Başbakan Erdoğan'a Hitler benzetmesi?

Başbakan Erdoğan'a Hitler benzetmesi?

CHP Genel Sekreter Yardımcısı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Hitler'e benzetti...CHP Genel Sekreter Yardımcısı Gökhan Günaydın, Başbakan Recep Tayyip...

CHP Genel Sekreter Yardımcısı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Hitler'e benzetti...

CHP Genel Sekreter Yardımcısı Gökhan Günaydın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın son günlerde yaptığı konuşmalardaki tavrını Adolf Hitler'e benzetti.

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Ankara'ya dönmesinin ardından, genel merkez, Antalya'ya teftiş heyeti gönderdi. Genel Sekreter Yardımcısı Gökhan Günaydın başkanlığında 6 kişiden oluşan teftiş heyeti bugün Antalya'da partililere, Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcilerine ve basın mensuplarına seslendi. Heyet, 12 Eylül'de yapılacak Anayasa paketi oylamasını anlatacak, kapı kapı dolaşarak referandumda 'hayır' oyu kullanmalarını isteyecek. Antalya'nın ilçelerini de ziyaret edecek olan heyet, bugün basın mensuplarının karşısına çıktı.

Antalya Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıda konuşan Gökhan Günaydın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bir televizyon programındaki Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD)'ne söylediği sözleri değerlendirdi. Günaydın, Başbakan Erdoğan'ın 'Taraf olmazsanız, bertaraf olursunuz' sözüne benzetme yaparak, "Eğer ikinci dünya savaşı koşullarında yaşıyor olsaydık ve bu konuşmayı Adolf Hitler yapmış olsaydı bu belki kabul edilebilirdi." dedi.

Başbakan Erdoğan'ın, referandum çalışmaları sırasındaki tavrının giderek sertleştiğini düşünen CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi Günaydın, toplumda kamplaşmanın da büyük bir oranda arttığını söyledi. Günaydın, Erdoğan'ın TÜSİAD için yapmış olduğu açıklamanın demokratik bir ülkede telaffuz edilemeyeceğini savundu. Teftiş heyeti olarak kendilerinin vatandaşa referandumun içeriğini anlatmak üzere geldiklerine değinen Gökhan Günaydın, vatandaşa ayrıca Türkiye'nin içine düştüğü kötü durumu da anlattıklarını söyledi.

"DENİZ BAYKAL'A KIRGINLIĞIMIZ YOK"

CHP Antalya Teftiş Heyeti Başkanı Gökhan Günaydın, bir basın mensubunun, 'Baykal Antalya'dan gider gitmez siz Antalya'ya geldiniz. Yoksa siz Baykal'ın çalışmalarını incelemek için mi geldiniz?' sorusuna "çok güzel bir soru sorduğunuz" diyerek şunları söyledi:

"Deniz Baykal, hangi ilde hangi çalışmayı yapacağına kendisi karar verir. Bizim onunla Ankara'da ya da Antalya'da olmamız söz konusu değil. O nerede arzu ederse orada çalışır. O CHP'nin genel başkanıdır. Herkesin ona yönelik saygısı vardır. Böyle bir söylemin ortaya çıktığını görüyoruz ve tespit ediyoruz. Eğer biz bir önceki genel başkanımıza denetleme görevlerini vermiş olsaydık, bu sefer de denilecekti Baykal, Antalya'dan koparılmak için çeşitli illere görevlendiriliyor. Yani ne adım atarsanız söylenecek söz var, hiç adım atmasanız da söylenecek söz vardır." Günaydın, ayrıca, Baykal'ın referandum çalışmalarında görevlendirilmeye muhtaç olmadan çalışmalar yaptığını belirterek, Baykal'la herhangi bir kırgınlıkları olmadığını, bölünmez bütünlüklerini zamanın göstereceğini ifade etti.

Öte yandan, şehir kulislerinde dolaşan 'Heyet gelecek il yönetimini inceleyecek ve daha sonra da tasfiye edecek' sorusuna da Günaydın şu şekilde cevap verdi: "Biz Burdur'dan geliyoruz. Burdur'u denetledik ve tasfiye ettik. Şimdi de Antalya'yı denetleyip tasfiye edeceğiz. Daha sonra da Karsı, Ardahan'ı ve Iğdır'ı tasfiye edeceğiz. Arkadaşlar böyle bir mantık ancak CHP'yi bölmeye çalışanların mantıklarının sonucudur. Bizim parti örgütümüzde en ufak bir çatlak yoktur. Kol kola dayanışma içerisinde referandum çalışmalarını yürütüyoruz."

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler