1. HABERLER

  2. ANALİZ HABER

  3. AKDAM?la Güçleniyoruz!
AKDAM?la Güçleniyoruz!

AKDAM?la Güçleniyoruz!

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ana yararlanıcısı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olan ?Yerelİşbirlikleri Aracılığıyla...

A+A-


Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ana yararlanıcısı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olan ?Yerelİşbirlikleri Aracılığıyla Şiddetle Mücadele Mekanizmalarının Güçlendirilmesi? başlıklı Kadın Dayanışma Vakfı, AKDAM,İzmir kadın dayanışma derneği tarafından yürütülen proje çerçevesinde 6-7-8 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen Güçlendirme Eğitimimizi başarıyla tamamladık.

AKDAMın gönüllü olarak gerçekleştirdiği etkinliklerinden edindiği tecrübe sonucu bu proje kapsamında da yağmur ve havanın sıkıntıları bertaraf edilerek aşağıdaki konular üzerinde Mimar Sinan Kültür sitesi Sodes Gençlik merkezinde tam katılımla eğitimimiz başarıyla tamamlanmıştır.

Toplumsal cinsiyet, toplumsal cinsiyet eşitsizliği, kadına yönelik şiddet, şiddetle mücadele mekanizmaları, kadın gruplarıyla çalışma, kadın örgütlerinde iletişim, sivil toplum örgütlerinde gönüllülük ve savunuculuk konularda gerçekleşen eğitime Sosyal hizmetler il Müdür yardımcısı Hayriye Erbil,Sevgi evleri , Mahalle muhtarlıkları, Aile İrşad bürosuna bağlı vaizler ,avukat ve Akdam üyeleri 31 kadın katıldı.

Üç gün boyunca belirtilen konularda grup çalışmaları ve tartışmalar da yürüten kadınlar eğitim çalışması sonunda katılımcı sertifikasını almaya hak aldılar.

Eylül ayında Eğitici eğitiminde görüşmek üzere vedalaşarak ayrıldık.

Siz basınımızın bu konuda duyarlılığınızı bekler saygılar sunarız.


AKDAM Yürütme Kurulu adına,

Münire Dağ

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.