ASİM'den Mehmetçik için zafer duası..

ASİM'den Mehmetçik için zafer duası..

- Mahmut Eraslan: "Milletimiz dün olduğu gibi bugün de bölgede barışın teminatıdır"

asim-035.jpg

ASİM'den Mehmetçik için zafer duası..

- Adana iHH ve ASİM Başkanı Mahmut Eraslan: "Milletimiz dün olduğu gibi bugün de bölgede barışın teminatıdır"

- Birilerinin iddia ettiği gibi bu Türk-Kürt savaşı da değildir. Türkü, Kürdü, Arabı, Lazı, Çerkesi ve diğer tüm ırklarıyla Anadolu'da yaşayan insanlar kardeştir.

- Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM) Barış Pınarı Harekatı’na dua ile destek verdi.

Adana’da ikindi namazını müteakip Ulu Cami önünde toplanan ASİM mensupları, devam eden Barış Pınarı Harekatı’na destek açıklaması yaptı. ASİM Başkanı Mahmut Eraslan Türkiye’nin Suriye iç savaşından kaçan milyonlarca masum insana kucak açtığını belirtti.

 

dua-005.jpg

'Küresel güçler bölge halkını adeta bir kobaymış gibi işkence ve bombalarla katletti..'

Eraslan, “Tarihin hiçbir döneminde sömürge anlayışını benimsemeyen ve emperyalist yaklaşımı elinin tersiyle iten milletimiz dün olduğu gibi bugün de bölgede barışın merkezi konumundadır” dedi.

Türkiye'nin yanı başında yaşanan sıkıntıların mimarının dünyanın diğer ucundan gelen küresel güçler olduğunu aktaran Eraslan, küresel güçlerin bölge halkını adeta bir kobaymış gibi işkencelerle ve bombalarla katlettiğini söyledi. Yürütülen harekatın küresel güçler tarafından bir Kürt-Türk savaşıymış gibi lanse edilmeye çalışıldığını belirten Eraslan, “Bütün bu yaşananlara maddi ve manevi olarak göğüs geren ülkemiz özellikle terör örgütlerinin sınırımıza yerleştirilmesi planlarına yönelik tavrını net bir şekilde ortaya koymuştur. Fırat Kalkanı ardından Zeytin Dalı Harekatları ile coğrafyanın kaderini değiştirmiştir. Bugün bu olayların gerçekleştirildiği bölgelerde spesifik olayların dışında barış ve huzur hakimdir” diye konuştu.

 

asim-3-020.jpg

'Türkiye için tek seçenek askeri çözüm olmuştur..'

Eraslan, Adana’nın en büyük sivil toplum kuruluşlarının çatı oluşumu ASİM olarak Barış Pınarı Harekatı’na destek verdiklerini kaydetti.

Adana iHH ve ASİM Başkanı Mahmut Eraslan:

"Son bir kaç yıldır terör örgütlerini kuran, destekleyen ve palazlandıran emperyalist güçlerle süren siyasi müzakerelerden sonuç alınamayınca Türkiye için tek seçenek askeri çözüm olmuştur.

Türkiye elde ettiği siyasi tecrübeler ve inancından aldığı cesaretle şehadete koşan kahramanlarımız hem ülkemizin geleceği hem de mazlumların özgürlüğü adına Barış Pınarı Harekatı'nı başlatmış ve bugüne kadar başarıyla sürdürmektedir.

 

asim-2-026.jpg

'Birilerinin iddia ettiği gibi bu Türk-Kürt savaşı da değildir..'

Elbette silah tacirlerinden ve onların karanlık adamlarından başka kimse savaşı istemez ancak bugün ülkemizin mücadelesi bir savaş değildir. Bu, insanlığın var olduğu günden bu yana gelen hak ile batılın mücadelesidir. Bu kavga, dünyaya hakim olmak isteyen siyonist-haçlı ile dünyayı kurtarmak isteyen hilalin kavgasıdır.

Birilerinin iddia ettiği gibi bu Türk-Kürt savaşı da değildir. Türkü, Kürdü, Arabı, Lazı, Çerkesi ve diğer tüm ırklarıyla Anadolu'da yaşayan insanlar kardeştir. Birbirinden kız alıp verecek kadar iç içe geçmiş, aile olmuş ve Anadolu Medeniyeti'ni kurarak farklı kültürlerin nasıl bir arada yaşabileceğinin dersini vermiştir. Bu medeniyetin oluşturduğu Anadolu irfanı dinini sormadan her zaman mazlumların yanında yer almış, bundan sonra da almaya devam edecektir.

 

asim-1-037.jpg

Eğer inanıyorsanız üstün gelecek sizlersiniz müjdesini içine sindirmiş bir avuç imanlı insanın bu işe Allah rızası için giriştiğini görmek gerçeği arayan insanlar için zor değildir. Askerlerimizin terörden temizlediği bölgelerin kamuoyuna yansıyan fotoğrafları ile siyonist-haçlı güçlerin terör bahanesi ile operasyon yaptığı bölgelerin fotoğraflarına bakmak bile bu söylediklerimiz için yeterli kanıttır.

asim-036.jpg

Daha sonra Adana İl Vaizi İdris Polat, Barış Pınarı Harekatı'na katılan Mehmetçik için "zafer" duası etti..

 

asim-034.jpg

Basın açıklaması ve dua programına Eğitim-Bir-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer ve ASİM üyeleri ile Adanalılar katıldı.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler