İnternet medyasının büyük sorunu?

İnternet medyasının büyük sorunu?

Medya Derneği, Türkiye'de yaşanan internet sansürü sorununu farklı boyutlarıyla inceleyen bir raporu kamuoyunun dikkatine sundu.Yeni bir iletişim alanı...

Medya Derneği, Türkiye'de yaşanan internet sansürü sorununu farklı boyutlarıyla inceleyen bir raporu kamuoyunun dikkatine sundu.

Yeni bir iletişim alanı olarak interneti, Türkiye internet hukukunu ve YouTube - Google erişim sorununu inceleyen raporda konu ile ilgili çeşitli çözüm önerileri de dile getiriliyor.

İngilizce'ye de çevrilmiş olan raporda interneti tüm dünya vatandaşlarının ortaklaşa kullandığı muazzam bir kütüphaneye benzeten Medya Derneği, 5651 no'lu yasanın internetin doğasının öngördüğü özgürlükçü bir yaklaşımla yeniden düzenlenmesi ve internet konusunda ihtisaslaşmış uzman mahkemelerin en kısa zamanda kurulması gerektiğini savunuyor. Raporda ayrıca, geçtiğimiz günlerde tekrar gündeme gelen Google'ın vergi sorunu ile YouTube erişim yasağının ayrı ayrı ele alınması gereken konular olduğuna, internet sitesi kapatma mekanizması yerine ''uyar ve kaldır'' prensibinin uygulanması gerektiğine ve Basın İlan Kurumunda internet gazeteciliğinin de temsil edilmesi gerektiğine vurgu yapılıyor.

Türkiye'de internet hukukunu düzenleyen 5651 no'lu yasanın yapısı, yasaya getirilen eleştiriler ile YouTube - Google'a erişimde yaşanan sorunların bütün boyutlarıyla özetlendiği raporun tam metnine Medya Derneği web sitesinden ulaşabilirsiniz. www.medyadernegi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler