1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Serhat Kanat, ?Türk milliyetçilerinin 1944?teki haklı mücadelesinin.....
Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Serhat Kanat, ?Türk milliyetçilerinin 1944?teki haklı mücadelesinin.....

Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Serhat Kanat, ?Türk milliyetçilerinin 1944?teki haklı mücadelesinin.....

Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Serhat Kanat, ?Türk milliyetçilerinin 1944?teki haklı mücadelesinin, bugün içinde bulunduğumuz dönemde ne kadar yerinde...

A+A-

Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Serhat Kanat, ?Türk milliyetçilerinin 1944?teki haklı mücadelesinin, bugün içinde bulunduğumuz dönemde ne kadar yerinde ve ne kadar doğru olduğunu bir kez daha anlamaktayız.?

ADANA ? Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Serhat Kanat, ?Ülkü Ocakları, Türk milletinin bekasına yönelik her türlü emperyalist saldırıya karşı dimdik ayaktadır? dedi.

?3 Mayıs Milliyetçiler Günü? dolayısıyla basın toplantısı düzenleyen Kanat, Mustafa Kemal Atatürk?ün vefatından sonra emperyalist güçlerin uzantılarının devlette etkin olmaya, Türk milli ve manevi değerlerinin ise aşağılanıp cezalandırıldığı bir süreçte  başta Alparslan Türkeş ve Nihal Atsız olmak üzere aydın ve akademisyenlerce milli bir karşı duruş sergilendiğini söyledi. 

1944?DEKİ MÜCADELE

3 Mayıs 1944?teki onurlu mücadeleyi başlatan Türkeş, Atsız ve arkadaşlarının ise yönetim tarafından en ağır işkencelere maruz tutulduğunu hatırlatan Kanat, ?Türk milliyetçilerinin 1944?teki haklı mücadelesinin bugün içinde bulunduğumuz dönemde ne kadar yerinde ve ne kadar doğru olduğunu bir kez daha anlamaktayız. Türk milletinin yüce şahsiyetleri ırkçılıkla ve faşistlikle suçlanmışlar fakat davalarından asla ama asla vazgeçmemişlerdir. Ülkü Ocakları da bu kutsal davanın neferleri olarak bugün Türk milletinin bekasına yönelik her türlü emperyalist saldırıya karşı dimdik ayaktadır ? diye konuştu.

5 MAYIS?TA KONFERANS

Kanat ?Türk milliyetçiliği kavramının esasında, milletine en derin sevgi ile bağlanmak, kaygılarıyla kaygılanmak, sevinçleriyle sevinmek yatmaktadır. Türk milliyetçilerinin kalbinde sevgi, sadakat ve dostluk vardır. Kin, düşmanlık ve hainlik ise asla yoktur. Bu vesile ile yüce milletimizin 3 Mayıs Milliyetçiler Gününü kutlar, bu anlamlı günün milletimizin huzuruna ve dünya barışına katkı sağlamasını dilerim? mesajı verdi.

Ülkü Ocakları İl Başkanı Serhat Kanat, bu arada Ocak olarak ?Dünden Bugüne Türk Milliyetçiliğine? konulu bir konferans düzenleyeceklerini, 5 mayıs Çarşamba günü Büyükşehir Belediyesi tiyatro salonunda saat  16.30?daki etkinliğe bütün Adanalıların davetli olduğunu bildirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.