Yeni Yıla Terörle Uyandık, Ama Korkmuyoruz

Terör eylemleri ve 15 Temmuz ihaneti nedeniyle 2016'yı hiç sevmemiştik, 2017'den umudunuz FETÖ, PKK ve DAİŞ terörünün son bulmasıydı. Ülkenin selamete ermesiydi.

Yeni yıl ihanet ve zulümle birlikte geldi. Yılbaşı sabahı uyandık ve kedere boğulduk. 39 canımızı kaybettik. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ne güzel açıkladı: Terörün camide, pazarda veya eğlence merkezinde olması arasında fark yoktur. Terörün mesajı nettir. Korkutmak, sindirmek, bölmek ve yok etmek.

Teröristlerin unuttukları birşey var. Bu millet dün teröre boyun eğmemişti, bugün de, yarın da eğmeyecektir. Çünkü her terör eylemi Türk milletini birbirine daha fazla bağlıyor, birlik ve beraberliğimizi daha fazla kuvvetlendiriyor.

Yüreğimiz yandı, acımız büyük. Ama korkmuyoruz. Çünkü biliyoruz ki Allah'ın yardımı,devletin ve milletin işbirliği ile bu terör eylemlerinin üstesinden geleceğiz.

Moralimiz bozuldu mu, evet bozuldu. Üzüldük mü, evet üzüldük. Ama umudumuzu kaybetmedik. Çünkü inanıyoruz. İnananlar umudunu kaybetmez. Soğuk kanlılığımızı koruyarak teröre destek olabilecek açıklamalardan kaçınmak gerekir. Kaos, telaş ve kaygı...Terörün istediği de zaten budur.

Bu aralar terör faaliyetleri arttı. Çünkü yok olacak olan şey, yok olmadan önce şiddetlenir. Bunun psikolojideki adı sönme patlamasıdır. Çünkü terör bu güne kadar hedefine ulaşamamıştır. Terör yok olacaktır, bundan hiç kuşkumuz yok. Terörü yapanlar ve destekleyenler de bunu anladı. Şimdi telaş sırası onlarda. Terör eylemlerinin artması onların son kozlarını oynadığı anlamına geliyor. İşte bu noktada daha dikkatli olmak gerekir. Terör eylemleri milletimizde umutsuzluk,dehşet ve kaos duygusu oluşturmamalı. İnanıyoruz ki oluşturmayacaktır.

Reina'da yaşanan menfur ve melun terör hadisesinde ölenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Milletçe başımız sağ olsun.

Asım Yapıcı

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.