Selim Elçi

Selim Elçi

Hasan Aydın‘ın ‘Teşkilat Yönetimi’ adlı kitabı çıktı.

Hasan Aydın‘ın ‘Teşkilat Yönetimi’ adlı kitabı çıktı.

Hasan Aydın‘ın ‘Teşkilat Yönetimi’ adlı kitabı çıktı.

AK Parti Adana İl Başkan Yardımcısı, Mali Müşavir Hasan Aydın‘ın hazırladığı ‘Teşkilat Yönetimi’ adlı kitabı çıktı.

Yazar Aydın, kitabın giriş cümlelerinde:

“Bu çalışma taşra teşkilatları için hazırlanmış bir çalışmadır.”

“Bu çalışmada amaçlanan; başarıya odaklanmış hedefleri olan kişi ve gruplara destek olmaktır. Yararlanacaklarını umut ederim. Bu çalışma sahada gözlediğim, deneyimlerden toparladığım bir çalışma olmakla beraber, aynı zamanda, insan ilişki ve diyaloglarının genel kabul görmüş davranış biçimlerini oluşturmaktadır...

Sözün özü; Recep Tayyip Erdoğan’ın şu sözünden hareketle “Oku düşün, uygula ve neticelendir.” tam da anlatmak istediğimiz bu cümlenin içerisinde olandır...” diyerek kitabı niçin yazdığını kısaca vurgulamıştır.

Yazarın dilinden.

İnsan hayatında yaşadıkları ve gözlemledikleri ile bir fikir sahibi olur. Sahip olduğu fikirleri ile kendisine davranış ve yaşam bicimi oluşturur. Oluşturduğu davranış biçimleri içerisinde topluma aktarması gereken bilgi ve deneyimlerini bir başkalarına aktarma ihtiyacı da kendiliğinden insan fıtratında oluşmaya başlar.

Bu anlamda benim de edindiğim bilgi ve tecrübelerimi aktarma ihtiyacım bu duygudan oluşmaktadır.

İstedim ki bu çalışmada ele aldığım Teşkilat yönetimi, Secim ve secim hazırlıkları ile beraber toplantı, Danışma meclisleri ve miting nasıl olmalı ve nelere dikkat edilmelidir.

Bu manada konunun muhatapları ve bu konuya ilgi duyan insanların elinde bir rehber olsun. Umarım okuyucusuna faydalı olacaktır.

Bu çalışmayı köşesine taşıyarak haber yapan sevgili dostum Mehmet Yürekli beye teşekkür ediyorum.

Herkesin okumasını tavsiye ediyorum.

hasan-aydin.jpg

Hasan Aydın kimdir?

1964 yılında Adana'nın Saimbeyli ilçesinde dünyaya geldi.

Evli ve üç çocuk babası olan Hasan AYDIN, İlk ve orta öğrenimini Saimbeyli ve Tufanbeyli de tamamladı. Yükseköğrenimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirerek devam ettirdi. Çukurova Üniversitesi Eğitim Bilimlerinde pedagojik eğitim aldıktan sonra, Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Fakültesinde Yönetim ve Organizasyon üzerinde Yüksek Lisans yaptı. Daha sonra yine aynı Üniversitenin İktisat Fakültesinde Avrupa Birliği Ekonomisi üzerine Yüksek Lisansına devam etmektedir. Hasan AYDIN Eğitimini yaparken aynı zamanda çeşitli özel sektör kuruluşlarında müdürlük genel müdürlük ve bölge müdürlüğü de yaparak iş hayatı ile içi içe oldu.

Çeşitli Dernek, birlik ve sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler alarak sosyal aktivitelere katıldı.

2004 Yılında yapılan yerel yönetimler seçimlerinde AK Parti den İl Genel meclis üyeliğine seçildi. İl Genel Meclis üyeliği boyunca Plan Bütçe komisyon üyeliği ve Denetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

Ayrıca beş yıl boyunca köylere hizmet götürme birliğinde görev alırken,2006-2009 yılları arasında İl İnsan hakları görevi ve İl Hasta Hakları görevlerinde bulundu.2006 yılında İl Genel Meclisi daimi üyeliğine seçilen Hasan AYDIN, 2007 yılında İl Genel Meclisi Başkan Vekilliğine seçildi. Bu görevini meclis üyeliğinin sonuna kadar devam ettirdi. AK Parti İl Başkanlığının kendisine verdiği her bir görevi yapmaktan bir an geri durmayan; Hasan AYDIN 2012 Yılında İl yönetim kurulu üyeliğine seçildi, akabinde İl Başkan yardımcılığı görevine getirilen Hasan AYDIN, 7 Haziran Milletvekilliği seçimlerinde bu görevinde istifa ederek Milletvekilliği Aday Adaylığın da bulundu. 1 Kasım 2015 seçimlerinde İl SKM Başkanlığına atanan Hasan AYDIN bu görevini ni de tamamlayarak. Aynı zanda Büyük kongre delegeliği de yaptı.

Serbest muhasebe Mali Müşavirlik yapan Hasan AYDIN, AK Parti Adana İl başkanlığının düzenlediği birçok miting ve toplantılarının da sorumluluğunu ve organizasyonunu yapmıştır. Bu konuda 2012 yerel yönetimler mitinginin düzenleyicisi ve sorumlusu olması hasebiyle o zaman Başbakan olan CUMHURBAŞKANIMIZ, Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN'A Bakanımız Ömer Çelik beyefendinin takdimi ile onun övgüsünü ve duasını almıştır. Şu an aktif olarak il başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Selim Elçi Arşivi