Selim Elçi

Selim Elçi

Başkan Karalar’dan basın ayrımcılığı..

Başkan Karalar’dan basın ayrımcılığı..

Yerel Medya Güç Birliği Platformu’ndan Başkan Zeydan Karalar’a "Sansür" Kınaması!

- Başkan Karalar’ın, bir otelde gerçekleştirdiği 5 yıllık hizmet tanıtımı ve gelecek dönem yapmayı planladığı projeleri açıkladığı basın toplantısına sınırlı sayıdaki gazeteciyi davet edip, tüm kenti ilgilendiren açıklamalarına çok sayıdaki gazeteler...

- Başkan Karalar’ın, bir otelde gerçekleştirdiği 5 yıllık hizmet tanıtımı ve gelecek dönem yapmayı planladığı projeleri açıkladığı basın toplantısına sınırlı sayıdaki gazeteciyi davet edip, tüm kenti ilgilendiren açıklamalarına çok sayıdaki gazeteler ile internet medyasını YOK sayması tepki gördü.

Yerel Medya Güç Birliği Platformu Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada,

"Basın toplantısına az sayıda ulusal ve yerel günlük gazeteleri davet ederek, diğer gazeteler ile internet medyasının YOK sayılması asla kabul edilemez. Medya arasında ayrımcılık yapmak son derece çirkin yaklaşımdır.

Kamuoyunun gözü, kulağı ve sesi yerel medya kuruluşlarını kullanmak hiç kimsenin haddi değildir. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın ayrımcı davranışlardan uzak olması ve basına eşit mesafede olması gerekmektedir. Yerel Medya Güç Birliği Platformu olarak Adana halkını yakından ilgilendiren bir toplantıya çağrılmayıp bize sansür uygulanmasını asla kabul etmiyoruz. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin sansür uygulamasını halkın haber alma hakkına saygısızlık olarak görüyor ve bu sansürü uygulayanları kınıyoruz"

Her zeminde her fırsatta “Yerel basın olmazsa olmazımızdır” diyen Başkan Zeydan Karalar’ın yaptığı bu ayrımcılığa son vererek, bundan sonra yerel medyaya eşit davranması tek temennimiz."

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Selim Elçi Arşivi