Yazar, Şair Ömer Ekinci Micingirt: Hatırlatma

Yazar, Şair Ömer Ekinci Micingirt: Hatırlatma

Edebi değeri olmayan sadece defile platformu gibi kullanan hanımları ve sayfasında kültürümüze aykırı paylaşım yapan beyleri ve yine hiçbir maddi manevi değeri olmayan kör bağnaz saygısız siyaset yapanları sayfamdan epeyce temizledim.

Düşünmeyen, üzülemeyen, akletmeyen mahcubiyet ve mizan kaygısı olmayan ve sürekli konuşan hudutsuz bir tımarhanede; bunu yapmak zaruretti. Elleri nasırlıların; ruhları dingin, bedenleri güçlü, zihinleri berrak, gülüşleri temizlere saygının gereğidir bu ve hep tekrar ettiğim gibi; İslam ahlâklıların dinidir.

Secdeden başı kalkmasa bile; vefa merhamet helâl kaygısı olmayanlardan ve İzmlerin üç tehlikelisi; kibrizm, yalanizm ve riyakârizm kılıklı dostlardan uzak durmaya karar verdim. Ruhumu ve bedenimi omuzlarımda taşıyıp bir ömür çiğnetmemeye karar verdim. Herkese haklarınızı helâl ediniz; hakkı tarafgirliğe feda edenleri âsla...

Ahlâksızlık kötüdür, dindarlık kisvesinde yapılırsa kötüden de kötüdür; irşadı perdeler, imanı zedeler. Ömür kısa ve kıymetli; aptallarla tartışarak ziyan etmemek gerek... Sürekli düşünmeden tefekkür etmeden birilerini alkışlıyorsanız, elleriniz kirlenir abdestiniz bozulur.

Şairseniz Sezai Karakoç gibi konuşun ve yaşayın; dalkavuklara, kiralık kalemlere; haysiyetli yaşamı ve hitabetiyle sarsıcı bir şamar atan zatın adıdır. Sezai Karakoç.

Arada susanları da dinleyin, sükûtun sesini. İslam çok konuşanların değil; yaşayanların inkişaf ve istikametidir. Ve son olarak diyorum ki; helâl rızık, lekesiz samimiyet ve ciddi kulluk nasip eyle Allah'ım.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler