Bölükbaşı: Ülkücüler Erdoğan'ı ağlatacak ?

Bölükbaşı: Ülkücüler Erdoğan'ı ağlatacak ?

Bölükbaşı, partisinin Kırklareli İl Teşkilatının bir düğün salonunda verdiği iftarda yaptığı konuşmada, 12 Eylülde partilerinin ''hayır'' oyu...


Bölükbaşı, partisinin Kırklareli İl Teşkilatının bir düğün salonunda verdiği iftarda yaptığı konuşmada, 12 Eylülde partilerinin ''hayır'' oyu kullanacağını söyledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ülkücü şehit Mustafa Pehlivanoğlu'nun son veda mektubunu okurken ağladığını anımsatarak, ''Unutmayın bu Başbakanı, milliyetçi hareket ve ülkücü camia 12 Eylül gecesi ağlatacaktır'' dedi.

Türk milletinin ''fakir düşmüş bir asilzade'' olduğunu ileri süren Bölükbaşı, ''Ne kadar zor şartlar altında, gelecek ümidi ne kadar kararmış olursa olsun, Türk milleti eminim ki bu güçlükleri aşacaktır. Yepyeni, aydınlık, mutlu, huzurlu ve güvenli bir geleceğe yürüyecektir. MHP, Türkiye'nin milli birliğini teminatı, Türkiye'nin manevi ve milli değerlerinin samimi koruyucusudur. MHP olduğu müddetçe Türkiye'yi hiç kimse bölemeyecek, Türkiye'yi hain odakların tezgahlarının ve planlarının figüranı hainle getirmeyecektir'' diye konuştu.

Bölükbaşı, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Sayın Başbakan ağlamaktadır, sızlanmaktadır, yalvarmaktadır. Siyasi tükenişinin son sahnesini oynayan bir Başbakanın dramına şahit oluyoruz. Bu Anayasa değişikliği paketini geçirebilmek için MHP tabanını hedef alan, ülkücü camianın hassasiyetlerini istismar ve tahrike yönelen maalesef bazı davranışlar ve arayışlar içinde de olmuştur. Diyor ki '12 Eylül Anayasasının izlerini siliyoruz. Niye MHP buna karşı çıkıyor. Yöneticileri karşı çıksa bile taban bizimle dir' diyor. Bu da kuyruklu bir yalandır.''

Hatta Meclis kürsüsünde 12 Eylül öncesi ülkücü şehit Mustafa Pehlivanoğlu'nun son veda mektubunu okuyan Başbakan Erdoğan'ı ''şov yapmakla'' suçlayan Bölükbaşı, ''Bu, Başbakanın çok zor durumda olduğunu göstermektedir. Sanırsınız ki bu Sayın Başbakan 30 yıldır gizli bir ülkücüydü de bunu saklamış. Başbakan 12 Eylül edebiyatı yaparak bazı ülkücülerin kafasını çelebilir miyim hesabıyla her türlü çirkinliği sergilemektedir. Unutmayın bu Başbakanı, milliyetçi hareket ve ülkücü camia 12 Eylül gecesi ağlatacaktır. Asıl o gece ağlayacaktır.''

MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan da 12 Eylülde verecekleri ''hayır'' oylarıyla iktidara gerekli dersi vereceklerini kaydetti.

Dua ile sona eren iftara, MHP Edirne Milletvekili Cemaleddin Uslu, MHP Edirne İl Başkanı Gürsel Şimşek, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.