ÇÜTAM’da “Mimaride İnsan ve Mekân” konferansı

ÇÜTAM’da “Mimaride İnsan ve Mekân” konferansı
Prof. Dr. Onur Erman “Mimaride İnsan ve Mekân” konulu konferansında, “Modern insanın zamanla kurduğu ilişkinin mekâna yansıdığını belirterek, “Zaman ve mekân ayrılmaz bir ilişki içindedir” dedi.

ÇÜTAM’da “Mimaride İnsan ve Mekân” konferansı

Çukurova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Onur Erman “Mimaride İnsan ve Mekân” konulu konferansında, “Modern insanın zamanla kurduğu ilişkinin mekâna yansıdığını belirterek, “Zaman ve mekân ayrılmaz bir ilişki içindedir” dedi.

Prof. Dr. Onur Erman, Çukurova Üniversitesi’ne bağlı Çukurova Türkoloji Araştırma Merkezi’nin (ÇÜTAM) konuğu oldu. Erman, “Mimaride İnsan ve Mekân” konulu konferansında, mekanın değişir ve dönüşür özelliklerine sahip olduğunu ifade ederek, “Mekan ilişkiler bütünüdür. Mekan sosyal yapının ürünüdür” dedi.

Erman, “İnsanoğlunun mekân üretmeden önce, mağaralar ve ağaç kovuklarında yaşadığı bilinir. Modern insanın zamanla kurduğu ilişki mekana yansır. Zaman ve mekân ayrılmaz bir ilişki içindedir” dedi.

Soru ve cevaplar bölünden sonra Çukurova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Onur Erman’a ÇÜTAM Müdürü Prof. Dr. Ayşe Deniz Abik tarafından teşekkür belgesi verildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.