İrfan Küçükköy

İrfan Küçükköy

İslam’a Uyanmak

Bilgisayarda yeni Müslüman 0lanların sayfalarında gezindim. Bunu kırk sene önce kitaplaştırmıştım. (ZAMANIMIZDA İSLAM'IN YAYILIŞI, 1982) Birkaç sene önce İnternetten Türkçe, Arapça, Fransızca yeni Müslümanlarla ilgili üç yüz sayfa indirdim.)
 

Şimdi de pek çok Arapça, Fransızca paylaşımlar gördüm. Keşke İngilizce de bilseydim dedim. Batı tipi hayatların reklam edildiği yörelerde İslamî uyanışlar gördüm. Kafkasya'dan, Kırgızistan’dan videolar izledim. Malezya'da, Endonezya’da Kur'an okuyan bebelerin anne babalarını izledim. Dünya'ya kapalı değiller. Hayatın içindeler. İngiliz toplumunda, Almanya'da İslami uyanışlar gördüm. Fransa'da, başka Avrupa ülkelerinde İslamî uyanışlar gördüm. ABD'de İslamî uyanışlar gördüm. Eski Amerikalı şarkıcı Janefir Gruwft'tan Abdüssamed ağzıyla KUR'AN dinledim. 2014 senesinde İslam’ı seçen eski şarkıcının kısa zamanda, bu okuyuşa ulaşması dinleyenleri şaşırtıyor. Arapça İlahiler dinledim. Mest oldum. Dünya İslam’a uyanma çağını yaşıyor.

Kendi kendime dedim ki Ayasofya'nın cami haline getirilmesi de "İslam'a Uyanış"ın bir cüz'üdür. Türkiye'de İslam’a uyanışın mührüdür. Son zamanlarda hiç bir karar bu kadar heyecanla Meclisteki bütün Partiler tarafından ayakta alkışlanmamıştır. Bu Türkiye adına bir şereftir.
 

Lütfen şöyle oldu, böyle oldu, isteyerek oldu, zoraki oldu gibi siyasi temayüllerle bu kutlu heyecanı kirletmeyelim. Sözüm hem iktidara, hem muhalefetedir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.