1. HABERLER

  2. AFRİN - MÜNBİÇ VE BARIŞ PINARI HAREKATI DOSYASI

  3. Kurtulmuş'un yeni kurmayları belli oldu ?
Kurtulmuş'un yeni kurmayları belli oldu ?

Kurtulmuş'un yeni kurmayları belli oldu ?

11 Temmuz'daki kongresi olaylı geçen ve bölünmenin eşiğine gelen Saadet Partisi'nde, olağanüstü kongre talebi kısmen geri çekilince Başkanlık Divanı'nda...

A+A-

11 Temmuz'daki kongresi olaylı geçen ve bölünmenin eşiğine gelen Saadet Partisi'nde, olağanüstü kongre talebi kısmen geri çekilince Başkanlık Divanı'nda görev alacak isimler yani 'Kurtulmuş'un kurmayları' da belirlendi.

İlci Recidence Otel'de gerçekleştirilen 5 saatlik GİK toplantısında, 2 yeni genel başkan yardımcılığı oluşturuldu. 3 yeni isim genel başkan yardımcısı olarak görev alırken, 13 genel başkan yardımcısı yeniden başkanlık divanına seçildi.

Prof. Dr. Numan Kurtulmuş liderliğindeki Saadet Partisi'nin 16 kişilik başkanlık divanında, ilk kez oluşturulan İnsan Hakları İzleme ve Araştırma Başkanlığı'na Genel Başkan Yardımcısı Ömer Vehbi Hatipoğlu; Kadın Aile ve Gençlik Başkanlığı'na ise Genel Başkan Yardımcısı Nazım Maviş getirildi.

Daha önce ayrı birimler halinde hizmet veren ve tek çatı altında toplanan Halkla İlişkiler ve STK Başkanlığı'nı ise bundan sonra Genel Başkan Yardımcısı Şeref Malkoç yürütecek.

Başkanlık Divanına yeni giren isimler ise, Tarım ve Köy İşleri eski Bakanı Musa Demirci, Kırşehir eski Milletvekili Cafer Güneş ve Eğitimci Nazım Maviş oldu.

Eski bakan Demirci Ekonomik ve Sosyal İşler Başkanlığı, Cafer Güneş Eğitim Başkanlığı ve Nazım Maviş de Kadın Aile ve Gençlik Başkanlığı görevini üstlenecek. Saadet Partisi, oluşturulan iki yeni başkanlıkla, insan hakları alanındaki ihlaller ile kadın ve gençliğin sorunlarını daha yakından takip edecek.

Öte yandan Başkanlık Divanı'nda birimler arasında görev değişiklikleri de oldu. Daha önce Ekonomik Konular Başkanı olan Genel Başkan Yardımcısı Ertan Yülek Dış İlişkiler Başkanlığı'na, Denetçi olan Kazım Arslan Genel Sekreterliğe, Genel Sekreter olan Dr. Turhan Alçelik ise Denetçilik görevine getirildi.

Genel Başkan danışmanları

Ümmet Kandoğan, Abdülbaki Erdoğmuş, Bahri Zengin, Mukadder Başeğmez, Müfit Yüksel, Yusuf Engin ve Hayrettin Dilekcan da genel başkan danışmanı oldu.

Milli Gazete

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.