İrfan Küçükköy

İrfan Küçükköy

Afyonda Liselinde Gençler 1967

Bir Hatıra
Afyonda Liselinde Gençler 1967


Afyon'da vaiz idim. Bir grup genç benim vaazlarımı takibe başladılar. Beş altı öğrenci ile başlayan bu takip, Mehmet Çetin abinin Afyon Lisesi öğretmenliğine başlamasıyla sayıları otuz kişi kadar oldu. Namazdan sonra çay bahçesinde onlarla sohbet ederdim. Müftü Celal Yıldırım'dan cuma vaazlarım için lise yakınında bir cami istedim. O da kabul etti.

Böylece hoparlör sistemi ile bütün camilerin bağlı bulunduğu İmaret Camisinden vazgeçtim. Bu küçük camide vaazları sürdürdüm. Otuz kadar öğrenci, vaazlarımı dinlerler, sonra da bir çay bahçesinde sohbet ederdik.

Onların hemen hepsi çeşitli üniversiteleri kazandılar. Davamızdan ayrılmadılar. Mezun olduktan sonra önemli hizmetlerde bulundular İçlerinden milletvekili olanlar, vali, hakim, doktor, mühendis olanlar, profesör olanlar, başka önemli görevlerde olanlar oldu. İsimlerini yazmıyorum, pozisyonlarını zorlaştırmama için. Mesela onlardan birisi şimdi bir özel Üniversitenin Rektörü. Gömülü çoban (Faik Eryıldız ve kardeşler bunlar arasında idi. İşte bunlardan biri de Hüseyin Ünlü idi. Tıp doktoru oldu. İstanbul'da mecmuada gördüğüm olurdu. İlk tanıdığımızda lise öğrencisi idi.

Sayfamda resmini görünce şaşırdım. Ak saçlı bir genç olmuş. Dinç gördüm. Benim kızlarımdan biri de Psikiyatrist doktor.

Sayfama arkadaşların rast gele giriş yapılmasını istemem. Dr. Hüseyin Ünlü adını görünce hoş karşıladım.

İrfan Küçükköy Hoca

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.