Mustafa Yürekli

Mustafa Yürekli

Alnı öpülecekler!

Alnı öpülecekler!

 

Zaman yazarı Ahmet Kurucan, yazdı. Ben de okurken ürperdim. Olay şöyle: Bir ilçemizde, başörtüsü takmayan bir bayan, başı kapalı bir başka bayana arkadan bağırıyor, "Hırsız!" diye.

Bu başörtülü bayan diğerinin yanına gidiyor. Ve diyor ki: "Beni AK Partili zannettiniz herhalde, ben Hocaefendi cemaatindenim." Hırsız diye bağıran bayanın tavrı şu: "Gel öyleyse, seni alnından öpeyim."

Hikaye, doğru mu, bilmem. Ama bu Müslüman olduğu için baskıya maruz kalınca, özür dilercesine mazeret beyan edip saygısını sunarak kurtulma tavrı hiç yabancı değil..

Başörtüsü nedeniyle kendine ?Hırsız? diye hitap edilince, o bayanın, olayı dini kimliğine değil, siyasi bir nedene yorması, apaçık ahmaklık değil mi? O verdiği cevap ise apayrı bir rezillik. Üstelik bir de alnını öptürüyorsa.. Yazıklar olsun o bayana, o yazara ve bu anlayışı taşıyanlara!

28 Şubat sürecinde de "Beni Refah Partili zannettiniz herhalde, ben Hocaefendi cemaatindenim." demişlerdi. O zaman da cuntacılar alınlarından öpmüştü.

Tarihimiz, el öpüp alınlarından öpülenler resmi geçiti. Dünya güçleri ve maşası CHP'nin istediği, içi boş Müslümanlık; Allah'ın hukukunu hiçe sayacaksın, ümmetin vesayetini gözetmeyeceksin, yabancıya gözünü karartmayacaksın.. Müslümanlığı görüntüde kalanları, emperyalist iradeyi sayanları, milleti aleyhine duruş sergileyenleri elbette alınlarından öperler.

Kemal Kılıçdaroğlu, tüm CHP teşkilatlarında alından öpme seferberliği ilan etmiş olmalı. Vakıfların yönetimlerinin, medya yönetimlerinin, banka ve şirket yönetimlerinin, okul ve dershane yönetimlerinin alınlarından tek tek öpecekler, seçim öncesinde; kolay iş değil..

Benim merak ettiğim, birilerinin alnını kim, ne zaman öpecek? 30 Mart seçim sonuçları belli olup AK Parti'nin hezimete uğradığı açıklanınca öpülecektir. Kimin öpeceğini tam olarak söylemek zor. Obama mı öper, Netanyahu mu öper, bilemiyorum? Kılıçdaroğlu'na bırakmazlar herhalde..

Mustafa Yürekli - Haber 7

mustafayurekli@gmail.com

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Mustafa Yürekli Arşivi