Selim Elçi

Selim Elçi

"Çukurova Havalimanı'nı şubat sonu, mart gibi açmayı planladık"

"Çukurova Havalimanı'nı şubat sonu, mart gibi açmayı planladık"

Çukurova Havalimanı'nın şubat sonu veya martta açılması planlanıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çukurova Havalimanı şantiyesinde incelemede bulundu, çalışmalarla ilgili brifing aldı.

Bakan Karaismailoğlu, Mersin'de katıldığı programlarda konuştu:

- "Önümüzde hakikaten Türkiye Yüzyılı için çok önemli bir seçim var. Seçimde bir sıkıntı görmüyoruz çünkü 20 yıldır milletimizin gönlünde taht kuran adayımız belli, o da Recep Tayyip Erdoğan"

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki iktidarın 100 yılda yapılacak işleri 20 yıla sığdırdı.

- "Yıllar önce 2023 hedeflerimiz vardı, hamdolsun bu hedeflerimizin tamamını gerçekleştirdik. Bundan sonra 2053 hedeflerini aldık karşımıza. 2053 hedefleri doğrultusunda da çalışmaya devam edeceğiz"

- "2023 hedeflerimizin tamamını gerçekleştirdik"

- "Sayın Cumhurbaşkanı'mızın liderliğinde bütün dünyanın gıpta ile baktığı projeleri yapacağız ve Türkiye de bütün dünyada sözünü dinleten bir Türkiye olarak devam edecektir."

- "Yıllar önce 2023 hedeflerimiz vardı, hamdolsun bu hedeflerimizin tamamını gerçekleştirdik. Bundan sonra 2053 hedeflerini aldık karşımıza. 2053 hedefleri doğrultusunda da çalışmaya devam edeceğiz."

- "Çukurova Havalimanı'nı şubat sonu, mart gibi açmayı planladık"

- Mersin'in, demir, kara ve deniz yollarının kesişme noktasında olduğunu belirterek, ulaşım ağının havalimanıyla bağlanmasıyla kentin daha çok büyüyüp, güçleneceğini vurguladı.

- Şu anda inşaatı devam eden Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep hattımızda da çok önemli çalışmalar var. Artık Mersin-Gaziantep arasında çalışılmayan bir bölüm yok. İnşallah 2024'ün sonu itibarıyla da Mersin'den Gaziantep'e kadar hızlı tren hattımızı bağlayacağız."

- "Milletin parası, millet için harcanıyor"

- "En fazla 4 yıl içerisinde Mersin'den hızlı trene binen vatandaşımızı, Konya, Ankara, İstanbul hatta Kapıkule'den Avrupa'ya kadar gidebilecek bir demir yolu güzergahını tamamlamış olacağız inşallah."

- 20 yıldır vatan, millet için çalışan kadrolar var. Artık Sayın Cumhurbaşkanı'mızın liderliğinde son 20 yıldır milletin parası, millet için harcanıyor ve o yüzden bu konforlu yollarda seyahat etme imkanı sağladık.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Selim Elçi Arşivi