Başkan Çetin: "Ortak Noktamız Atatürk Olmalı"

Başkan Çetin: "Ortak Noktamız Atatürk Olmalı"

 Başkan Çetin Halk Günü'nde Konuştu "Ortak Noktamız Atatürk Olmalı" Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin talep üzerine yaz boyunca her...

 

Başkan Çetin Halk Günü'nde Konuştu "Ortak Noktamız Atatürk Olmalı"

 

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin talep üzerine yaz boyunca her ayın son cuması yaptığı Halk Günü ile vatandaşlarla buluştu. Halk gününde, gündemdeki son gelişmeleri değerlendiren Başkan Çetin, "Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu bugünlerde hepimizin ortak noktası Mustafa Kemal Atatürk olmalı" dedi.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, halktan gelen talepler üzerine, yaz boyunca ayda 1’e indirdiği Halk Günü'nde vatandaşlarla bir araya geldi.
Belediye hizmet binasındaki Orhan Kemal Kültür Merkezi'ne gelişinde alkışlarla karşılanan Birim amirleri ve tüm ekibiyle vatandaşların karşısına çıkan Başkan Soner Çetin, ülke gündemindeki son gelişmeleri değerlendirdi. 15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişimi ile konuşan Çetin, "Darbe girişimini hayret ve şaşkınlıkla karşıladım. Demokratik, çağdaş hukuk devleti olan Türkiye'de, darbeler döneminin kapanmış olduğunu düşünürken, bir arkadaşımın telefonuyla öğrendim bu girişime inanmak istemedim. Televizyonu açtığımda, bir bildiri okunduğunu gördüm. Türkiye Cumhuriyeti'nde antidemokratik yapılan tüm müdahaleler, bu ülkeyi 20-30 yıl geriye götürdü ve çok şey kaybettik. En kötü yönetim şekli bile darbeden iyidir. Çok şükür ki, bu son girişim başarıyla sonuçlanamadı. İnanıyorum ki, bugünlerin de üstesinden geleceğiz. Yeter ki, birlik ve beraberlik ruhumuzu kaybetmeyelim" diye konuştu.  
Darbe girişimi yapanların yanı sıra, tatbikat yapılacak emriyle sokağa inen ve hiçbir şeyden haberi olmayan askerleri linç edenlerin de cezalandırılması gerektiğini vurgulayan Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, "O görüntüler hepimizin yüreğini parçaladı. Orada, o erlerin görüntüleri Türk ordusunun imajını yerle bir etti. Darbeciler nasıl yargılanıyorsa, askerimizi linç etmek isteyenler de aynı şekilde yargılanmalı ve gerekli cezaları almalı” şeklinde konuştu.

"HEPİMİZE ATATÜRK LAZIM"
Olağanüstü dönemde, tüm partilerin bir araya gelerek halk iradesini ortaya koymasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Çetin, "Darbeye karşı halkımız en güzel yanıtı verdi. Darbeye karşı, demokrasi denildi. Çünkü, Türkiye'de demokrasi kültürü yerleşmiş ve yeşermiş durumda. Bu günlerde siyasi düşünceleri bir kenara bırakmak lazım. Birlik beraberlik içinde, elele omuz omuza Türkiye’mizi daha iyi yerlere taşımak lazım. Bugünlerde, hepimize Atatürk lazım. Mustafa Kemal Atatürk'ün hepimizin ortak noktası olması gerekir. Bizler, dünyanın kabul ettiği, büyüklüğü herkesçe anlaşılan Atatürk'ün çizgisinden ayrılmayacağız. İlkelerinin, devrimlerinin her daim bekçisi olacağız" dedi.

 

VATANDAŞTAN ÇETİN'E GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ
Halk  gününde söz alan vatandaşlar, el bileğini kıran ve ameliyat olan Başkan Çetin'e geçmiş olsun dileklerini iletmeye geldiklerini belirtti. Hizmetlerden duyduğu memnuniyeti dile getiren vatandaşların Başkan Soner Çetin'e ve ekibine övgü dolu konuşmaları dikkat çekti. Hizmetlerle ilgili teşekkür alan, talep ve önerilerini dinleyen Başkan Çetin, vatandaşlara sonbaharla birlikte halk gününün haftada bir yeniden yapılmaya başlanacağı bilgisini verdi.

adanapost.com

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.