Yapı denetimi 81 şehre yayılacak...

Yapı denetimi 81 şehre yayılacak...

Yapı denetimi, 1 Ocak 2011 tarihinden itibaren Türkiye genelindeki 81 vilayette de uygulanacak. Bakanlar Kurulu'nun, yapı denetiminin Türkiye'nin bütün illerinde...

Yapı denetimi, 1 Ocak 2011 tarihinden itibaren Türkiye genelindeki 81 vilayette de uygulanacak. Bakanlar Kurulu'nun, yapı denetiminin Türkiye'nin bütün illerinde uygulanmasına dair kararı dünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bakanlar Kurulu'nun Resmi Gazete'de yayımlanan kararına göre bugüne kadar 19 ilde uygulanan yapı denetimi yılbaşından itibaren kalan 62 ilde de uygulanacak. Denetim 2001 yılında Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bolu, Bursa, Çanakkale, Denizli, Düzce, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova'da uygulamaya konuldu. Uygulama, kamuya ait yapı ve tesisler ile yasada belirtilen ruhsata tabi olmayan yapılar hariç inşa edilecek yapıların zorunlu denetim şartını içeriyordu. Yapıları, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'ndan aldığı izin belgesiyle çalışan, tüzel kişiliğe sahip kuruluşlar denetliyor.

ZAMAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler