İmam Hatip Okulları ve Kur'an Kursları'nda Yıl Sonu Etkinliği

Yüreğir’de 4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursları'nda Yıl Sonu Etkinliği

Yüreğir’de 4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursları'nda Yıl Sonu Etkinliği

Adana Yüreğir İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 Yaş Kur'an kursları tarafından "Mezunlarımızla Buluşuyoruz" sloganıyla 10. Yıl etkinliği düzenledi.

yuregir-ilce-muftulugu-2.jpg

Diyanet İşleri Başkanlığınca 2013-2014 eğitim-öğretim yılında pilot olarak uygulamaya koyulan ve kısa sürede ülke geneline yayılan 4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursları'nda yıl sonu coşkusu yaşanıyor.

cocuk.jpg

Bu kapsamda il ve ilçe müftülükleri faaliyet gösteren 4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursları'nda "Yıl Sonu Etkinliği ve 10. Yıl Mezunlar Buluşması" düzenleniyor.

yuregir-ilce-muftu.jpg

Yüreğir İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 Yaş Kur'an kursları tarafından "Mezunlarımızla Buluşuyoruz" sloganıyla 10. Yıl etkinliği düzenledi.

yuregir-ilce-muftulugu-1.jpg

Programın açılış konuşmasını yapan Yüreğir İlçe Müftüsü Dr. Süleyman Şahin, programa emeği geçen öğrenci, öğretmenler ve velilerimize teşekkür ederim, dedi.

il-muftusu-mehmet-tasci.jpg

Adana İl Müftüsü Mehmet Taşcı, "4-6 yaş Kur'an kurslarımız, çocuklarımızın milli ve manevi değerlerine bağlı olarak yetişmelerini hedeflemektedir. Bu nedenle 4-6 yaşların daha yaygın hale gelmesi gerekmektedir. Hedefimiz çocuklarımıza sevgi tohumlarını ekerek insanlığı Hz. Peygamberin evrensel mesajlarıyla buluşturmaktır." dedi.

yuregir-ilce-muftulugu-001.jpg

Minik öğrenciler tarafından İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan programa ilçe müftülükleri, halk eğitim müdürleri, öğrenci, öğretmen ve veliler ile halk katıldı.

Etkinlikte çocuklar ve katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

*****

İmam Hatipler Okulları Şenliği, Adana Kıvanç Anadolu İmam Hatip Lisesinde Yapıldı

İmam Hatipler Okulları Şenliği, Adana Kıvanç Anadolu İmam Hatip Lisesinde Yapıldı

Adana İl Millî Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şube Müdürlüğü tarafından koordine edilerek düzenlenen İmam Hatipler Şenliği, Adana Kıvanç Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirildi.

imam-hatipler-senligi-3.jpg

İmam Hatip Okullarımızın etkin tanıtımı, iyi örnek paylaşımları, öğrencilerimizin okullarına aidiyetlerinin güçlendirilmesi, eğitim öğretim yılı boyunca gerçekleştirilen faaliyet ve eserlerin kamuoyu ile paylaşılması amacıyla 1 Haziran 2023 Perşembe günü saat 09.30-15.00 Adana Kıvanç Anadolu İmam Hatip Lisesinde “İmam Hatip” Şenlikleri gerçekleştirilmiştir.

imam-hatipler-senligi-1.jpg

Programımız İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar KOÇAK ile beraber İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Ali Kahya DEMİRHAN, Murat KOÇER, Mustafa Necati KAMEROĞLU, Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İzzettin AYDIN, İl Şube Müdürleri Abdulhalik DEMİR, Mehmet KILINÇ, Selçuk TAŞYÜREK, Okul Müdürleri, İmam Hatip Okullarından Öğretmenlerimiz, değişik okullarımızdan Öğrenciler ve çok değerli misafirlerimizin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.