1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ?Ülkemiz darbe Anayasasıyla yönetilmeyi hak etmemekte?
?Ülkemiz darbe Anayasasıyla yönetilmeyi hak etmemekte?

?Ülkemiz darbe Anayasasıyla yönetilmeyi hak etmemekte?

ADANA- AK Parti Adana Milletvekili Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Anayasa Komisyonu Sözcüsü Avukat Fatoş Gürkan, Ülkenin darbe Anayasasıyla yönetilmeyi...

A+A-

ADANA- AK Parti Adana Milletvekili Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Anayasa Komisyonu Sözcüsü Avukat Fatoş Gürkan, Ülkenin darbe Anayasasıyla yönetilmeyi hak etmediğini belirterek, ?Bu değişiklikle   birçok düzenleme ve iyileştirme getirilecektir? dedi.

 TBMM Genel Kurulunda görüşülen Anayasanın bazı maddelerinde değişiklik yapılmasına yönelik kanun teklifi hakkındaki görüşlerini belirten Milletvekili Gürkan, ?Mevcut Anayasa, her geçen gün daha fazla demokratikleşen, İnsan Haklarına daha duyarlı bir yapı kazanan toplumumuzu tatmin etmekten çok uzaktır? şeklinde konuştu.Gürkan,  konuşmasını şöyle sürdürdü.  

?Çağın gerekliliklerine ve toplumun ihtiyacına göre yeniden şekillendirmek ve güncellemek gerekmektedir. Bu geç kalınmış düzenlemeler zaman kaybetmeden gerçekleştirilmesi şarttır.   Bu değişiklik kapsamında birçok düzenleme ve iyileştirme getirilmektedir. Anayasa Mahkemesi ve HSYK tekrar ele alınmakta daha demokratik bir yapıya kavuşmakta ve temsil kapasitesi arttırılmaktadır. Özellikle korunması gerekli; Yaşlı, Özürlü, Kadın, Çocuk Şehit dul ve yetimleri ile gazilere pozitif ayrımcılık yapılmasının önü açılmıştır. Parti kapatmalar zorlaştırılmakta ve meclis iznine tabi olmaktadır. Geçici 15.madde kaldırılarak darbecilerin yargılanmasının önündeki engel ortadan kaldırılmakta, memurlara toplu sözleşme hakkı getirilmektedir. Memur Emeklilerine de toplu sözleşmeden yararlanma imkânı getirilmektedir. Görüldüğü gibi getirilmek istenen düzenlemelerin hepsi kamuoyunda her kesim tarafından üzerinde mutabakat sağlandığı ve değiştirilmesi gerektiğine inanılan hükümlerdir. Bu değişiklik taslağına karşı çıkanların tek kaygısı siyasi kaygılardır. Siyasi çıkar gözetmeyi ve kısır çekişmeleri bir kenara bırakarak ülkenin menfaati neyi gerektiriyorsa onu yapmalıyız? dedi. 

MECLİS ÜYELİRİMİZ ONURLU VE DİK DURDU

Ak Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, Seyhan İlçe Danışma Meclisinde ise  gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunurken Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olan Mahmut Çelikcan ile seçim sürecinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Gürkan, ?Ak Partili Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımız seçim süresince onurlu ve dik duruşları ile Adanalılığın ne demek olduğunu göstermişlerdir. Bazı çevrelerin beklentilerini boşa çıkararak, Ak Parti İmaj ve ruhunu, dürüst ve ilkeli duruşu, birlikteliğin nasıl olması gerektiğini çok güzel bir şekilde göstermişlerdir. Hepsini tekrar kutluyor Sayın Çelikcan? a başarılar diliyorum. Sayın Çelikcan? la Adana ve  İki milyon Adanalı hizmet anlamında layık olduğu yere gelecektir.?

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.