Adana 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine Doğru.. - 42 -

Adana 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine Doğru.. - 42 -

- Adana 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine Doğru, Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı adayları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz..

Adana 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine Doğru.. - 42 -

- Adana 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine Doğru, Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı adayları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz..

 

guler.jpg

Güler: "Halkımızın ilgi ve teveccühü bize enerji veriyor"  

AK Parti Adana İl Başkanı Şerif Güler, esnaf ziyaretlerinde halkın yoğun ilgi ve teveccühüyle karşılaştıklarını ve bunun da kendilerine enerji verdiğini söyledi.  

  Başkan Güler, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler sebebiyle yoğun geçen programlarına rağmen esnaf ziyaretlerine de ağırlık veriyor. Sırasıyla her gün bir ilçede esnaf ziyareti yaparak Cumhur İttifakı belediye başkan adayları için oy isteyen Başkan Güler, Çukurova ve Sarıçam ilçelerinin ardından Seyhan ilçesinde esnafı ziyaret ederek sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Başkan Güler, beraberindeki önceki dönem il başkan yardımcıları Ramazan Çırak ve Hasan Dönmez ile il ve ilçe yönetim kurulu üyeleriyle Mücahitler Caddesi üzerindeki esnafı ziyaret ederek, istek ve talepleri dinleyip sohbet etti.

Başkan Güler ile beraberindeki Ramazan Çırak ve Hasan Dönmez vatandaşlardan Cumhur İttifakı belediye başkan adayları için oy istedi. Başkan Güler, "Ziyaretlerimizde esnafımızın ve halkımızın yakın ilgisi ile karşılaşıyoruz. Biz sadece seçimlerde değil her zaman her fırsatta halkımızın talep ve isteklerini dinliyoruz. Esnafımızın gösterdiği yakın ilgi ve teveccüh bizlere enerji veriyor. Halkımızın ve özellikle esnafımızın teveccühüne layık olmaya gayret gösteriyoruz" dedi.

 

*****

                                          

yusuf-bas,-seyhan-huzur-evleri.jpg

Yusuf BAŞ, Seyhan Huzur Evleri’ni ziyaret etti

Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Cumhur İttifakı Çukurova Belediye Başkan Adayı Yusuf BAŞ, Seyhan Huzur Evleri’ni ziyaret etti

Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Cumhur İttifakı Çukurova Belediye Başkan Adayı Yusuf BAŞ, Seyhan Huzur Evleri’ni ziyaret etti. Ziyarette, MHP Çukurova İlçe Başkanı Hasan Öztuğ ve Ak Parti Çukurova İlçe Başkanı Çetin Şahin de hazır bulundu.

 

yusuf-bas.jpg

Huzur Evleri Sakinleri, Dualarla Ve Şarkılarla Karşıladı

Cumhur İttifakı’nın MHP’li Çukurova İlçe Belediye Başkan Adayı Yusuf BAŞ; tüm ilçede ‘Sıkılmadık el bırakmamak üzere’ yoğun bir ziyaret turu yapıyor. Bu kapsamda, Çukurova İlçesinde bulunan Seyhan Huzur Evleri’ni ziyaret etti. Huzur Evleri’nde kalan vatandaşlarla buluşan BAŞ; Yaşlılarımız tarafından dualarla ve şarkılarla karşılandı. Bütün Huzur Evi sakinleriyle yakından ilgilenen Yusuf Baş; ‘’bakıma muhtaç her bir vatandaşımız başımızın tacı. Allah devletimize zeval vermesin. Çukurova Belediyesi’ni kazandığımızda dezavantajlı vatandaşlarımızı başımızın tacı yapacağız’’ diye konuştu.

Biz Artık Biriz

Çukurova Belediye Başkan Adayı Yusuf BAŞ; Cumhur İttifakı Ak Parti’li Seyhan Belediye Başkan Adayı Fikret Yeni’nin Baraj Yolu 6 buçuk duraktaki Seçim İrtibat Bürosu açılışına katıldı. Yoğun kalabalığın olduğu açılış adeta miting havasında geçti. Kısa bir konuşma da yapan Yusuf Baş,’’ biz artık biriz, iriyiz diri olacağız’’ ifaderini kullandı. Birlik ve beraberliğin en üst düzeyde tutularak seçim çalışmarının yürütüldüğünü vurgulayan Çukurova Belediye Başkan Adayı Yusuf Baş tüm Adanalılardan cumhur ittifakı adaylarına destek istedi.

İnşaat Fuarında Yoğun İlgi Gördü

Çukurova ilçesinde bulunan TÜYAP fuar alanında inşaat fuarı stantlarını gezen Çukurova Belediye Başkan Adayı Yusuf BAŞ yoğun ilgiyle karşılandı. Stantlarda hazır bulunan Firma yetkilileri ve çalışanlarıyla sohbet eden Baş, sektörün genel durumuyla ilgili firma yöneticilerinden bilgi aldı. Yapılan ikramları geri çevirmeyen Başkan Adayı Yusuf Baş, firma yetkileri ve çalışanlarıyla çok sayıda fotoğraf çekildi.

 

*****

 

fikret-yeni.jpg

Fikret Yeni’nin seçim ofisi açılışı mitinge dönüştü

-AK Parti Seyhan Belediye Başkan Adayı Fikret Yeni’nin Barajyolu’ndaki seçim ofisi açılışı, çok sayıda vatandaşın katılımıyla miting havasında gerçekleşti. Fikret Yeni, açılış töreninde, Cumhur İttifakı’nın, 15 Temmuz’daki hain darbe girişimiyle devletin bekasına ve vatandaşların hayatına kasteden alçaklara karşı duruşun bir iradesi olduğunu söyledi.

-Fikret Yeni: ‘’CHP, İYİ Parti ve HDP’nin kurmuş olduğu ittifak, bu ülkenin geleceğine kastetmeye çalışanların iradesiyle hareket ediyor’’

fikret-yeni-1.jpg

AK Parti Seyhan Belediye Başkan Adayı Fikret Yeni, ‘’Cumhur İttifakı, devletin bekasını ve milletin geleceğini düşünen bir ittifaktır’’ dedi.

Fikret Yeni’nin Baraj Yolu’ndaki seçim ofisi açılışı, AK Parti Adana İl Başkanı Şerif Güler, Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Akan, il ve ilçe yöneticileri, Cumhur İttifakı Çukurova Belediye Başkan Adayı Yusuf Baş ile çok sayıda vatandaşın katılımıyla mitinge dönüştü.

Seçim ofisi önünde kurulan platforma eşi Emine Yeni ile birlikte çıkarak açılışa katılanları selamlayan Fikret Yeni, 31 Mart’ta yapılacak seçimin, sadece belediye başkanı seçmekten ibaret olmadığını belirterek, Cumhur İttifakı’nın önemine değindi.

Cumhur İttifakı’nın, 15 Temmuz’daki hain darbe girişimiyle devletin bekasına ve vatandaşların hayatına kasteden alçaklara karşı duruşun bir iradesi olduğunun altına çizen Fikret Yeni, şöyle konuştu:

‘’15 Temmuz’da milletimiz, önlerinde yürüyen liderleri de, televizyon önünde sanki film gibi darbe kalkışmasını izleyen liderleri de gördü. Cumhur İttifakı, devletin bekasını ve milletin geleceğini düşünen bir ittifaktır. Oysa diğer tarafta kurulan ittifakı, yani CHP, İYİ Parti ve HDP’nin kurmuş olduğu ittifakı çok daha iyi anlayabiliyoruz. Onlar, milletin ve halkın sesine kulak vererek kurdukları ittifakla hareket etmiyorlar. Onlar, bu ülke üzerinde hesabı olan, bu ülkenin geleceğine bir şekilde kendi hesapları doğrultusunda kastetmeye çalışanların iradesiyle hareket ediyorlar. Vatandaşlarımız da, zaten Millet İttifakı çerçevesinde hangi pazarlıkların yapıldığını çok iyi biliyor. Onun için, vatandaşlarımızın 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’na, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye sahip çıkacaklarına yürekten inanıyoruz.’’

 

‘’Seyhan’ı Ortak Akılla Yöneteceğiz’’

Fikret Yeni, Seyhan’a hizmet etmek için çıktığı yolun, Seyhanlı hemşerileri ile birlikte yürüyeceği yol olduğunu da söyledi.

Seyhan’ın, 800 bini aşkın nüfusuyla Türkiye’nin en büyük ilçesi olduğunu ifade eden Fikret Yeni, ‘’Fakat yaşadığımız bu ilçe, belediye hizmetlerindeki eksiklikler sonucu hak ettiği yerde değil. Tespit ettiğimiz yüzlerce sorun var. Bu sorunları giderip, yeni yeni projelerimizle Seyhan’ı sizlere layık hale getirmeye gayret edeceğiz’’ dedi.

Seyhan’ın bir marka şehir konumunda olması gerektiğini vurgulayan Fikret Yeni, şunları kaydetti:

‘’Seyhan’ımız, 8 bin yıllık tarihini yaşayan, kültürüyle özdeşleşmiş ve sosyal yaşantısını hep beraber kucaklayacağımız bir ilçe olması lazım. Biz, bunun için Seyhan’a hizmet etmeye geldik. Benim, Seyhan’ımıza ilişkin bir hayalim var. Bu hayalim, huzur içinde yaşayacağımız, sosyal donatı alanlarıyla, yeşil alanlarıyla, istihdam alanlarıyla güzel ilçemizi geleceğe taşımak. Bunu da, sizlerin desteğiyle gerçekleştireceğiz. Seyhan’ı, Adana’da tüm güzellikleriyle birinci ilçe konumuna getirmek yetmez. Tarihsel zenginliğini yaşayabileceğimiz, kültürünü birlikte idrak edebileceğimiz, kardeşliğimizi ortaya koyabileceğimiz bir Seyhan’ı oluşturup, sadece Türkiye’de değil, dünya genelinde bir ilçe haline getireceğiz. Bunları, her mahallede yaşayan vatandaşlarımız, muhtarlarımız ve sivil toplum örgütlerimizle istişare ederek gerçekleştireceğiz. Seyhan’ı ortak akılla yöneteceğiz. ‘Biz istedik oldu’ demeyip, her bir mahallemizi, orada yaşayanlarla birlikte her anlamda güzelliklerle donatacağız.’’

 

*****

 

akif-kemal-akay-002.jpg

Akay esnaf ziyaretinde..

“Esnaf ekonominin bel kemiğidir”

“Esnaf ve sanatkar desteklenmeli”

“Çözüm odaklı yönetim anlayışına devam”

Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay, gününü esnaf ziyaretine ayırdı. Esnafı tek tek ziyaret eden Akay, esnafın ve sanatkarın ekonominin bel kemiği olduğunu söyledi. Saydam Caddesi esnafını ziyaret eden Akay, sorun dinledi ve çözüm önerilerini paylaştı. Akay, Seyhan’ın çözüm odaklı yönetim yaklaşımını 31 Mart’tan sonra sürdürmeye devam edecekleri mesajını paylaştı.

“Esnaf Anadolunun Kadim Kültürü ‘Ahi Ervan’ı İçselleştirmiştir”

Sabahın erken saatlerinde dükkanını açan esnafın Anadolu’nun kadim kültürü “Ahi Evran” geleneğinden geldiğini bu davranış biçmini de içselleştirdiğini aktaran Akay, esnafla yaptığı sohbette esnaf ve sanatkarın desteklenmesi gerektiğini kaydetti. CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay, “Esnaf ve sanatkar, erken saatte dükkanını açar. Halkın en yakın dostudur. Hayatımızda ticaretle ilk tanıştığımız kişi esnafın kendisidir. Esnaf ve sanatkar o kadar değerlidir ki, anayasada da “devlet esnaf ve sanatkarı koruyacak tedbirler alır” hükmü vardır. Bu anayasa hükmünün etkin şekilde uygulanmasını istiyoruz” dedi.

Halkın İçinde Olan Akay’a Yoğun İlgi

Esnaf ziyareti ve kahvehane ziyaretlerinde halkın taleplerini dinleyen CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay, girdiği her dükkan ve kahvehanede büyük ilgi gördü. 800 bini aşkın Seyhanlı’ya içlerindeki sevgi ile hep birlikte kardeşçe hizmet vermeyi sürdüreceklerini kaydeden Akay,halkın fotoğraf çektirme isteklerini de kırmadı.

 

*****

 

sp-adana.jpg

Saadet Partisi Adana Belediye Başkan Adayları..

Saadet Partisi Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayımız, İşadamı Hacı Mehmet Çevik, İlçe ve Belde Belediye Başkan Adaylarımız Adanamıza Hayırlı Olsun.

Söz veriyoruz;
-Üretim dostu bir belediyecilik kuracağız.
-Çocuk dostu bir belediyecilik kuracağız.
-Kitap dostu bir belediyecilik kuracağız.
-Sanat dostu bir belediyecilik kuracağız.
-Öğrenci dostu bir belediyecilik kuracağız.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler