Selim Elçi

Selim Elçi

Firdevs Cingözler, Çukurova İlçesi için hazırladığı projeleri anlattı

Firdevs Cingözler, Çukurova İlçesi için hazırladığı projeleri anlattı

Cumhur İttifakı'nın Çukurova Belediye Başkan adayı Cingözler projelerini tanıttı

- MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya: "Çıkardığımız adayların hepsi belediyecilik konusunda temayüz etmiş şahsiyetlerdir"

firdevs-cingozler-1.jpg

Adana'da, Cumhur İttifakı'nın Çukurova Belediye Başkan adayı Firdevs Cingözler, bir tesiste düzenlediği toplantıda projelerini anlattı.

Çukurova Belediye Başkan Adayı Cingözler’den Çukurova’ya Çözüm Odaklı Projeler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya'nın da katılımıyla gerçekleşen Cumhur İttifakı Çukurova Belediye Başkan Adayı Firdevs Cingözler proje tanıtım toplantısında Cumhur İttifakı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir, AK Parti ve MHP Adana İl Başkanları, ilçe belediye başkan adayları da hazır bulundu.

firdevs-cingozler-2.jpg

- "Adayların hepsi belediyecilik konusunda temayüz etmiş şahsiyetlerdir"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya da Cingözler ve Kocaispir ile diğer ilçe adaylarının 1 Nisan'da başkan olacağına inandığını belirtti.

Karakaya, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayarak, "İnşallah önümüzdeki dönemlerde sadece ülkemizde değil, tüm dünyada kadınlarımız olması gerektiği yerde, hak ettiklerini alacaklardır." dedi.

Dünyada 50'ye yakın bölgede sıcak çatışma olduğuna dikkati çeken Karakaya, "İnsanlık huzursuz, sıkıntı içerisinde. Türkiye'nin dört bir tarafı ateşle sarılmış durumda. Güneyimizde 900 kilometre alanda devlet, otorite yok. Kuzeyimizde Rusya-Ukrayna Savaşı 3 yılını doldurdu. Duracağı da yok, durmasında da izin verilmiyor. Ama yine Allah'a bin şükür ki bu coğrafyada en huzurlu, en güvenli alan da Türkiye Cumhuriyeti'dir. Bunlar öyle kolay olmuyor." ifadelerini kullandı.

Belediyecilik konusunda kimseden eksiklerinin olmadığının altını çizen Karakaya, şunları kaydetti:

"Çıkardığımız adayların hepsi belediyecilik konusunda temayüz etmiş şahsiyetlerdir. Büyükşehir için de öyle Sarıçam için de Seyhan için de Yüreğir için de Çukurova için de öyle. Temayülümüzde bir sorun yok, belediyecilikte bir sorun yok. Allah'a bin şükür ki Cumhur İttifakı adayı olarak seçilen Sayın Cumhurbaşkanı'mız ve onu kabinesi ile Türkiye Büyük Millet Meclisi 4,5 yıl daha bu memlekete hizmet edecek. İnşallah birçok sorunlarını çözecek, yerel yönetimlerle uyumlu bir hükümetin, bir yasamanın olması her zaman için buralara yapılacak hizmetleri de artıracaktır. Bu gerçeği de göz önünde bulundurmamız lazım."

Ciddi bir ekiple, Çukurova için gece gündüz demeden ürettiğimiz ihtiyaca yönelik projeleri hayata geçirmek üzere hazırız.

Cingözlerin Çukurova İlçesi için hazırladığı projeleri:

Çukurova’ya Atatürk Kent Meydanı

Çukurovalı hemşerilerimizin sosyalleşmesi açısından Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet Kocaispir ile birlikte 7/24 güvenlikli çeşitli etkinliklerin, milli bayramlar gibi özel törenlerin gerçekleştirileceği, mitinglerin yapılabileceği, halkın buluşma noktası olacak Atatürk Kent Meydanı Projemiz İlçemizin İlk kent Meydanı olma özelliğini taşıyacaktır.”

Teknoloji Ve İnovasyon Merkezi

Çukurova’nın geleceğine ışık tutacak önemli projelerden birini daha sizlerle paylaşmak istiyorum. Teknoloji ve İnovasyon Merkezimizle Çukurova’yı bölgenin teknoloji ve inovasyon merkezi haline getireceğiz. Teknoloji günümüz dünyasında hızla gelişen ve değişen bir alan haline geldi. Bizler, Çukurova Belediyesi olarak, bu değişime ayak uydurmak ve hatta öncülük etmek için buradayız. Merkezimiz bu amaçla kurulmuş bir platform olacak. Bu merkez, gençlerimizi, girişimcilerimizi ve teknoloji meraklılarını bir araya getirecek. Burada, yeni fikirlerin yeşerdiği bir ortam olacak. Yenilikçi projeler desteklenecek ve başarılı fikirlerin hayata geçirilmesi için gereken her türlü desteği vereceğiz.”

İklimlendirilmiş Semt Pazarları

“Halkımızın pazar alanlarıyla ilgili ciddi şikâyetleri var. Bu şikâyetler doğrultusunda geliştirdiğimiz projelerimizin iki yönü var. Birincisi, pazar alanlarının çevresinde araç park sorunu ve dolayısıyla pazara yaya giriş-çıkışlarında yaşanan kazalar ve yaralanmalar. İlçemizde 65 yaş üstü nüfus yoğunlukta, toplam 61 bin emekli yurttaşımız yaşıyor. Onların yaya trafiğinde can güvenliğini korumak için pazar çevresindeki araç trafiğini düzenleyerek ve otopark sorununu çözerek trafik güvenliğini sağlayacağız.” “

“İkincisi ise pazarın iç konforuyla ilgili. 65 yaş üstü hemşerilerimizin özellikle yaz aylarında aşırı sıcaklarda rahat alışveriş yapabilmesi için iklimlendirme sistemleri kuracağız. Yazın serin, kışın nispeten sıcak ortam yaratacağız. Bu konuda pazarcı esnafımızın görüş ve önerilerini de dikkate alacağız.”

Göl Kenarı Güzelleşecek:

Büyükşehir Belediyesi ve İlgili kurumlar iş birliği yaparak ilçemizde yeşil alanları artırırken mevcudu da koruyarak geliştirmeyi, güzelleştirmeyi hedefliyoruz. Örneğin göl kenarında yeşil alanları azaltmadan otopark ve sosyal donatı alanları, yürüyüş yolları yaparak halkımızın sadece sandalyesi ile gidip gününü keyifle geçirmesine olanak sağlayacak bir projemiz var. Göl kenarını cazibe merkezi hâline getirirken, doğayı da koruyacağız.”

İstihdam Merkezi

“Gençleri önemsiyoruz. Onlar bizim yarınlarımız. Hayatlarının en verimli çağında ekonomik üretime dâhil olup hem gelecek planlarını gerçekleştirme olanağı elde etmelerini hem de ekonomik kalkınmaya katkı sağlamalarını istiyoruz. Bu amaçla ÇİMER olarak adlandırdığımız Çukurova İstihdam merkezini kurarak halkımıza kendileri adına iş arama ve işe yerleştirme hizmeti sunacağız”

Toplantıda, Cumhur İttifakı'nın Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kocaispir de konuşma yaptı.

Toplantıya, milletvekilleri, il başkanları, ilçe belediye başkan adayları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Selim Elçi Arşivi