Toros Yörükleri'nden 34 sayfalık evet kitabı ?

Toros Yörükleri'nden 34 sayfalık evet kitabı ?

Toros Yörükleri Kültür ve Diyalog Derneği (TOYÖKÜD), halkın refarandumda 'Evet' oyu vermesi için 34 sayfalık kitapçık bastırdı.TOYÖKÜD Başkanı...

Toros Yörükleri Kültür ve Diyalog Derneği (TOYÖKÜD), halkın refarandumda 'Evet' oyu vermesi için 34 sayfalık kitapçık bastırdı.

TOYÖKÜD Başkanı avukat Mücahit Gündoğdu, 10 bin adet bastırdıkları kitapçıkla, halkın 12 Eylül tarihinde refarandumda anayasa değişikliğinde evet mührünü vurma hususunda bilgi sahibi olacağını söyledi.

12 Eylül tarihinin askeri darbe ürünü olan 1982 Anayası'ndan kurtulmak için tarihi altın fırsat olduğunu belirten Mücahit Gündoğdu, Türkiye'nin demokratikleşmesinde ayak bağı olan prangaların evet oylarıyla çözüleceği ifade etti.

Gündoğdu, "Toros Yörükleri olarak refarandumu çok önemsiyoruz. Rerafandum, AK Parti'nin inisiyatifine bırakılmayacak kadar çok önemli. Böyle tarihi fırsatlar 50 yılda 100 yılda bir gelir. Milletçe evet diyerek bu fırsatı gelecek kuşaklar adına iyi değerlendirmek zorundayız.

Ramazan ayında avukat arkadaşlarımızla birlikte köy köy dolaşarak anayasa değişikliği paketine niçin evet denmesi gerektiğini teravih sonrası kahve sohbetleriyle madde madde anlatacağız. Ülkede statükonun son bulması ve bürokratik devletten demokratik devlet olma adına milyonlarca kere evet diyoruz. Cuntanın 30 yıl önce demorasiyi rafa kaldırarak yaptığı 1982 Anayasası'nın değişmesi adına milyon kere evet diyoruz." diye konuştu.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler