Adana 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine Doğru..

Adana 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine Doğru..

- Adana 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine Doğru, Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı adayları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz..

Adana 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine Doğru.. - 40 -

- Adana 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine Doğru, Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı adayları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz..

 

sarieroglu-017.jpg

"Cumhur İttifakı olarak Türkiye için bir araya geldik"

- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu:
- "Biz Cumhur İttifakı olarak gönüllerimizi, hayallerimizi, ideallerimizi birleştirdik ve Türkiye için, ülkemiz için, milletimiz için bir araya geldik"
- "AK Parti 'gönül belediyeciliği' diyor. MHP 'üretken belediyecilik' diyor. İnşallah bunları birleştireceğiz, Adana'da 15 ilçemizde ve büyükşehrimizde 16-0 yaparak, inşallah sandıkları patlatarak büyük bir başarıya imza atacağız"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, "Biz Cumhur İttifakı olarak gönüllerimizi, hayallerimizi, ideallerimizi birleştirdik ve Türkiye için, ülkemiz için, milletimiz için bir araya geldik." dedi.

Sarıeroğlu, beraberinde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve diğer ilgililerle, AK Parti Seyhan Belediye Başkan Adayı Fikret Yeni'nin Meydan Mahallesi'ndeki seçim-irtibat ofisinin açılışına katıldı.

Burada konuşan Sarıeroğlu, Bakan Varank'la kentte çeşitli ziyaretlerde bulunduklarını, Adana'nın istihdam açısından çok önemli yatırımlara kavuşturulacağını söyledi.

Bütün vatandaşların talep ettiği hususlarla ilgili çok çalışmaya ve konuların takipçisi olmaya devam edeceklerini aktaran Sarıeroğlu, "Önümüzdeki dönemler inşallah Adana'nın dönemi olacak, ben buna yürekten inanıyorum." diye konuştu.

Yeni bir sürece girildiğini kaydeden Sarıeroğlu, şöyle devam etti:

"Biz Cumhur İttifakı olarak gönüllerimizi, hayallerimizi, ideallerimizi birleştirdik ve Türkiye için, ülkemiz için, milletimiz için bir araya geldik. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ile birlikte inşallah onların yolunda biz de Adana olarak güçlü ve emin adımlarla, inançla, azimle yürümeye devam edeceğiz. Cumhur İttifakı bugün kurulmuş bir ittifak değil, sadece 31 Mart için kurulmuş bir ittifak da değil. 15 Temmuz'da başlamış, sonrasında Yenikapı ruhuyla daha da güçlenmiş. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin anayasal çalışmalarında yine birlikte yol yürüdük, 16 Nisan referandumunda MHP'li kardeşlerimizle birlikte sahalarda çalıştık ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin hayata geçmesinde omuz omuza yer aldık. En son 24 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak birlikte çalıştık, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçişin o büyük adımını attık. Yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı olarak da Recep Tayyip Erdoğan'ın, Başkan olarak seçilmesini hep birlikte sağladık."

- "Adana'da 16-0 yapacağız"

Sarıeroğlu, ulusal düzeyde yapılan çalışmanın yerel boyutunun da devam ettiğini dile getirdi.

Jülide Sarıeroğlu, 31 Mart'tan zaferle çıkacaklarını ve Cumhur İttifakı'nın da bu seçimden sonra sona ermeyeceğini vurgulayarak, "AK Parti 'gönül belediyeciliği' diyor. MHP 'üretken belediyecilik' diyor. İnşallah bunları birleştireceğiz, Adana'da 15 ilçemizde ve büyükşehrimizde 16-0 yaparak, inşallah sandıkları patlatarak, büyük bir başarıya imza atacağız." ifadesini kullandı.

Sarıeroğlu, Adana'nın tüm ihtiyaçlarını çok iyi tespit ettiklerini ve bu ihtiyaçların giderileceğini belirtti.

MHP'den yeniden aday gösterilen Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de kentin gelişmesi için çeşitli projeler hazırladıklarını aktardı. 

AK Parti Seyhan Belediye Başkan Adayı Fikret Yeni ise Varank ve Sarıeroğlu'na teşekkür ederek, açılan seçim ofisinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Konuşmaların ardından Varank, Sarıeroğlu ve diğer katılımcılar kurdele keserek, seçim ofisinin açılışını gerçekleştirdi.

 

*****

 

secim-022.jpg

Adana'nın bisikletli bağımsız büyükşehir belediye başkan adayı 

- Adana Adliyesinde 10 yıldır zabıt katibi olarak çalışan 38 yaşındaki Cem Akarsu, görevinden istifa edip bağımsız büyükşehir belediye başkan adayı oldu
- Seçim çalışmalarını bisikletiyle gezerek yapan Akarsu, vatandaşlara da kendi hazırladığı broşürleri dağıtıyor
- Akarsu: "Yeşil alanlarımızı, park alanlarımızı genişletmeyi düşünüyorum. Adana'yı adrenalin sporları merkezi haline getireceğim. Bu anlamda Türkiye'nin sayılı lunaparklarından birini Adana'ya kazandıracağım"

ADANA (AA) - NEŞET KARADAĞ - Adana'da 10 yıldır sürdürdüğü adliyedeki zabıt katipliği görevinden istifa eden 38 yaşındaki Cem Akarsu, bağımsız büyükşehir belediye başkan adayı olurken, seçim çalışmalarına da bisikletiyle gezerek yapıyor. 

Adliyedeki görevinden ayrılan Akarsu, İl Seçim Kuruluna giderek Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağımsız adaylığı için başvuru yaptı.

Başvurusunun ardından seçim çalışmalarına başlayan ve kendisini tanıtan, içeriğinde projelerinin yer aldığı broşürler bastıran Akarsu, her gün sabah saat 09.00'da evinden çıkarak bisikletiyle tüm kenti dolaşıyor.

Bisikletiyle gittiği merkez ilçeler Seyhan, Çukurova, Yüreğir ve Sarıçam'da vatandaşlarla sohbet edip, esnafı da ziyaret eden Akarsu, broşürlerini dağıtıp, büyükşehir belediye başkanlığına neden aday olduğunu anlatıyor.

Cem Akarsu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, seçim çalışmalarını 31 Mart'a kadar bisikletiyle gezerek yapacağını söyledi.

Gününü en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştığını aktaran Akarsu, görüştüğü vatandaşlardan bazılarının "Oyumu sana vereceğim." dediğini kimilerinin ise "Bağımsız aday olarak hiç şansın yok ancak cesaretinden dolayı kutluyorum. Sizi takip edeceğim." şeklinde tepki verdiğini anlattı.

Akarsu, seçim dönemlerinde tanıtım faaliyetlerine çok para harcandığını savunarak, "Ben 'sıfır lirayla' seçim çalışmalarımı yapmaya çalışıyorum. Doğru hizmetin bu şekilde verileceği inancındayım." dedi. 

- Adana'yı adrenalin sporları merkezi yapacak

Yaptığı çalışmalarla kendisine oy verecek kişi sayısının her geçen gün arttığını belirten Akarsu, belediye başkanı seçilmesi halinde ilk işinin belediye otobüsü ve metro ücretlerini siviller için 1,75 liraya düşüreceğini, öğrencilere ise bedava yapacağını bildirdi.

Kentin trafik sorunuyla ilgili de projeleri olduğunu ifade eden Akarsu, şöyle devam etti:

"İnönü Parkı, Baraj Yolu, Turgut Özal Bulvarı ve Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi istikametindeki yaklaşık 12 kilometre olan yolu 12 dakikada geçilecek seviyeye ulaştıracağım. Otopark sorununu çözmek için işlek caddelerin altına yer altı otoparkları yapacağım. Karataş, Tuzla ve Yumurtalık sahillerimizi turizm bölgesi haline getireceğim. Bu sahillerimize turist çekmek için turistlere 3 gün bedava konaklama imkanı sağlayacağım. Yeşil alanlarımızı park alanlarımızı genişletmeyi düşünüyorum. Adana'yı adrenalin sporları merkezi haline getireceğim. Bu anlamda Türkiye'nin sayılı lunaparklarından birini Adana'ya kazandıracağım."

Adana'ya yeni bir otogar da yapmak istediğini vurgulayan Akarsu, "Çiftçilerin ürettikleri ürünleri aracıları ortadan kaldırarak pazara ulaştıracağız. Üniversite yolu üzerindeki set üstüne büyük yapay bir şelale ile yürüyüş ve bisiklet yolları yapacağım." dedi. 

 

*****

yeni-1-001.jpg

Memleket menfaatlerinin teminatı: Cumhur İttifakı

-Cumhur İttifakı Seyhan ve Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayları Fikret Yeni ile Hüseyin Sözlü ‘’Cumhur İttifakı, devletin bekası ve güvenin teminatıdır. Bizler kişisel çıkar için değil, bu ülkenin ve memleketin menfaatleri için yola çıktık’’ dediler.

AK Parti Seyhan Belediye Başkan Adayı Fikret Yeni, bir memlekete hizmet etmek için önce o memlekete sevdalı olmak gerektiğini belirterek, ‘’Vatandaşlarımızın takdiri ve teveccühüyle Cumhur İttifakımızın tüm Belediye Başkan Adayları ile göreve seçilip, ülkemiz ve memleketimiz için çalışacağız’’ dedi.

AK Parti Seyhan Belediye Başkan Adayı Fikret Yeni, seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla buluşmasını İstiklal, Hurmalı, Akkapı, Yeşilyurt ve Bahçeşehir mahallelerinde sürdürdü. Fikret Yeni’nin, Seyhan’ın tüm sorunlarını gidererek, vizyon projelerle dünyada tanınan bir ilçe olması yolunda yapacağı çalışmaları anlattığı toplantılara, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü de katıldı. Vatandaşların Fikret Yeni ve Hüseyin Sözlü’ye olan coşkusu, Cumhur İttifakı’na karşı güvenin çığ gibi büyüdüğünün göstergesi oldu.

Fikret Yeni, konuşmalarında, Cumhur İttifakının önemine değinerek, ‘’Cumhur ittifakı, 15 Temmuz’daki hain darbe girişimine karşı duruşun, Yenikapı ruhunun ve milletimizin iradesinin yansımasıdır’’ diye konuştu.

‘’Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız ve kardeş olacağız’’ diyerek yola çıkanların asla yenilgiye uğramayacağını vurgulayan Fikret Yeni, bayrağına, ülkesinin bütünlüğüne ve kardeşliğine ne pahasına olursa olsun sahip çıkan bu milletin, gönülleri birleşenleri asla yarı yolda bırakmayacağını dile getirdi.

-‘’Ülkemiz Ve Memleketimiz İçin Çalışacağız’’

Fikret Yeni, bir memlekete hizmet etmek için önce o memlekete sevdalı olmak gerektiğini belirterek, ‘’Biz, bu memleketin taşına toprağına, Anadolu’nun her köşesine, en önemlisi de insanına sevdalıyız. Aziz milletimiz, hizmetlerin en iyisine layık. Memleketimize aşk ile hizmet etmeye, gönülleri kazanmaya geldik. Vatandaşlarımızın takdiri ve teveccühüyle Cumhur İttifakımızın tüm Belediye Başkan Adayları ile göreve seçilip, ülkemiz ve memleketimiz için çalışacağız. Vatandaşlarımızın coşkusu ve ilgisi de, eminim 31 Mart’ta sandığa yansıyacaktır’’ ifadelerini kullandı.

Şer odaklarına karşı vatandaşların duyarlı olduğunu ve itibar etmediğini söyleyen Fikret Yeni, konuşmasını şöyle sürdürdü:

‘’Cumhur ittifakı, 15 Temmuz’daki hain darbe girişimiyle devletimizin bekasına ve vatandaşların hayatına kasteden alçaklara karşı duruşun bir iradesi olarak ortaya çıktı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, alçak darbe girişiminde, milletimizin önünde yürüdü. O irade ve bütünlük, şimdi de dünyaya örnek olacak şekilde sürüyor. Bu iradede, ‘Ben veya biz’ değil, ülkemiz ve milletimiz bütünlüğü var. O bütünlüğün karşılığını inşallah 31 Mart’ta göreceğiz. Bizler, yani Cumhur İttifakı’nın her bir ferdi olarak kişisel menfaatlerden uzak, herhangi bir guruba çıkar sağlamadan kentimizin kalkınması ve gelişimi için çalışacağız. Cumhur İttifakı, devletin bekası ve güvenin teminatı olduğu gibi, memleket menfaatlerinin de teminatıdır. Bizler kişisel çıkar için değil, bu ülkenin ve memleketin menfaatleri için yola çıktık. Rabbim bizi çıktığımız bu yolda inşallah mahcup etmez. Adana ve Seyhan’ın en güzel yatırımları kazanması için gece gündüz gayret göstereceğiz. Yeni yeni yatırımlarla kazanan biz değil, Adana ve Seyhan olacak.’’

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de, Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adaylarının, tüm ülke genelinde olduğu gibi Adana’da da ülke ve memlekete hizmet için el ele, omuz omuza gayret gösterdiğini söyledi.

Şer ittifakına karşı uyarıda bulunan Sözlü, ‘’Bir tarafta Cumhur İttifakı, diğer tarafta da CHP, İYİ Parti ve HDP’nin oluşturduğu şer ittifakı var. Şer ittifakının, hangi hesapların içinde olduklarını vatandaşlarımız çok iyi biliyor. Bizler, Cumhur İttifakında olduğu gibi belediyecilik hizmetlerimizi tüm Adana genelinde şeffaf ve adaletli bir şekilde sürdüreceğiz. Memleketimizin menfaatleri doğrultusunda hizmetler üreteceğiz’’ dedi.

 

*****

 

akay.jpg

Akay, halkla elele, gönül gönüle

“Geçmişten güç alıp, geleceğe güvenle bakacağız”

“Seyhanlı’yı hayatın merkezinde tutan anlayışa devam”

 

CHP Seyhan Belediye başkan Adayı Akif Kemal Akay, Seyhan ilçesini sokak sokak ziyaret ederek halkı dinlemeye devam ediyor.Barbaros Mahallesini ziyaret eden Akay, halkı tek tek dinleyerek “ her bir hemşehrimizin kendini hayatın merkezinde hissettiği bir Belediyecilik anlayışını kaldığı yerden Nisan’da Seyhan’da sürdüreceğiz” mesajı verdi.

 

Akay “Sokaklarda Herkesle Konuşup Dinliyoruz”

800 Bin Seyhanlı’ya ulaşmak için 96 Mahallede halkla buluşan CHP Seyhan Belediye başkan Adayı Akif Kemal Akay, Barbaros Mahallesi’nde de halkı dinledi, Kıraathane ziyaretinde bulundu. Yoğun ilgiyle karşılaşan Akay, Halkla tek tek konuşarak onları dinledi. Mardin Kıraathanesini de ziyaret eden Akay, burada da vatandaşla birebir iletişim kurup onları dinledi.

 

Akay “Tüm Mahallelere Ulaşan Kaliteli, Hızlı Ve Adil Hizmet”

31 Martta yerel bir seçim olacağını hatırlatan ve “Halka hizmet için adayım” diyen CHP Seyhan Belediye başkan Adayı Akif Kemal Akay, Mahallelere yapılan hizmetlerin kaldığı yerden devam edeceğini belirtti. Akay “Eski ve yeni, uzaktaki yakındaki, tüm Mahallelere ulaşan, kaliteli, hızlı ve adil hizmeti Nisan’da Seyhan’da sürdürmeye kararlıyız. Katılımcı, denetlenebilen, hesap verebilen, şeffaf yönetim anlayışıyla halkımızın karşısında olacağız. Gerçekleştirdiği eşsiz hizmetlerle geçmişinden güç alan, geleceğe güvenle bakan çalışma azmi ile Seyhan’ı geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Büyükşehir’in Desteğiyle Eşgüdüm Halinde Hizmet

CHP ve Millet ittifakının 31 Mart Yerel Seçiminden başarıyla çıkacağını belirten Akay, Mahalle sakinlerine Seyhan Belediyesi’nde; Zeydan Karalar Başkanlığı’ndaki Adana Büyükşehir Belediyesi’nin desteğini yanına alarak kamunun tüm birimleriyle eşgüdüm halinde hizmet anlayışında olacaklarını anlattı.

 

*****

 

chp-004.jpg

CHP Adana il örgütünden istifalar

- İl örgütünden, büyükşehir belediye meclis üyesi ve belediye başkan aday adayı istifa etti 
- CHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Işık:
- "Bu parti hepimizin. Genel başkana kızdık ayrıldık. Şu an parti aşure kazanı gibi kaynıyor"

ADANA (AA) - Cumhuriyet Halk Partisi Adana il örgütünden büyükşehir belediye meclis üyesi ile belediye başkan aday adayı istifa etti.

CHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Işık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, partisinden memnun olmadığı için ayrıldığını belirtti.

Partinin kişisel partiye dönüştüğünü savunan Işık, "Bu parti hepimizin. Genel başkana kızdık ayrıldık. Şu an parti aşure kazanı gibi kaynıyor." dedi.

- "Cumhuriyet Halk Partisi'ni bir şirket gibi yönetmeye çalışıyorlar"

İstifa eden Seyhan Belediye Başkan aday adayı Yıldıray Arıkan da partilerinin liyakate önem vermeden atamalar yaptığını söyledi.

Partinin gidişatını kötü gördüğü için istifa ettiğini dile getiren Arıkan, "Başta genel başkan olmak üzere büyükşehir adayı sanki Cumhuriyet Halk Partisi'ni bir şirket gibi yönetmeye çalışıyorlar, insanları yok sayıyorlar. Emekleri yok sayıyorlar, gidişatı hoş görmedim ve istifa ettim." diye konuştu.

"İnsanların egosuyla parti yönetilmez" ifadelerini kullanan Arıkan, şunları kaydetti:

"Koskoca Cumhuriyet Halk Partisi'ni liyakat sistemine göre değil de egolarla yönetiyorlar. Halkın isteklerine, yapılan tüm anketlere rağmen en zayıf halkaları çıkarıp aday yapıyorlar. Halk istemiyor, halkı mecbur bırakıyorlar. Halk mecburiyetten oy veriyor."

Arıkan, partilerinin de mevcut durumlardan çok rahatsız olduğunu söyledi.

Türkiye'nin her yerinde istifaların yaşandığını belirten Arıkan, pek çok kişinin isyan ettiğini savundu.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler