Erdoğan: Kandil'i bombalıyoruz, birkaç güne başka müjdelerimiz olacak

Erdoğan: Kandil'i bombalıyoruz, birkaç güne başka müjdelerimiz olacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda Kandil'i bombalıyoruz. Size birkaç gün içerisinde daha başka müjdelerimiz de olacak inşallah." dedi.

Erdoğan: Kandil'i bombalıyoruz, birkaç güne başka müjdelerimiz olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda Kandil'i bombalıyoruz. Size birkaç gün içerisinde daha başka müjdelerimiz de olacak inşallah." dedi.

İSTANBUL

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Sultançiftliği Merkez Camisi'nde kıldıktan sonra partisinin mitinginde halka hitap etti. 

Seçime 8 gün kaldığını hatırlatan Erdoğan, "Bugün aslında iki bayramı bir arada yaptık. Bir taraftan Ramazan Bayramı, bir taraftan cuma." dedi.

Vatandaşların Ramazan Bayramı'nı kutlayan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Rabbim bizleri Ramazan-ı Şerif'e kavuşturduğu gibi hamdolsun Ramazan Bayramı'na da kavuşturdu. Rabbim'den niyazımız odur ki inşallah 8 gün sonra Türkiye'de bizlere özellikle bir demokrasi bayramını da yaşatsın. Zira, çıktığımız bir yolculuk var. Bu yolculukta karşımızda birleşenleri görüyorsunuz değil mi? Bunların bu ülke için, bu millet için yapacağı bir şey var mı? Bunların terörle mücadele diye bir derdi var mı? Bunların ekonomi diye bir anlayışı var mı? Bunların sağlık, eğitim, turizm, ulaşım diye bir derdi var mı?"

"Büyük Türkiye, güçlü lider ister"

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin "Yüksek Hızlı Tren neymiş? Kapatacağım" söylemlerine değinen Erdoğan, "(Köprünün birini Demirel yapmış, öbürünü Özal yapmış, üçüncüsünü Erdoğan yapmış. Dördüncüsünü de ben yaparım.) diyor. Soruyor gazeteciler, 'Nereye yapacaksın?' 'Çalışırız, uygun bir yere yaparız.' Senin daha planın, projen yok. Bu iş, ustalık işi, ustalık. Zira büyük Türkiye, güçlü lider ister. Büyük Türkiye ustalık ister. Soruyorum, bir bakkal dükkanın olsa, çırağa teslim eder misin? Etmezsin. Öyleyse büyük Türkiye. Ya biz buraya durup dururken gelmedik. Türkiye'yi 3,5 kat büyüttük. Nereden aldık, nereye geldik. Ama bu bize yeterli değil. Biz daha ileri gideceğiz. Daha ileri gitmek için koşacağız." diye konuştu.

Türkiye'yi dört sütun üzerinde büyüteceklerini anlatan Erdoğan, "Eğitim, sağlık, adalet, emniyet... Bunun üzerine neleri yerleştireceğiz dedik? Ulaşım, tarım, kültür-turizm dedik. Özellikle de yüklendiğimiz dış politikada, onurlu, şahsiyetli bir dış politika dedik." değerlendirmesinde bulundu.

Sultangazi'de muhteşem bir hastaneyi hizmete açtıklarını dile getiren Erdoğan, "Buralarda bu tür şeyler var mıydı? Ama biz yaptık." dedi.

Şu ana kadar başta CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce olmak üzere, muhalefetin ağzından terörle mücadele diye bir şeyin duyulmadığını ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:

"Niye? Bunların kitabında terörle mücadele yok ama bizde var. Şimdi ben buradan sesleniyorum. Biz, terörle mücadele ediyoruz. Sayın İnce başta olmak üzere diğerleri, yatıp kalkıp ne diyorlar? 'Niye Edirne Cezaevi'nde kalsın' diyorlar. Kardeşim sen nasıl bir insansın? Bunların partisi, bir başka bu tür cezai konumu olmayan, tutukluluğu veya mahkumiyeti olmayan bir başka adam bulamıyor mu da bunu cumhurbaşkanı adayı olarak çıkarıyor. Dert başka. Sayın İnce, Bay Muharrem ne yaptı? Edirne'de gitti beyfendiyi ziyaret etti."

"Mazlumların yanında yer almaya devam edeceğiz"

Güneydoğulu vatandaşlara seslenen Erdoğan, "Ben bugüne kadar Kürt kardeşlerim dedim, ayrım yapmadım. Niye? Bizim değerlerimizde Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Abhaza, Gürcü, Arnavut, Boşnak, böyle bir ayrım yok. Niye? Biz yaradılanı severiz, yaradandan ötürü. Rabbimizin emri bu. Ayrım yapamayız. Ben şimdi ta buradan güneydoğu ve doğuya sesleniyorum; bu Erdoğan, Türk-Kürt ayrımı yaptı mı? Ama şu anda Demirtaş denilen zat, 7 Haziran olaylarında benim Diyarbakır'daki kardeşlerimi sokağa döktü mü? Orada 53 Kürt kardeşim öldürüldü mü? Ah benim Kürt kardeşlerim, bu oyuna gelecek misiniz? Bu oyunu da siz bozacaksınız. Ben size inanıyorum. Unutmayın, hiçbir zaman zulüm ile abad olunmaz. Onun için biz mazlumların yanında yer almaya devam edeceğiz." diye konuştu.

Suruç'ta AK Partililere yönelik saldırıya değinen Erdoğan, Kürt olan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın dün esnaf ziyareti yaptığını, bu sırada milletvekilinin ağabeyinin öldürüldüğünü hatırlattı.

Saldırıyı gerçekleştirenlerin, "Siz bizim HDP'li olduğumuzu bilmiyor musunuz? Niye buraya geldiniz?" dediğini anlatan Erdoğan, "Olabilirsin HDP'li. Yani sana bir ziyaret yapıldıysa, niye rahatsız oluyorsun? Şimdi bugün, defnedildi Şanlıurfa milletvekilimizin ağabeyi. Başbakanımız, bakanlarımız orada. Kardeşim, biz barış istiyoruz, bunlar lafta barış, lafta özgürlük diyorlar. Hepsi yalan. Bunların bugüne kadar öldürdükleri insanların sayısı yüzlerce, binlerce. Diyarbakır Belediyesi'nin önünde Kürt anneleri ağlatanlar bunlar değil miydi? Onların kızlarını Kandil'e kaçıranlar bunlar değil miydi? Kardeşlerim, bizden böyle bir şey duydunuz mu? Bunlar hala buna devam ediyor. 8 gün sonra demokratik bir şekilde sandıkta bunlara bu hesabı sormaya var mıyız?"

"Birkaç gün içerisinde daha başka müjdelerimiz de olacak"

"Şu anda Kandil'i bombalıyoruz" diyen Erdoğan, "Size birkaç gün içerisinde daha başka müjdelerimiz de olacak inşallah. Rabbim Mehmetçiğimize güç, kuvvet versin. Mehmet'imizi korusun Allah'ımız." ifadelerini kullandı.

'Bu seçim ülkedeki 81 milyonun huzuru için yapılıyor' 

Erdoğan, bu seçimin ülkedeki 81 milyonun huzuru için yapıldığını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır'a gittiğini, havaalanı yolunun 4 gidiş, 4 geliş olarak yapıldığını ifade eden Erdoğan, gelirken uğradıkları kadayıfçının bulunduğu yerin bir anda miting alanına döndüğünü kaydetti.

Hizmetin partisi olduklarını, millete efendi değil hizmetkar olmaya geldiklerini dile getiren Erdoğan, bu yolda halkla beraber devam edeceklerini anlattı.

Erdoğan, Sultangazi'nin AK Parti sayesinde bu hale geldiğini belirterek, bunları da yeterli bulmadıklarını söyledi. 79 senede ülkede 6 bin 100 kilometre yol yapıldığını, 16 senede ise kendilerinin 20 bin kilometre yol yaptıklarını dile getiren Erdoğan, göreve geldiklerinde Türkiye'nin IMF'ye borcunun 23,5 milyar dolar olduğunu anımsattı. Şu anda ise ülkenin IMF'ye borcu olmadığını dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti:

"Çıkmış konuşuyor Bay İnce. Dördüncü köprüyü yapacakmış. Yap bakalım, nereye yapacaksın? Adres veremiyor, veremez. Bildiği yok. Ders çalışmamış. Biz şu anda Marmaray'ı yaptık mı, Avrasya Tüneli'ni yaptık mı, Osmangazi Köprüsü'nü yaptık mı? Ara sıra Bay Muharrem de istifade eder dedik. Yalova'da oturuyor ya, Yalovalı ya. Biz buyuz. Ne yaptığımızı bilsin istiyoruz ama derdi yok, anlamaz. Biz yapmaya devam edeceğiz. Çünkü bizim bu ülkede yapacağımız çok şey var. Şu anda dünya beşten büyüktür derken, biz neyi kastediyoruz? Dünyada bütün ülkeler Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde yerini almalı diyoruz. Biz one minute derken neyi kastediyoruz? Bak sen bir siyonist olabilirsin, bir İsrailli olabilirsin ama sen öldürmeyi iyi bilirsin. Bunlar yediden yetmişe o Filistinli yavruları Gazze'de öldürenler değil mi? Bunlara karşı bu mücadeleyi veren Türkiye değil mi? Biz verdik. Çıkmış Bay Muharrem konuşuyor."

"İnce Kudüs meselesini istismar etti"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin Kudüs meselesini bile istismar etmeye kalktığını ifade ederek, "Sizin Kudüs'le bir derdiniz yok. Afrin meselesinde ne dediler. 'Afrin'e gitmeyin.' Cerablus'ta ne dediler? 'Gitmeyin.' Biz ne dedik? Gideceğiz. Gittik mi, gittik. Şu ana kadar orada Mehmedimiz, Özgür Suriye Ordusu hamdolsun teröristlere karşı büyük mücadele verdi. Suriye'nin kuzeyinde terör koridorunu kaldırdık." diye konuştu.

Şimdi Kandil'in bombalandığını anımsatan Erdoğan, dost geçinenlere "Eğer dost iseniz siz halledin. Siz halletmiyorsanız biz hallediyoruz." dediklerini söyledi.

Erdoğan, şöyle konuştu:

"Size birkaç gün içerisinde daha başka müjdelerimiz de olacak inşallah. Rabb'im Mehmetçiğimize güç kuvvet versin. Biz bütün imkanlarımızla şu anda Mehmedimizin yanındayız, komutanlarımızın yanındayız. Çıkmış ne diyor Bay Muharrem. Bizim İsmail Metin Paşa'ya saldırıyor. Niye saldırıyorsun? 'Onun Erdoğan'ın masasında alkış yapması benim aleyhimde propagandadır.' diyor. Ne alakası var. 'Bir general partili olamaz.' diyor. Bay Muharrem, o partili değil, toplantı parti toplantısı da değil. Toplantı Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın bir toplantısı ama general oranın protokolündendir. O protokol olarak orada bulunuyor ama Bay Muharrem unutma, ben Anayasanın amir hükmü gereğince başkomutanım. Adam bunu da bilmiyor. Bundan Türkiye'de Cumhurbaşkanı adayı olur mu? Zaten Bay Kemal de bundan kurtulmak için aday yaptı. Kendisi aday olmadı. Halbuki Bay Muharrem 'Sen aday olacaksın' diyordu. Buna rağmen olmadı. Niye? Bir an önce o koltuğu kimseye kaptırmayayım dedi, Bay Kemal. Bunu sürdü ileri. Kazanamayacağını da biliyor. Bunu süreyim dedi, kurtulayım. Bay Muharrem 'Ben kazanamazsam bırakırım.' dedi. Göreceğiz. Zaman fazla değil 8 gün kaldı."

Erdoğan, kadınların ve gençlerin kalan 8 günde kapı kapı dolaşmasını isteyerek, Sultangazi'nin kendilerini hiçbir zaman mahcup etmediğini söyledi. Halka rabia işareti yaptıran Erdoğan, "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Yolumuz, yolunuz açık olsun inşallah." dedi.

Mitinge, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, AK Parti İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti milletvekilleri ve milletvekili adayları da katıldı.

Muhabir: Çiğdem Alyanak, Hanife Sevinç, Emin İleri, Hüseyin Kulaoğlu

 

Kaynak:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.