Charlie Hebdo saldırganlığı ve Yeni Türkiye

 

İnsanın maddi değerlerine, fani varlıklarına saldırılar, küçük terör, küçük zulümdür. İnsanı, insan yapan ölümsüz değerlerine,ahlakına, inancına yapılan, onu insani yücelikten mahrum kılmayı hedefleyen saldırılar,fitneler, ciddi toplumsal felaketlerin davetçisidir. Bu bakımdanCHARLİE HEBDO’nunmarazlı kininin ürettiği, İslam’a saldırı resimleri ciddi bir terör ve insanlık suçudur. Bu suça, devlet korumacılığı, ayrı bir insanlık ayıbıdır.

Devletlerin, çıkar uğruna insani yüceliği tahrip yönünde teşvik ve destekte bulunmaları,İnsani değer ve yüceliklerin kaybedilmesine,sahipsiz ve korumasız kalmasına yol açmıştır. Bu durum, çıkarcı saldırganları, mazlum sırtından geçinmeye teşvik etmektedir.Her ücrete kiralık vicdanlıları,sesi kısık kitlelere karşı,fitne ve iftiralarla saldırtma imkanı,terör ve darbe destekçiliğinekadar geliştirilerek, yeni bir kolonicilik, sömürgecilik doğmaktadır.Bunlar, insanlığa ters, kirli işlerdir. Çağdaş firavunlar üretmektedir. Ölümsüz değerlerin, insani yüceliğin kaybı, dünyayı, yaşanmaya değer olmaktan çıkarmaktadır. 

Manevi değerlere, Allah ve peygambere düşmanlık,insani yüceliğe, kalıcı değerlere düşmanlıktır. Hitler, Esat, Sisi, Netanyahu...İnsanlığını kaybedenin, gücü olsa da, kan ve gözyaşından başka insanlığa bırakacağı bir şeyi yoktur. 

İnsanlık vicdanına saldıran fitneci,teşvik görüyor. Çünkü İslam düşmanları, saldırtmak için, satılık vicdan arıyor.Selman Rüştü,İslam’a saldırdığı içinGladyatörilan edildi.Charlie Hebdo’daki,“İslam’a saldırıda kullanılabilir satılık vicdan”niteliğindeki yayın,medya devi Murdoch’abayram yaptırdı.Bu basit, kirli fitne,ormanı kül eden kibrit gibidir,katilden beterdir.Nasıl ki, Batı desteği,Sisi’yi, Mısır’a şah yaptı.Önce basit göründü ama,Mısır’ı kan gölüne çevirdi.Yetmedi. Halkın% 52’si,Mursi’yi seçti diyehepsiniterörist ilan etti.Yetmedi,İslam Alimleri Birliği BaşkanıKaradaviiçin İnterpol’den yakalama istedi. Utanmazlık!Zulümde boğulan vicdan leşinindoğurduğu tiksinti, başka hiçbir leşte yoktur. 

Milletin vicdanından gelen oylarla,ilk turda Cumhurbaşkanı olanMuhammed Mursi,hizmetleriyle, barışın, insanlığın dostlarını sevindirmişti.Batı destekli Sisi,tanklarla, giyotine döndürdüğü adaletiyle, nişancılarıyla, Mısır’ı insan kasaphanesine döndürdü. İnsanlık vicdanı yasta.Sisi, ülkeyi borçlandırmayadevam ediyor. Milleti ezmekle,Firavun oldum zannediyor.Firavun nerde sen nerdesin, be ahmak!Firavun sömürgeci artığıyla mı geçindi? Zalimin bile, kendine göre haysiyeti vardı.Düşman artığıyla geçinmezdi. 

Hale bak!Her yerde camiler yakılıyor, İslam düşmanlığı körükleniyor, oluk oluk şehit kanı akıyor,medya devi Siyonist Rupert Murdoch, hala kana doymuyor.Haysiyet celladı Charlie Hebdo çirkefine destek için, “Bütün Müslümanlar toptan suçlu!” diyor.Demek ki; bu adamınyüzlerce medyası, özde Müslüman düşmanlığına çalışıyor?Ve düşmanlık eken bu yayınları,reklamlarıyla besleyen zenginler?Bu reklamlara göre tüketici olarak, Murdoch’a, onun zenginlerine hizmet eden, kan ve can veren milyonlardan mıyız? 

Çıkar teröristliğinde, yalnız Batılı devletlerive kuklalarını anmak yanıltır. Batısı doğusu, liberali komünistiyle tüm terörist besleyiciler aynıdır.Halkıyla barışmaya hazır tavırlar içindeki Beşşar Esad, Rusya ve İran’ın,teşvik, destek ve dayatmalarıyla, milletine düşman olmadı mı? Milletinin katili ve ülkesini harap eden bir hain haline getirildi. 

Allah’a hamd olsun ki, Yeni Türkiyevar.Yeni Türkiye, Hakkın, halkın sesini dillendiren hayati, gür bir ses oldu.Hakk sesin,gök kubbede ki yankısı, er geç vicdanlara ulaşıyor.Bu, “Şafak attı” müjdesidir.Artık gereken, birlik, kardeşlik, sabır ve fedakarlıklarla gayrettir.Davos’ta,“Bir dakika” dendi. Murdoch’cular irkilip tehdide kalkışmıştı. Şimdi, O,“Sen görürsün!”  tehditleri, gülünç kaldı.Artık, mazlumlar dünyasının da sesi var. “İslam’ın barış dini”olduğugerçeğini, dost düşman herkes duyacak, görecek, anlayacak...

 Önümüzdeki mesele, bu seçimde, milletçe tam bir vahdet içinde,“YENİ TÜRKİYE!”diyip, yeni bir anayasa için son startı vermektir. Milletimize, İslam dünyasına ve bütün insanlığa şimdiden hayırlı ve mübarek olsun... 

Hasan Aksay/ Yeni Akit

Önceki ve Sonraki Yazılar