı.

pos-2-001.jpg

Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, Tarım müdürlüğü yetkilileri, Çiftçi ve misafirlerin katıldığı “2. Sürdürülebilir Ayçiçek Hasat Şenliği"nde konuşan Sunar Grup Genel Koordinatörü Erol Çomu:

"Dünyaya referans olan bu çalışmayı Aladağ çiftçilerimiz ve yerel yöneticilerimizle, Sürdürebilir Ayçiçeği Tarım Hasat Şenliğini 2.sini gerçekleştirmekle onur duyuyorum. Projemizi hem Aladağ ve Çatalan, Karaisalı bölgelerimizle genişlettik. Aladağ çiftçisinin ileri görüşlülüğü, çalışkanlığı ile Ülkemiz ve tüm dünya için gösterdiği özveriyi, yüce gönüllülüğü layıkıyla tüm Türkiye’ye ve daha sonrada Dünyaya duyurmaya elimizden geldiğince devam edeceğiz. " dedi.

pos-6-003.jpg

Erol Çomu: ‘Tohumu attıktan sonra Allah’a yalvaracağız, çünkü üstü açık bir sanayi bu. Bol bol dua etmek, niyaz etmek lazım, ülkemize, milletimize, çiftçimize.. Mahsulün bereketi için abim den bir nasihat; “‘öşür’ünüzü verin ki, bereketli olsun.” derdi. Çiftçiliği gençlerimize sevdirmeliyiz, nitelikli tarım ancak o zaman devam edebilir..’dedi.

numan.jpg

Sürdürebilir Ayçiçeği Tarımı Projesi kapsamında,  Proje temsicisi Posyağbasan’dan Numan Üğücü: ‘Sunar Grup’un mühendislerinin gece- gündüz demeden, yaz-kış demeden,  kendileriyle ilgilenildiğini belirtti. Bu projeye emeği başta Sunar Grup yetkililerine ve personeli olmak üzere tüm yetkililere teşekkür ederim..’dedi.

pos-3.jpg

Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik:

‘Sürdürebilir Ayçiçeği Tarım Hasat Şenliğini 2.sini Gerçekleştirilmesi benim için çok önemli bir proje..

Sürdürebilir Ayçiçeği Tarımı Posyağbasan’dan başlayarak tüm Aladağ yöresine yansıyacak.. Aladağ’ımızın % 7 tarım arazisi olarak kullanabiliyoruz. Çiftçilerimizin kazanabilmesi ancak nitelikli tarım sayesinde olur..’dedi.

sultan-ugucu.jpg

Posyağbasan mahallesindeki şenlikte bulunan çiftçilerden, Özer Üğücü, İzzet  Aksu, Sadettin Üğücü, İbrahim Boynuince, Cumali Işık, Rauf Aksu, Mehmet Üğücü, Yusuf Ünal, Bedir Boynuince, Musa Aksu, Ercan Arıkan, Hasan Bozkur, Ersin Üğücü:

pos-5.jpg

“Aladağ ve Posyağbasan da hem sürdürülebilir ayçiçeği tarımı hem de sözleşmeli tarım modelini birlikte hayata geçirdik" dediler.

pos-4.jpg

misir.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler