Erbakan: Zaman geçmeden düzeltilmesi lazım?

Erbakan: Zaman geçmeden düzeltilmesi lazım?

Saadet Partisi (SP) eski Genel Başkanı ve Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan, "40 yıldan sonra milyonluk camianın içerisinde bazı kardeşlerimizin dış...

Saadet Partisi (SP) eski Genel Başkanı ve Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan, "40 yıldan sonra milyonluk camianın içerisinde bazı kardeşlerimizin dış etkenlerin tesiri altında kalarak başka partilere benzemeyi marifet zannederek yanılgıyla, yanlış yollara sapmaya yönelmiş olduklarını görüyoruz. Bu sapmanın daha henüz yolun başındayken düzeltilmesi lazım. Zaman geçtikçe düzeltilmesi zor olur. Bir takım ayrılıkçı hareketler görülmektedir. Bunun düzeltilmesi lazım." dedi.

ANKARA (CİHAN)
Saadet Partisi (SP) eski Genel Başkanı ve Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan, katıldığı bir televizyon programında kongre sürecini değerlendirdi. Erbakan parti içerisinde yaşanan ayrılıkçı hareketlerin düzeltilmesi adına bu kongrenin önemli olduğunu vurguladı.

Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan üç nokta üzerinde durulması gerektiğini belirerek, bu noktaları, "Milli görüş esaslarına riayet, temel uygulama esaslarına riayet ve büyük kongre için çalışma" olarak sıraladı.

"Milli görüşü temsil eden tek partiyiz" diyen Erbakan, "Milli görüş, milletimizin inancı, kimliği ve şuurudur" şeklinde konuştu. Erbakan sözlerini şöyle sürdürdü; "Milli görüş Türkiye'nin ve insanlığın kurtuluşunun tek çaresidir. Milli görüşsüz insanlığın kurtulması mümkün değildir. Türkiye'de halen 60 kadar parti var. Bunlar temelde hepsiyle birbirinden aynıdır. Çünkü hepsi işbirlikçi ve taklitçidir. Temel esaslardan sapıldığı taktirde 61. parti olur ve hiç oluruz.

Bu sebepten dolayı milyonluk bir camiada zaman zaman bazı kişilerde sapmalar olabilir. Kendimizi düzeltmemiz bu hataları ortadan kaldırmamız temel vazifemizdir. Bu sebepten dolayı camiamızın içinde son zamanlarda 'Söylemlerimizi değiştirelim, eskiden oyumuz azdı şimdi çoğaldı, bunları bırakalım tabanımızı değiştirelim' şeklinde sözler ortaya çıktı. Bizim davamız haktır. Ve davamızın esasları değişmez. İşte bu sebepten dolayı bu büyük kongre milli görüş esaslarını muhafaza etmek için önemlidir.

40 yıldan sonra milyonluk camianın içerisinde bazı kardeşlerimizin dış etkenlerin tesiri altında kalarak başka partilere benzemeyi marifet zannederek yanılgıyla, yanlış yollara sapmaya yönelmiş olduklarını görüyoruz. Bu sapmanın daha henüz yolun başındayken düzeltilmesi lazım. Zaman geçtikçe düzeltilmesi zor olur. Bir takım ayrılıkçı hareketler görülmektedir. Bunun düzeltilmesi lazım."

İstişarenin önemine vurgu yapan milli görüş lideri Erbakan "Hepimiz kurallara itaat etmeliyiz" dedi. Erbakan, "Kongre yapılmasın dendi ancak yapıldı ve zarar gördü. Tavsiyelere dikkat edilmedi. Beraber hazırlanan liste gitmiş bambaşka bir liste gelmişti. Bu da zarar getirdi" ifadelerini kullandı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.