Avukat Ali Bakım Gaziantep Baro Başkanlığı’na aday oldu..

Avukat Ali Bakım Gaziantep Baro Başkanlığı’na aday oldu..

Avukat Ali Bakım, Gaziantep Baro Başkanlığı'na adaylığını sosyal medyadaki resmi sayfasında paylaştı.

ali-bakim.jpgGaziantep Baro Başkanlığı'na adaylığını Avukat Ali Bakım, “Güçlü, ilkeli ve cesur bir savunma erkinin varlığına ve zaruretine inandığım için Gaziantep Baro Başkanlığı’na aday oldum."dedi.

Avukat Ali Bakım:

“ÖNCE HAK (!)

Değerli Avukat Meslektaşlarım,

Can Dostlarım,

Sevgili Arkadaşlarım,

Hak deyince ‘akan sular durur’ derlerdi büyüklerimiz. İyi ve güzel insanı anlatırken ona ‘Hak Sahibi’ derlerdi.

Hak, Hukuk ve Adalet savunucuları değerli avukat dostlarım; aydınlık düşüncelerinizi ve attığınız güzel adımları, her zaman örnek gösterdim çevreme. Böylece bir anlamda erdemliliği paylaştık birbirimizle. Kimse, karanlıkların üzerine yürüyenlerin alnından öpmedi, takdir gördüyse dahi kimse önde gidenlere ve hatta düşenlere bir madalya takmadı. Aslında ne beklentimiz, ne de ereğimiz böylesi bir ödüllendirme beklentisi içinde değildi. Çünkü, özverinin ne armağanı ne de nişanı olur. İnsan olmanın gereğidir bu.

Can dostlarım,

Sizlere güvenim okyanuslar kadar sonsuz, gücümün gizemi yalnızca sizlersiniz. Güne gelelim, aydınlığa; insan aydın olduğu sürece çevresine güzellik katar. Bitkiler yüzünü aydınlığa döndüğünde güzelleşir, rengarenk açar. Bir insanın yüzünü güldürmekle güzelleşir dünya ve aydınlık yarınlar umut edebilir.

Biliyoruz ki, insan düzeldiğinde dünya yaşanılır bir hale gelir.

Siz yani biz, güvendiklerimiz, hepimiz, insan onuruna ve şahsiyetine uygun yaşamanın birer neferi olalım istiyorum.

Siz istemez misiniz? Öncelikle kendi çocuklarımız, bizleri anımsarken bizimle kıvanç duysunlar.

Bizden sonra gelenlere ve bizi bilenlere insan olmanın erdemini miras olarak bırakmayı siz istemez misiniz?

Çağa karşı sorumluluk erdemini, çağa bıraktığımız izlerle kavrayalar arzuluyorum, siz arzulamaz mısınız?

Kısaca vurgularım ki; utkunuz, utkumdur; mutluluğunuz mutluluğum. Kazancım mı; çocuklarımızın gözbebeklerindeki ışıktır, aydınlıktır, yarınlara sıcak yakınlıktır.

Güvencem mi; beyninizdeki sosyal birikim ve yüreğinizdeki görkemli idealizmdir. İşte bunun için, insan hak ve hürriyetlerinin yaşaması uğruna verdiğiniz mücadelenizi hep saygıyla karşıladım. Bir ön yargısız tavrınıza, bir de içten adımınıza, şahsım da binlerce adımla koşmaya hazırdır.

Bütün gücüm ve kararlılığımla haykırıyorum,

Hak, Hukuk ve Adalet, dini, mezhebi, siyasal düşüncesi, dünya görüşü ne olursa olsun herkese, ama herkese eşit ve adil olarak uygulanmalıdır. Hak ve Adaletin, bütün insanlığa olduğu gibi, canlı olan her şeye, toleranssız, yansız ve kayırmadan uygulanması gerektiğine inanıyor ve bu uğurda mücadelemi sonuna kadar vereceğim.

Saygıdeğer Meslektaşlarım, önce Hak, Hukuk, Adalet, Demokrasi, Şahsiyet, Dürüstlük, Ahlak ve Erdem diyerek bu muhteşem ve muazzez kavramları hayatın olmazsa olmazı kabul ederek, bu uğurda mücadele vermeye var mısınız?

Değerli Avukat Meslektaşlarım, güçlü, ilkeli ve cesur bir savunma erkinin varlığına ve zaruretine inandığım için Gaziantep Baro Başkanlığı’na aday oldum. Hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetle kucaklıyorum.”dedi.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler