“Geleceği elimizde tutmak istiyorsak, çocuklarımızın elinden tutmamız gerekir..”

“Geleceği elimizde tutmak istiyorsak, çocuklarımızın elinden tutmamız gerekir..”

Adana İnsani Yardım Derneği'nin Dernekler Dairesi Başkanlığı'nın desteği ve çeşitli STK'ların katılımıyla düzenlediği ‘Yetim Gülerse Dünya Güler’ adlı projenin kapanış programı gerçekleştirildi.

adyar-8.jpg

 

“Geleceği elimizde tutmak istiyorsak, çocuklarımızın elinden tutmamız gerekir..”

 

Mahmut Eraslan: “Geleceği elimizde tutmak istiyorsak, çocuklarımızın elinden tutmamız gerekir..”

Adana İnsani Yardım Derneği'nin Dernekler Dairesi Başkanlığı'nın desteği ve çeşitli STK'ların katılımıyla düzenlediği ‘Yetim Gülerse Dünya Güler’ adlı projenin kapanış programı gerçekleştirildi.

Adana İHH konferans salonunda düzenlenen programa, Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Sivil Toplumla İlişkiler Adana İl Müdürü Recep Kurdoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Adana İl Müdür Yardımcısı Ahmet Özen, Adana Bilim ve Teknik Üniversitesi eski Rektörü Aykut Gül, siyasetçiler, çeşitli STK temsilcileri, yetim çocuklar, aileleri ve gönüllüler katıldı.

kurtulus-kilinc-004.jpg

Kanal A Televizyonu Haber Müdürü Kurtuluş Kılınç'ın sunumunu yaptığı program Gazzeli Hüssam el Naffar' ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Daha sonra Adana İHH Başkanı Mahmut Eraslan selamlama konuşması için kürsüye çıktı.

PRODES bitirme etkinliğinde konuşan Mahmut Eraslan Devlet STK işbirliğinin önemine dikkat çekti.

 

mahmut-eraslan-2-001.jpg

“Geleceği elimizde tutmak istiyorsak, çocuklarımızın elinden tutmamız gerekir..”

Adana İnsani Yardım Derneği ADYAR ve İHH Adana Başkanı Mahmut Eraslan:

Yetim çocukların tüm tehditler karşısında korunabilmesi ve sağlıklı bireyler olarak yetiştirilebilmesi için çalışmalara başlayan İHH İnsani Yardım Vakfı, bu kapsamda birçok projeye imza atmıştır. Proje Destek Sistemi (PRODES) Projelerden biridir.

Başkan Eraslan:

“Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca yetim çocuk aile şefkatinden uzak, açlık ve şiddetle iç içe yaşıyor. İnsan kaçakçılığı, çocuk işçiliği, organ mafyaları, suç örgütleri, fuhuş ve dilenci şebekeleri ile madde bağımlılığı bu çocukların karşılaşabileceği tehditlerden sadece birkaçı. Eğer çocuklarımızı elimizde tutmak istiyorsanız, onlarla el ele tutuşmamız lazım..”dedi.

Eraslan:

“Peygamberimiz ‘Cennet annelerin ayakları altında’ buyuruyor.’Bir yetimi gözeten onunla ilgilene yardım eden cennete mesafemiz iki parmak mesafesidir.’buyuruyor. Siz Allah katında çok önemlisiniz, işte bu yüzden sizleri çok önemsiyoruz, sizlerin bize değil bizim sizlere ihtiyacımız var, sizin vesilenizle Allah’ın cennetini umuyoruz..

Sizler birçok zorluk ile çocuklarınızı yetiştirmeye çalışıyorsunuz maddi ve manevi birçok zorlukla mücadele ediyorsunuz. İşte PRODES gibi projeler ile hem devletin hem STK’ların yardım eli size ulaşıyor, sizlerde güven içerisinde çocuklarınızı gönderiyorsunuz, onların sosyal ve kültürel olarak gelişimine katkı vermeye çalışıyoruz..

Bu dayanışmayı daha çok kuvvetlendirmek zorundayız. Eğitimli maneviyatı güçlü gençlerimizin uyuşturucu mafya gibi art niyetli örgütlerin tuzaklarına düşmemeleri için daha çok çalışmalı daha çok gayret etmeliyiz. Ülkemize ve topluma faydalı gençleri yetiştirmek için gayret etmeliyiz..”dedi.

 

recep-kurdoglu.jpg

Programda Sivil Toplumla İlişkiler Adana İl Müdürü Recep Kurdoğlu yaptığı konuşmada:

“Yetim Gülerse, Dünya Güler” projesini ilk duyduğum andan itibaren çok etkiledim. Bu projenin gönüller ve yürekler yakan, coşturan bir tarafı var. Başarılı çalışmalarından dolayı, ADYAR ve İHH Adana Başkanı Mahmut Eraslan nezdinde emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.”dedi.

 

adyar-10-.jpg

"Çocuklarımızın daha iyi yetişmesi ve gelişmesi için el birliği gönül birliği yapıyoruz..”

Programda yetim annesi Hayriye Acar yaptığı konuşmada:

"ADYAR ve İHH Adana Şubesine önce yardım almak için geldim, sonra yardımcı olmak için gönüllü çalışmaya başladım. Şimdi yetim anneleriyle yardımlaşarak çocuklarımızın daha iyi yetişmesi ve gelişmesi için el birliği gönül birliği yapıyoruz..”dedi.

 

fatma-guldemet-sari.jpg

‘Türkiye’nin geleceği olan gençlerimize sahip çıkmalıyız..’

Programda Eski Bakan Fatma Güldemet Sarı yaptığı konuşmada: ‘Türkiye’nin geleceği olan gençlerimize sahip çıkmalıyız..’dedi.

Güldemet Sarı:

“Yetimlerimizin bu etkinliklerle birlik ve beraberlik içinde toplumla barışık olarak yetişmeleri için bu çalışmalar çok önemli. Zaten bu projeyi afişte ilk gördüğümde, ismini çok beğenmiştim: “Yetim Gülerse, Dünya Güler”

Geleceğimizin teminatı gençlerimize, özellikle yetimlerimize sahip çıkmazsak, güçlü Türkiye hedefimize ulaşamayız.. Evlatlarımıza, gençlerimize özellikle yetimlerimize sahip çıkmalıyız. Bu konuda çalışmalarımızı devam ettirmeliyiz..”dedi.

 

adyar-11-.jpg

Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Fatma Güldemet Sarı programda bir teşekkür konuşması yapan yetim annesi Hayriye Acar'a çiçek takdim etti.

 

adyar-5.jpg

Yetim çocukların çizdiği resim sergisi gezilerek program son buldu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler