Adana Milletvekili Zenbilci; “Jandarmamız İnsanı Merkeze Alan Anlayışla Hareket Ediyor”

Adana Milletvekili Zenbilci; “Jandarmamız İnsanı Merkeze Alan Anlayışla Hareket Ediyor”

2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifinin, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Bütçesi üzerinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde AK Parti grubu adına söz alan Adana Milletvekili Ahmet Zenbilci,

Adana Milletvekili Ahmet Zenbilci, Rasulayn kentinde PKK/YPG’li teröristlerin kontrol noktasına bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan Jandarma Yüzbaşı Yasin KURT ve Jandarma Uzman Çavuş Oğuzhan ANAR’a rahmet dileyerek başladığı konuşmasında şunları kaydetti.

“Bu güzel ülkemiz için tehdit olan her türlü unsurla mücadelemiz yurt içi ve yurt dışında devam etmekte ve edecektir. 2020 yılı, İçişleri Bakanlığımız açısından normal görev alanlarının yanı sıra, hem Covid-19 salgını hem de afetlerde çok yoğun geçti. Bu çalışmalarda insanı merkeze alan anlayışla hareket eden başta jandarma genel komutanlığı, emniyet genel müdürlüğü ve sahil güvenlik komutanlığı olmak üzere tüm mensuplarına buradan şükranlarımı sunuyorum.

İçişleri Bakanlığımızın kendine ait çok farklı bir personel yapısı vardır. 3 bin metre rakımda nöbet tutan, teröristin inine gözünü kırpmadan giren Jandarma personeli vardır; batan bir bottaki göçmene can simidi olan Sahil Güvenlik personeli de vardır.

Jandarma teşkilatı her zaman yurduna, ulusuna ve Cumhuriyetine sadakatle bağlı, fedakârlık örneği olan bir güvenlik birimidir. Devletimizin en köklü, en deneyimli kurumlarından biri olan, Jandarma Genel Komutanlığı, 1839’dan bu yana halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanmasında, kamu düzeninin korunmasında, iyi eğitimli personeli ve donanımı ile “Dosta güven düşmana korku” ilkesinin ete kemiğe bürünmüş halidir.

Jandarma Genel Komutanlığımız bugün itibarıyla 2.000’i kadın, yaklaşık 200.000 personelle Türkiye’nin büyük bir bölümüne hizmet vermektedir.

Jandarma Genel Komutanlığımız bünyesinde yerli ve milli teknolojilerle geliştirilen İHA/İKU ve Mini/Mikro İHA sistemleri terörle mücadelenin yanı sıra ülkemizde meydana gelmiş olan doğal afetlerde de etkin olarak hizmet vermiştir. Doğal afetin meydana geldiği andan itibaren 7/24 esasıyla deprem sahasında havadan keşif görevi icra ederek tüm veriler ilgili merkezlere aktarılmıştır.

Tüm güvenlik birimlerindeki kapasite artışı, eğitim ve profesyonelleşme sayesinde Türkiye bugün asayişte ve özellikle terörle mücadelede ilk defa tünelin ucuna bu kadar yaklaşmıştır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın çizdiği yeni dönem güvenlik stratejisi ile; terörü kaynağında yok etmek, kesintisiz operasyon, savunma değil taarruz yaparak, güvenlik istikrarı ve terörizmle mücadeleyi işin merkezine yerleştirdik.

Konuşmama son verirken karada görev yapan Jandarma Genel komutanlığımız ve “Mavi Vatan” da görev yapan Sahil Güvenlik Komutanlığımızın özverili personelini kutluyor, bütçemizin ülkemize hayırlı olmasını diliyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler