"Adana için üzülüyorum"

"Adana için üzülüyorum"

Çelik, ÇUGİAD'ın konuğu olarak geldiği Adana'da verdiği konferans sonunda ÇUGİAD Başkanı Hakan Çelik'in Adana'nın işsizlikte Türkiye şampiyonu olduğunu,...

Çelik, ÇUGİAD'ın konuğu olarak geldiği Adana'da verdiği konferans sonunda ÇUGİAD Başkanı Hakan Çelik'in Adana'nın işsizlikte Türkiye şampiyonu olduğunu, bunun Türkiye ortalaması olan yüzde 17'lere düşürülmesi için destek bekledikleri sözlerine cevap verdi. Çelik, Adana için üzüldüğünü belirttiği konuşmasında şunları söyledi:

"Adana önce Türkiye'nin dördüncü büyük bir kenti idi. Şimdi 6'ıncıdır. Biz hükümet olarak Adana için stratejik bir merkez yapacak için ciddi adımlar attık. Adana vasıflı göç verirken vasıfsız göç almaktadır. Büyüyen değil, genişleyen kenttir. Kayseri'yi örnek olarak gösteriyorlar, Kayseri mucizesi diyorlar. Kayseri'nin bakanları, milletvekilleri, belediye başkanları, sanayicileri, STK'ları, hepsinden bir ses çıkıyor. Armoni gibi. Ama siz Adana olarak mucizeyi başka yerlerde aramayın. Adana'da birlik ve beraberlik yok. Adana beyliklerle idare ediliyor gibi. Candaroğlu gibi, Germiyanoğlu gibi, Karasioğlu Beyliği gibi. Ege Zeybeğinde herkes kendi kendine oyar, kimsenin eli birbirine değmez. ?

Uçaktan inerken Adana'yı izlemesinin kendini kahrettiğini söyleyerek, "Ben açıkçası Adana için üzülüyorum" diyen Çelik, şu tavsiyede bulundu:

?Siz şunu yaparsanız, merkezi hükümet size çok daha fazlasını yapmaya hazırdır. Adana olarak halay çekin, hatta horon tepin. Adana'da olarak Adana Valisi, Adana Ticaret Odası, Belediye Başkanları, millettekileri ile birlikte bir ses birlikteliği yaptığınız zaman; asgari müştereklerle bir araya geldiğiniz zaman çok daha sonuç alıcı bir politikanız olur. Ben şuan hükümet adına şunu alacağız, bunu vereceğiz diyemem, ortak bir ses çıktığı zaman ben borazanlık yapmaya hazırım.?

Adana'nın Türkiye'nin çok önemli bir kenti olduğunu vurgulayan Çelik, "Aranızdaki ihtilafları çözerseniz ben size her türlü yardımcı olurum. Partisinin ne olduğu önemli değil, Adana Büyükşehir Belediyesi'nde MHP'li bir arkadaş var. Milletvekili arkadaşlarımla konuştuk, dedik ki samimi projelerle gelin, biz bunları desteklemeye hazırız. Şehirdeki terörün geleceğe yönelik olarak bitirilmesi için İnsanların gettolaşmasından kurtulması lazım, Adana'nın yarısı gecekondu, Adana'nın acilen kentsel dönüşüme ihtiyacı var" şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.