Adana Milletvekili Doğru: “Yalan Siyaseti İle Türkiye’nin İlerleyişine Engel Olma Çabası Beyhudedir”

Adana Milletvekili Doğru: “Yalan Siyaseti İle Türkiye’nin İlerleyişine Engel Olma Çabası Beyhudedir”

Abdullah Doğru: “Türkiyede Terörün Beli Kırılmıştır”

“Abdullah Doğru Cumhurbaşkanlığı Bütçesi Üzerine Konuştu”

Abdullah Doğru: “Türkiyede Terörün Beli Kırılmıştır”

AK Parti Adana Milletvekili Abdullah Doğru, TBMM Genel Kurulu’nda Cumhurbaşkanlığı Bütçesi üzerine konuştu. Doğru’nun konuşması şu şekildeydi;

“Milli İradeye Saygısızlıktır”

2021 yılı Cumhurbaşkanlığı bütçe kanun teklifi üzerine AK PARTİ Grubu adına söz almış bulunmaktayım. Gazi Meclisimizi ve aziz milletimizi saygıyla selamlıyorum. Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; FETÖ'nün düzenlediği 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra Türkiye düşmanlarına karşı oluşturduğumuz Cumhur İttifakı sayesinde Pensilvanya'dan Avrupa'ya kadar gözlerini birlik ve beraberliğimize diken dâhilî ve haricî bütün ihanet çetelerine rağmen büyük ve güçlü Türkiye hedefimize doğru emin adımlarla ilerliyoruz. 2017 yılında yapılan ve aziz milletimizin yüzde 86 gibi yüksek bir katılım oranıyla taçlandırarak dünyaya âdeta bir demokrasi dersi verdiği referandumla, millî şuurun tezahürü olan Cumhur İttifakı sayesinde Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemi ülkemizde kabul edilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti kabul edilen yeni sistem sayesinde AK PARTİ hükûmetleriyle yükselmekte olan ülke grafiğine ivme kazandırmış, ulusal ve uluslararası arenadaki gücünü tahkim etmiştir. Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemiyle sınırsız yetkili ve sorumsuz Cumhurbaşkanı dönemi sona ermiş; milletimize hesap veren bir Cumhurbaşkanlığı makamı oluşmuştur. Bağımsızlık aşığı aziz milletimiz Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı kendisine lider olarak seçmiştir. Millî iradenin tecelli edişiyle seçilen Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik "Tek adam rejimi ve diktatörlük" söylemleri hem büyük bir siyasi cehaletin örneği hem de milletimizin iradesine karşı yapılmış büyük bir saygısızlıktır. Bu açıklamalar maalesef terör örgütlerine selam vermekte, darbecilerin ekmeğine yağ sürmekte ve emperyal güçlerin ellerini ovuşturmalarına imkân sağlamaktadır.”

“Yalan Siyaseti İle Türkiye’nin İlerleyişine Engel Olma Çabası Beyhudedir”

Türkiye’nin iç ve dış tehditlerle mücadelesinin devam edeceğini ifade eden Doğru, şunları söyledi;

“Türkiye, üzerinde oynanan hain oyunları Cumhurbaşkanlığı hükûmet sisteminin getirmiş olduğu hızlı karar alabilme kabiliyetiyle her defasında savuşturmuştur. Sınırlarımızın ötesinde terör devleti kurmayı hayal ederek millî güvenliğimizi tehdit eden alçakların hevesleri kursaklarında bırakılmıştır. Ülkemizde ve sınırlarımızda devletimizin istiklal ve istikbaline düşman terör unsurları yok edilmiş, Türkiye'de terörün âdeta beli kırılmıştır. Cumhurbaşkanlığı hükûmet sisteminin getirmiş olduğu istikrar sayesinde Türk Silahlı Kuvvetlerimizi hain emellerinin maşası zanneden ihanet çeteleri ümitlerini tamamen kaybetmiş, Türkiye'de darbeler döneminin kapandığını bütün dünyaya ilan etmiştir. Dışarıda ve maalesef içeride ülkemizin ilerleyişine ucuz tehditler ve yalan siyasetiyle sekte vuracağını zanneden zavallılar Türkiye'nin gücü karşısında aslında çabalarının beyhude olduğunu öğrenmişlerdir. Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemiyle Türkiye'de refah, kalkınma, güvenlik gibi kavramlar daha sağlam zeminlere oturtulmuş, Türkiye'nin üniter yapısı ve bekası aziz milletimiz tarafından tam manasıyla koruma altına alınmıştır. Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi ve dünyanın içerisine sürüklendiği kaos ortamına rağmen Türkiye'nin yükseliş başarısındaki temel faktör dünya lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlı duruşudur. Türkiye, AK PARTİ hükûmetleriyle eskinin karanlığından kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemiyle yeni ufuklara güçlenerek yelken açmıştır. Sağlıktan ulaştırmaya, tarımdan ekonomiye, savunma sanayisinden sosyal politikalara kadar milletimizin menfaatleri doğrultusunda atılan devrim niteliğindeki adımlar sonucunda ortaya çıkan aydınlık tablo 2023 hedefimiz doğrultusunda ilerlediğimiz yolun doğruluğunu ispatlamıştır. Türkiye'yi karanlık bir cenderenin içerisine sokmaya çalışanlar şunu çok net bir şekilde öğrenmelidirler ki: Bu kadim devlet, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde Allah'ın izni ve aziz milletimizin desteğiyle 2023 hedeflerine ulaşacak, aynı zamanda da 2053 ve 2071 vizyonlarını gelecek nesillere en güçlü miras olarak bırakacaktır. İnşallah AK PARTİ hükûmetimizin on dokuzuncu ve Cumhurbaşkanlığı hükûmet sisteminin üçüncü bütçesini yani milletimizin bütçesini milletimizin Meclisinde kabul edeceğiz. 2021 yılı bütçesinin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyor, Genel Kurula ve aziz milletimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler