İrfan Küçükköy: Davudoğlu'nun Babasının Mal Varlığı

İrfan Küçükköy: Davudoğlu'nun Babasının Mal Varlığı

Prof.Dr. Ahmet Davudoğlu'nun babası Mehmet Davudoğlu'nu altmışlı yılların ortalarından itibaren tanırdım. Cağloğlu'nun en merkezi yerinde Kurt İşhanı'nda erkek kıyafetleri ve kadın kıyafetleri üzerine imalathaneleri ve toptan satış mağazaları vardı

Davudoğlu'nun Babasının Mal Varlığı


Prof.Dr. Ahmet Davudoğlu'nun babası Mehmet Davudoğlu'nu altmışlı yılların ortalarından itibaren tanırdım. Cağloğlu'nun en merkezi yerinde Kurt İşhanı'nda erkek kıyafetleri ve kadın kıyafetleri üzerine imalathaneleri ve toptan satış mağazaları vardı. Her iki mağaza da yüz elli metreden büyüktü. İçi dışı kenarı köşesi her tarafı kıyafet dolu olurdu. Müessenin genel işleyişinden babası Mehmet abi ve satılan malların sarılıp sarmalanıp, Anadolu'ya gönderilmesinden amcası Tahsin Abi sorumlu olurdu. Hiç ara verilmeden balyalama yapılırdı. İstanbul'un sayılı zenginlerinden idiler.
Necmettin Erbakan'ın Türkiye Odalar Birliği Başkanlığına seçilmesinde Mehmet Davudoğlu'nun başında bulunduğu meslek odası, Bizim Anadolu Gazetesi sahibi Mehmet Emin Alpkan Abi öncülüğünde önemli katkıda bulunmuştu. Sol gazeteler, o günkü ifadeyle Kozmopolit Basın bile Erbakan’ın başkanlığı bu meslek odası sayesinde elde ettiğini yazmıştı.
Mehmet Davudoğlu abi her milli ve dini kuruluşa ekonomik destek verirdi. Kuruluşundan itibaren Milli Nizam Partisine ve devamı partilere ekomomik destek vermiştir. Aynı tarihlerde Türkeş ve grubunun eline geçen CKMP ve devamı MHP'ye de ekonomik destek vermiştir. Bizim harekete de yani Mücadele Birliği hareketine de ekonomik destek vermiştir. İlim Yayma Cemiyeti'ne, Aydınlar Ocağı'na, diğer bütün dini ve milli kurumlara ekonomik destek vermiştir. Bahçeli evlerde bir caminin yapımına mali destekle öncülük yapmışlardı 1977 Temel atma merasiminde ben bir konuşma yapmıştım.

Mal varlıkları konusunda restleşme yapılırken Ahmet Davudoğlu'nun babasının İstanbul’un Taşkentli zenginlerinden olduğu unutulmamalıdır.


NOT-1:Ben bildiğimi yazdım. Bilmediklerim beni ilgilendirmez. Benim bu yazımda kimseye hakaret ve isnat yoktur.
NOT-2: Konu siyaset malzemesi yapılırsa, başka vakıflara başka uygulama yapılırsa bundan her iki taraf da zararlı çıkar. Devlet desteği alan bütün vakıflar inceleme altına alınmalıdır. Korunan Vakıf var zehabı eşit ve adil davranarak silinmelidir. Her zaman her kuruluştan kuruşun hesabı sorulmalıdır. Kimin malını kime peşkeş çekeceksin. İlahi sorumluluk yok mu? Bazılarına göre kişicilik adaletten önde oluyor. Üzülüyorum.

yazının devamı..

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler