Adana Sabancı Merkez Camii'nde tek başına namaz..

Adana Sabancı Merkez Camii'nde tek başına namaz..

Koronavirüs önlemleri kapsamında camilerin cemaatsiz kalmasından üzüntü duyduklarını dile getiren Altındağ, "Şu günler bize çok acı geliyor çok üzülüyoruz. Cemaatimiz yok ezanlar okunuyor, biz burada namaz kılıyoruz ama o cemaatimizle olan hazzı hiç bir..

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle camilerde cemaatle namaz kılınamıyor, ancak camiler açık. Adana'daki Sabancı Merkez Camii'nde görev yapan Ömer Altındağ da her gün camiye giderek ezanı okuyor, ardından "Evde kal" anonsunu yapıyor.

28 bin kişilik camide tek başına. Her gün vakit namazı için camiye gidiyor. Bugünlerde cemaati olmasa da her zamanki gibi hazırlığını yapıyor. Sarık ve cübbesini özenle kuşanıyor. Namaz vakti gelince de ezanı Muhammediyi okuyor.

Ömer Altındağ 56 yaşında. 5 yıldır Adana Sabancı Merkez Camii'nde görevli. Salgın günleri nedeniyle mahsun. Çünkü günlerdir cami cemaatsiz. Ömer Hoca salgın öncesi günleri özlemle anıyor. Salgının sona ermesi için her gün dua ediyor. Bu süreçte sadece dini görevlerini yerine getirmiyor. Ezandan sonra koronavirüse karşı alınacak tedbirleri her gün cami hoparlöründen seslendiriyor.

Koronavirüs önlemleri kapsamında camilerin cemaatsiz kalmasından üzüntü duyduklarını dile getiren Altındağ, "Şu günler bize çok acı geliyor çok üzülüyoruz. Cemaatimiz yok ezanlar okunuyor, biz burada namaz kılıyoruz ama o cemaatimizle olan hazzı hiç bir zaman alamıyoruz." dedi.

Altındağ sözlerini şöyle sürdürdü;

"Rabbimize dua ediyoruz ki inşallah Rabbimiz bu sıkıntımızı inşallah üzerimizden kurtarır da ümmeti Muhammed hep birlikte inşallah camileri doldururuz. Bizlerin tedbiri elden bırakmamamız gerekiyor. Tıpkı Peygamberimiz gibi, Peygamberimiz (S.A.V.) veba hastalığı olan yere hiç kimse girmesin, orada bulunan hiç kimse dışarı çıkmasın şeklinde uyarısı vardır. Bu bizim için de geçerlidir."

Kaynak: TRT Haber

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.