Adana’da Amatör Spor Kulüplerine nakdi yardım gerçekleştirildi..

Adana’da Amatör Spor Kulüplerine nakdi yardım gerçekleştirildi..

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğünce Adana'da 2017-2018 sezonunda faal olan 72 amatör spor kulübüne toplamda 376 bin TL nakdi yardım yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Adana’da ki Amatör Spor Kulüplerine nakdi yardım gerçekleştirildi

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğünce Adana'da 2017-2018 sezonunda faal olan 72 amatör spor kulübüne toplamda 376 bin TL nakdi yardım yapıldı.

fifa.jpg

Menderes Spor Salonu'nda düzenlenen programa AK Parti Adana Milletvekili ve Milletvekili Adayı Tamer Dağlı,  AK Parti Adana Milletvekili Adayı Mehmet Gazioğlu, Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, ASKF Başkanı Ahmet Bozan, TSYD Adana Şube Başkanı Kurtul Çakın, Adana’da faaliyet gösteren Amatör Spor Kulüpleri Başkanları ve antrenörler katıldı.

-Bozan; “Emeğe geçen herkese şükranlarımı sunuyorum”

Programda açılış konuşmasın yapan ASKF Başkanı Ahmet Bozan, destekler için emeğe geçen herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında şunları kaydetti.

“Türkiye çapında ilkler yaşanıyor. İlk kez amatör futbol kulüplerine nakdi yardım yapılıyor. İnşallah bundan sonraki dönemde salon sporlarına da aynı destekleri bekliyoruz. Sayın Milletvekilimiz Tamer Dağlı’da burada. Onun nezdinde Bakanlığımıza ve hükümetimize çağrıda bulunmak istiyorum. Salon sporlarımızın da bu desteklere ihtiyacı var.”

-Ataşbak; “Kulüplerimizin yanında olmaya devam edeceğiz”

Ahmet Bozan’ın ardından söz alan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak şunları söyledi.

“Bildiğiniz gibi Amatör Kulüplerin yaşaması için kalıcı desteklere ihtiyaç vardır. Bakanlığımız tüm yurtta, Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş’la birlikte bizler yerelde bütün gücümüzle kulüplerimizin yanında olmaya gayret ediyoruz. Amatör spora bu güne kadar her alanda destek verdik, bundan sonrada vermeye devam edeceğiz. Kulüplerimizin yaşadığı sıkıntıları yakinen biliyoruz. Kendilerinden fedakârlık yapan kulüp yöneticilerimizin özverileri ile spor faaliyetine devam eden çok sayıda kulübümüz var. Bu nedenle yapılan bu destekler kulüplerimiz kadar bizleri de çok mutlu ediyor. Elde edilen başarılar sayesinde tüm bu yardımların ve verilen desteklerin karşılığını görmüş olmaktan duyduğum gururu itiraf etmek istiyorum.

Son dönemlerde, Sayın Valimizin önderliğinde gerçekleştirdiğimiz 'Güney Adana Kalkınma Projesi' kapsamında Adana’nın her köşesindeki gençlerimize spor yapma imkânı sunuyoruz. Böylesi projelerin de etkisiyle lisanslı sporcu sayılarında ciddi artışlar gözlemliyoruz."

-Yıl İçerisinde Amatör Spor Kulüplerine Spor Malzemesi ve Nakdi Yardımı Yapıldı-

Ataşbak konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

" Bu gün itibariyle İlimizde 418 amatör kulüpte 170 bin lisanslı sporcu bulunuyor. Gençlerimiz spor sayesinde uyuşturucu ve benzeri kötü alışkanlıklardan uzak duruyorlar. Bu noktada öncelikle siz kulüp başkanlarına ve yöneticilerine başta olmak üzere bütün Antrenörlere teşekkür ediyorum.

 Geçtiğimiz sezon amatör kulüplerimize 23 bin 550 adet spor malzemesi ve 280 bin liralık nakdi yardımda bulunduk. Üstüne yapılan 376 bin liralık nakdi yardımla bir anlamda amatör spor kulüplerimizin önü açılmış oluyor. Sporun gelişmesine ve sağlıklı bir gençlik yetişmesinde çok önemli katkılar sunan bu yardımların artarak devam edeceğini umuyorum. Bakanlığımız bu güne kadar olduğu gibi, bundan sonra da amatör spor kulüplerimizin yanında olmaya devam edecektir.

Amatör spor kulüplerimize yapılan bu yardım ve destekler için emeği geçen başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak'a, Bakanlığımızın tüm yöneticilerine ve Adana Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş'a, tüm kulüplerimiz adına teşekkür ediyorum.”

-Tamer Dağlı; “Yardımların artarak devam edeceğinin müjdesini veriyorum”

Programın sonunda söz alan AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, Gençlik ve Spor Bakanına ve Müsteşara teşekkür ederek başladığı konuşmasında bir de müjde verdi.

Dağlı: “Ben de profesyonel olamadan amatör olarak futbolu bırakmış bir kardeşinizim. Bu nedenle yapılan bu yardımı kendime yapılıyormuş gibi hissedip sizler adına mutlu oldum. Öncelikle yardımın sağlanması konusunda emeği geçen Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’a, Sayın Müsteşarımıza, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Abdulkadir Ataşbak’a, ASKF Başkanımız Ahmet Bozan’a teşekkür ediyorum. Buradan sizlere aynı zamanda bir müjdeyi iletmek istiyorum. Sayın Müsteşarımızla yaptığım görüşmede bana, yardımların artarak devam edeceği müjdesini verdi” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler