Suriyelilere huzur operasyonu yapılsın

Kendi halkına baskılarını savaş uçaklarıyla sürdüren zalim Esad’ın katliamlarından kurtulmak için ülkemize sığınan Suriyeli yüzbinlerce insan yaşamlarını Adana’da sürdürüyor. 

İHH ADYAR, Fukara-der ve Adana Dosteller başta olmak üzere birçok dernek Suriyeli yetim ve muhtaç ailelere yönelik yardımlarına devam ediyorlar.

Türkiye Devleti ve halkı misafirperverliğini gösterdi, Suriyeliler barınma, iş, eğitim gibi birçok imkâna kavuşmuş durumda, geri döneriz düşünceleri her geçen gün azalan insanlar artık burada kalacak şekilde plan yapmaya başladılar.

Kocavezir’den başlayan Kıbrıs Caddesi havaalanı civarına yayılan bölgede çok yoğun Suriyeli yaşıyor, bunların içerisinde uyuşturucu, fuhuş, hırsızlık, dolandırıcılık gibi birçok suça bulaştıkları, bazı suç örgütlerinin ağına düşen yetim çocuklar, fuhuş yapan dul kadınlar, torbacılara eleman kazandırılması gibi birçok olumsuz haber/bilgi alıyoruz.

Uyuşturucu ile mücadelede kararlı bir duruş sergileyen ve torbacıların büyük oranda bellerini kıran Adana emniyet müdürü Sayın Osman AK’ın yaptığı etkin mücadeleyi Suriyelileri de kapsayacak şekilde bir huzur operasyonu ile sürdürmeleri gerektiği kanaatindeyim.

Yaşadığımız şehirde terör örgütleri ile teması olan Esadcı, hırsız, dolandırıcı, torbacı, fuhuş yapan, dilenciliği meslek haline getiren, ne kadar sorunlu Suriyeli varsa bu operasyonlar ile tespit edilerek sınır dışı edilmelidir.

Sayın vali başkanlığında ilgili bürokratlar, emniyet, müftülük, STK temsilcilerinin katılımı ile sorunlar ve çözüm konusunda istişare edilip işbirliğine gidilebilir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.