‘Kudüs Bizim Kalbimizdir, Kimse Söküp Alamaz’

‘Kudüs Bizim Kalbimizdir, Kimse Söküp Alamaz’

MÜSİAD Basım, Yayın ve Medya Sektör Kurulu üyesi bir grup işadamı heyeti aileleriyle birlikte Filistinli Müslümanlara destek vermek amacıyla Kudüs’e çıkarma yaptı.

kudus-22.jpg

Ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan MÜSİAD Basım, Yayın ve Medya Sektör Kurulu Başkanı Ömer Karatemiz, Kudüs’ün herhangi bir şehir olmadığını dile getirerek , “Kudüs, yalnız Müslümanların değil bütün insanlığın davasıdır. Onun için biz Kudüs davasından vazgeçemeyiz. Kudüs halkı tüm baskılara rağmen dik durmaya devam ediyor. Bu nedenle Kudüs halkının yanında olmamız gerekiyor, Türkiye’den gelecek ziyaretçi sayımızı artırmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

kudus-001-001.jpg

Filistin Devlet Başkanı Abbas'tan 'cesur kız' Ahed'e övgü

Filistinli cesur kız Ahed'in duruşması 11 Mart'a ertelendi

İsrail askerleri Batı Şeria'daki gösterilere müdahale etti

İsrail'in Batı Şeria ve Gazze'deki gösterilere müdahalesinde yaralı sayısı 67'ye yükseldi

kufus-1.jpg

MÜSİAD Basım, Yayın ve Medya Sektör Kurulu üyesi bir grup işadamı heyeti aileleriyle birlikte, haksız yasak ve sınırlamalara tepki göstermek ve Filistinli Müslümanlara destek vermek amacıyla Kudüs’e çıkarma yaptı. Mescid-i Aksa ve Kadim Kudüs’le birlikte tarihi ve kültürel zenginliği olan İsrail işgali altındaki Filistin şehirlerini de ziyaret eden heyet, çeşitli temaslarda da bulundu. Ümm Al Fahm Belediye Başkan Yardımcısı Nasır İgbariye ile görüşen heyet, Filistin’de yaşanan gelişmelerle ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

 

Ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan MÜSİAD Basım, Yayın ve Medya Sektör Kurulu Başkanı Ömer Karatemiz, Kudüs’ün herhangi bir şehir olmadığını dile getirerek, “Kudüs büyük bir tehlike ile karşı karşıyadır, Mescid-i Aksa büyük bir tehlikeyle karşı karşıyadır. Kudüs ve Mescid-i Aksa davası kuru bir toprak davası değildir. Kudüs ve Mescid-i Aksa davası bir yerlere hâkim olmak ve bir yerleri işgal etmek davası da değildir. Kudüs, insanlığın rahat ve huzurunun ancak Müslümanların hâkimiyeti altında olduğu zaman teminat altına alınabileceği coğrafi bir mekândır. Bu bakımdan Kudüs, esas itibarıyla yalnız Müslümanların değil bütün insanlığın davasıdır. Onun için biz Kudüs davasından vazgeçemeyiz.” ifadelerini kullandı.

 

Karatemiz, Kudüs’te, Mescid-i Aksa’da, Filistin’deki Müslümanların; bütün Müslümanların namına bu mukaddes davayı yüceltmeye çalıştıklarını ifade ederek, “Hepimiz adına onlar, bu mukaddes vazifenin bayraktarlığını yapıyorlar. Bundan dolayı biz onlara çok teşekkür borçluyuz, çok dua borçluyuz. Dolayısıyla canlarımızla ve mallarımızla bütün projelerinde hiç tereddüt etmeden her zaman yer almalıyız. MÜSİAD olarak Ağustos ayında Genel Başkanımızın önderliğinde Kudüs ziyaretimiz olmuş ve Filistin davasına verdiğimiz desteği göstermiştik. Şimdi de MÜSİAD Basım, Yayın ve Medya Sektör Kurulu Üyeleri ve aileleri olarak bu ziyaretimizle tekrar kardeşlerimizin yanında olmaya bir nebze de olsa gayret sarf ettik.” dedi.

 

Karatemiz, Filistinli Müslümanların tüm umutlarını Türkiye’ye bağladıklarını kaydederek, “Özgürlüğe açılan yolun Türkiye ile sağlanacağına inanıyorlar. Bu nedenle bizlerin çok duyarlı olması gerekiyor. İsrail yönetimi Kudüs’ün ‘terör bölgesi’ olduğu imajını vererek dışarıdan gelen ziyaretçilere korku salmaya çalışıyor. Aksine bu topraklar dışarıdan gelecek ziyaretçiler için güvenli bir yer. Kudüs halkı bu baskıya rağmen dik duruyorlar, gayret gösteriyorlar. Bu nedenle Kudüs halkının yanında olmamız gerekiyor, Türkiye’den gelecek ziyaretçi sayımızı artırmamız gerekiyor” değerlendirmesinde bulundu.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler