Yıldırım: 'Şehit cenazesini istismara çeviren hayasızdır'

Yıldırım: 'Şehit cenazesini istismara çeviren hayasızdır'

MHP Genel Başkan Yardımcısı Recai Yıldırım, ''şehitlerin Hak'ka uğurlandığı cenaze törenlerinin siyasi amaçlarla istismar edilmesinin hayasızlık''...

MHP Genel Başkan Yardımcısı Recai Yıldırım, ''şehitlerin Hak'ka uğurlandığı cenaze törenlerinin siyasi amaçlarla istismar edilmesinin hayasızlık'' olduğunu söyledi.

Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti'nin, Kozan'da, şehidin cenaze töreninde bazı vatandaşların ortaya koyduğu bireysel tepkileri MHP'ye maletmeye çalıştığını iddia etti.

Bu kampanyaya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik'in de katıldığını öne süren Yıldırım, Kozan'da halkın bireysel tepkilerinin nedeninin başka adreslerde aranmaması gerektiğini savundu.

''AKP, yaşanan olaylarla ilgili olarak MHP'yi haksız ve mesnetsiz yere suçlamak ve karalamakla vicdanını temizleyemeyecektir'' ifadelerini kullanan Yıldırım, cenaze töreninde olanlarla ilgili, şehidin acılı babasının yerel basına da yansıyan beyanlarının AK Parti tarafından çok iyi anlaşılması gerektiğini ifade etti.

Yıldırım, şunları kaydetti:

''Milliyetçi Hareket Partisi için şehitlerimiz kutsaldır. Ebediyen kalbimizde ve gönlümüzde yaşayacaktır. Aziz şehitlerimizi Hak'ka uğurladığımız cenaze törenlerini siyasi amaçlarla istismar etmek hayâsızlıktır. Milliyetçi Hareket'in mukaddes değerlere saygı anlayışı budur.

Cenaze törenlerinde 'şehitler ölmez vatan bölünmez' haykırışlarını tahrik sebebi olarak görenlerin, 'askerlik yan gelip yatma yeri değildir' diyerek aziz şehitlerimizin ruhlarına azap çektirenlerin bunu anlaması esasen beklenemeyecektir.''

Açıklamasında, ''12 Eylül darbesinin beslediği siyasi zihniyetlerin şimdi 12 Eylül edebiyatı yapmaları ve MHP'yi Anayasa değişikliği konusunda suçlamaya yeltenmelerinin, içine düştükleri hezeyan çukurunun derinliğini göstermektedir'' görüşünü de ileri süren Yıldırım, ''bu konudaki geçmişi ve hüviyeti çok iyi bilinen Ömer Çelik'in 12 Eylül'ün mağduru MHP'lilerle böyle bir tartışma başlatmak istemesinin kara mizah örneği olarak hatırlanacağını'' savundu

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.