Ünüvar: “Gençler sadece geleceğimizin değil bugünümüzün de teminatıdır”

Ünüvar: “Gençler sadece geleceğimizin değil bugünümüzün de teminatıdır”
AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, AK Parti olarak gençliğe her zaman inandıklarını belirterek, "Gençlerimizi çok seviyoruz, gençler de bu ülkeyi çok seviyor” dedi.

Ünüvar, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, Türkiye’nin 29.7'lik yaş ortalaması ile Avrupa’nın en genç ülkesi olduğunu ifade etti. İtalya’nın yaş ortalamasının 43.8, Almanya’nın ise 45 olduğunu kaydeden Ünüvar, genç nüfusunun Türkiye için büyük avantaj olduğunu vurguladı. Ünüvar, “Birikimli, donanımlı ve bu ülkeye daha uzun süre hizmet edecek genç nüfusun avantajlarını korumamız lazım. Devlet olarak bize düşen bir görev var. Biz bir yandan nüfusa genç bireyleri katacağız, bir yandan da mevcutların akıl sağlığını, beden sağlığını ve ruh sağlığını koruyacağız. Her türlü zararlı etkenle mücadele ederek gençlerimize daha müreffeh bir ülkede yaşama imkânı sunacağız" ifadelerini kullandı.

AK Parti olarak gençliğe her zaman inandıklarının altını çizen Ünüvar, "Geleceği inşa edeceğimiz, geleceği emanet edeceğimiz gençlerimizin daha iyi, daha faydalı ve daha vatansever bireyler olarak yetişmesi için her türlü desteği sağlıyoruz. O sebeple gençlere yönelik yatırımlarla geleceğe dair güzellikler inşallah bütün Türkiye'yi kapsayacak, bütün Türkiye'de yeni güzelliklere pencere açacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz’da halkı meydanlara çağırdığında sokağa ilk önce gençlerin çıktığını dile getiren Ünüvar, şöyle devam etti:

“Kan verdiler, can verdiler şehadet şerbeti içtiler. Sadece geleceğimizin değil bugünümüzün de teminatı olduklarını gösterdiler. AK Parti de gençliğe verdiği önem ve onlara duyduğu güvenle seçilme yaşını önce 25’e, daha sonra da gençliğin sevgilisi olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın  ‘Yetmez, 18 yaşındaki gençlerimiz de siyaset sahnesine girecekler’ demesiyle 18’e düşürdü. Artık seçimler gençler için daha önemli hale geldi. Çünkü 18 yaşını doldurmuş gençlerimiz artık milletvekili seçilebilecekler.”

Ünüvar, mesajını, “Gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Bu yüzden siz gençlere önemli görevler düşüyor. Geleceğimizi daha aydınlık yapmak için çok çalışın, çok fazla gayret edin. Beyninizi, bedeninizi, kalbinizi koruyun. Yeni güzelliklere fırsat açın, yeni güzelliklere köprü olun. Bu vesileyle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizi saygıyla anıyor, Gençlik ve Spor Bayramı’nın bütün halkımıza kutlu olmasını diliyorum” sözleriyle tamamladı.

 

Kaynak:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.