Uğur Dündar'a alınan rüşvet hatırlatması

Uğur Dündar'a alınan rüşvet hatırlatması

Uğur Dündar'ın geçtiğimiz yıl ekranda adeta çıldırmasına ve Başbakan Erdoğan ve Mehmet Ali Şahin'e sitem edip, 'intihar ederim' demesine neden olan...


Uğur Dündar'ın geçtiğimiz yıl ekranda adeta çıldırmasına ve Başbakan Erdoğan ve Mehmet Ali Şahin'e sitem edip, 'intihar ederim' demesine neden olan e-mailin sahibi, Dündar'dan aldığını iddia ettiği rüşveti hatırlattı...

"PARAMI ALDIM ARENA'YA ÇIKTIM"

8 Nisan 1997'de Öncü gazetesi ve BTV Televizyonu'nda "Haber Müdürü" olarak göreve başlayan İlhami Yangın; "Ergenekon dosyası"nda yer alan bir "yazışma"ya göre; Tansu Çiller'in Başbakan olduğu dönemde "para karşılığı Arena'ya çıktığını" ileri sürmüş ve "Ankara'da paramı aldım ve Arena'ya çıktım... Naklen yayın değildi... Çiller'le ilgili attım tuttum!" demişti. Yangın?ın bu iddialarının da yer aldığı Ergenekon iddianamesinde eşinin sık sık Brezilya?ya gitmesinin geçmesine, sunuculuğunu yaptığı Star TV?deki ana haberde değinen Uğur Dündar adeta kontrolden çıkmıştı.

Uğur Dündar eşiyle ilgili iddialar için şunları söylemişti:

İNTİHAR EDERİM "Bu bizim yargımızın Ergenekon iddianamesini hazırlayan savcılar benim onuruma, şerefime aile namusuma kurşun sıktı. Benim eşim evlendikten sonra hiç bir zaman tek başına yurt dışına çıkmadığı gibi hayatında Brezilya'ya gitmedi. Evliliğimiz döneminde Brezilya'ya gittiğini biri çıksın ispat etsin. Ben şu dakikada görevimi bırakacağım. Hatta intihar bile ederim. Bu namus meselesi.

ERDOĞAN VE ŞAHİN'E... Birisi iftira atacak ve siz savcı olarak onun peşine düşmek varken onu aynen alacak ve onu yandaş basının kullanması için malzeme hazırlayacaksınız. Bunun Ergenekon davası ile ne ilgisi var.
Aile namusumuz şerefimiz beş paralık edilmek isteniyor. Ben Sayın Başbakana sesleniyorum, Sayın Başbakanın temiz olduğuna inandığım yüreğine sesleniyorum. Sayın Başbakan Emine Hanım'ın sık sık Brezilya'ya gittiğine dair size bir iftira atılsa, aile namusunuz karalanmak isterse ne yaparsınız. Ben Adalet Bakanı'na sesleniyorum her zaman temiz olduğunu söylediğim Mehmet Ali Şahin'e eşiniz hakkında böyle bir iftiraya uğrasanız ne yaparsınız?

GELİN ÖLDÜRÜN... Sayın Savcı size sesleniyorum. Bunun altına nasıl imza atarsınız... Vicdanı nasırlaşmamış cesareti prangalanmamış bütün hukuk adamlarına sesleniyorum; biri bizim namusumuzla oynarsa bunun hesabını yargıda sorarız. Ama yargı bunu yaparsa ne yapacağız... Bari gelin öldürün..."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler