İrfan Küçükköy

İrfan Küçükköy

Yavuz Arslanargun 1942 - 2018

Vefatının Dördücü Yılı

Yavuz Arslanargun 1942 - 2018

Yavuz Arslanargun 1942 yılında Afyon'da dünyaya geldi. Afyon lisesinde Aykut Edibali ile aynı sınıfta okudu. 1959 yılında İstanbul Hukuk Fakültesine birlikte girdiler. Bu esnada İslami yaşantıyı da pekiştirdiler. Mücadele Birliği Hareketi kuruluş hazırlık döneminde ve sonrasında Mücadele Birliği Hareketinin Aktif yönünü temsil etti. Abi rolü üstlendi. 1970te Mücadele Birliği resmen kapatılırken, öğrenci olaylarından tutuklandı. Dört sene fiilen hapiste yattı. Davası yedi sene sürdü, berat etti. MÜCADELE BİRLİĞİ Hareketi'nde hep abi rolü üstlendi.

Mücadele Birliği içinde 1978 yılında Yeni kadro içinde "Liderimiz Edibali" grubu çıktı. Bu malumun ilamı idi ama maksadı farklı idi. MÜCADELE BİRLİĞİ `nde değişim başladı. İlk kurucular dahil, geniş bir grup yönetim dışı kaldı. Yavuz Abi de öyle oldu. (Harekette ki değişimi uzun yorumlamam gerekir, Kadro değişimi konusunda kitapta daha fazla ayrıntı vermiştim. Bilgi verirken ihtilafa konu olmak istemem. Aslında bu önemli olayı daha geniş sunmak gerekir. )

Yavuz Abi ayrı kalan arkadaşlara grup oluşturmadan rehberlik yaptı. Başka milliyetçi mukaddesatçı gruplara da önderlik yaptı. Halen devam eden beş-altı partinin kuruluşuna rehberlik yaptı. Artık akıl Hocası ve sivil Toplum Önderi olmuştu. Her konuda Milyetçi dindarlara önderlik etti. ANAP kuruluşunda Altınsoy aracılığı ile Özal'a destek verdi. AKP kuruluşunda etkisini biliyorum. Ayrıntı bilmiyorum, Altınsoy abi aracılığı ile kuruluşa destek verdi. Ayrı kalan arkadaşların siyasete atılmalarına destek verdi. Ticari faaliyetleri oldu. Ankara kömür dağıtımını organize etti.

Onun hayatı roman olmalı., büyük rehberliği üzerine kitaplar yazılmalıdır. Mehmet Taşdiken arkadaşımız usta romancıdır., bilir tanır, sever. Romanını yazmasını isterim. Benimle ilgi kurarsa yardımcı olabilirim. Daha yakın bilgilerim olduğu için. Ölmez eser çıkar.

31 temmuz 2018 de vefat eden, Yavuz Aslan Argun ağabeyi rahmetle anıyoruz.

Ruhu şad,, Ahiret Yurdu Cennet olsun. AMİN...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.