İbrahim Halil Sipahi

İbrahim Halil Sipahi

Lanetleyin, kınayın, kınayı yakın,

Lanetleyin, kınayın, kınayı yakın,

 

 

- Bu vahşice saldırıyı kınıyoruz,

- Bu saldırı Türkiye’ye yapılmıştır,

- Failleri en kısa zamanda bulunacak ve en ağır şekilde cezalandırılacak,

- Saldırı askere, kışlaya toplu terör saldırısı ise misli ile karşılığı verilecektir.

 

Sağduyu olmaya, birlik ve beraberlik çağrıları gibi iktidar kanadından yapılan açıklamalara benzer açıklamaların benzeri iktidarı, emniyet ve istihbaratı yetersizlikle ve görevini yapmamakla ilgili ilaveler ile muhalefet tarafından da yapılan bu açıklamaları. Gazetelerin manşetlerini süsleyen! “VAHŞET, KANLI SALDIRI, LANETLİYORUZ, KINIYORUZ vb.” sözleri artık millet olarak açıklamaları artık ezberledik ve bu sözlerden sıkılmaya başladık.

 

Tarihi tekerrürlerle ülkemizde,  dirayetsiz, kifayetsiz ve umursamaz iktidar sahiplerinin iktidarlarını sürdürmek uğruna göz ardı ettiği, üzerine gitmediği, zaman zaman kullandığı, dolaylı olarak destek verdiği hatta siyasi rant elde ettiği terör örgütlerinin saldırıları dün olduğu gibi bugün de canlar almış, bundan sonra da almaya devam edecektir.

 

İktidarların bu keyfiyeti karşısında devletin istihbarat ve emniyet birimleri ya yeterince görevini yapamıyor, yâda yaptıkları çalışmalar üstleri ve iktidar sahipleri tarafından bir şekilde sumen altı yapılıyor.

 

Her terör saldırısı ardından kamera karşısına geçerek üzgün bir görüntü veren bazen de timsah gözyaşları döken, saldırıyı lanetleyip hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı dileyen ve failleri kısa zamanda bulup en ağır şekilde cezalandıracaklarını söyleyen iktidar sahiplerinin bu konudaki başarısı ortadadır. 

 

Yer kürede özelikle Ortadoğu ve ülkemizde emperyalist güçlerin ve silah tüccarlarının ortaklaşa planladığı ve türettiği terör örgütleri ve terörün karşısında dirayet gösteremeyen iktidar sahiplerinin marifetleri sadece bundan ibaret değildir.

 

1984’de 1350 PKK’lı terörist için “bir avuç eşkıya” diyen Turgut Özal’ın terörle mücadeledeki duyarsızlığı 30 yılda 40 binden fazla can alan PKK’yı 80 temsilci ile TBMM’ye taşıyacak güce getirmiştir.

 

1991Genel seçimlerinde terör örgütü PKK yapılan ittifak ile Erdal İnönü’nün SHP’si tarafından ilk defa meclise taşınmış. PKK’nın milis gücü şehir yapılanması ve halk desteği artarak, terör saldırı ve katliamları doruk noktasına ulaşmasına neden olmuş.

Ayrıca SHP-DYP koalisyonu ve REFAH-YOL (RP-DYP) koalisyonu döneminde PKK ile mücadele ediyor gerekçesi ile HİZBULLAH’ın eylemlerine göz yumulmuş, sonrasında ülke HİZBULLAH’ın vahşice gerçekleştirdiği katliamlarına şahit olmuştu.

 

AKP döneminde PKK’da yılgınlık, bitkinlik ve umutsuzluk dönemi başladığı bir sürede adına “çözüm süreci” denilen bir çözülme ve bölünme sürecinin başlatılması ile yeniden canlanması yetmiyor gibi. Varlığı inkâr edilen “Selam Tevhit Örgütü” alenen gizlenmeye çalışılmış, Suriye’deki iç savaşta taraf tutulmuş, kamuoyunda çıkan bütün haberlere, görüntülere ve alenen çalışmalara rağmen IŞİD terör örgütü üzerine gidilmediği gibi dolaylı olarak bir yardım yapıldığı ise yalanlansa da kamuoyunda inandırıcı bulunmamaktadır.

 

Sözün özü, Türkiye’de tabanında siyasi rant olması nedeni ile PKK’nın, siyasi ve menfaat uğruna beklide koltuk ve can korkusuna DHKP-C, HİZBULLAH, SELAM TEVHİT ve kısmen İŞİD gibi terör örgütlerinin üzerine iktidar sahipleri tarafından yeterince gidilmemiştir.

 

Dün olduğu gibi bugün de yarında bu terör olayları devam edecektir. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize sabır ve başsağlığı dilenecek. Terör kınanacak, lanetlenecek, failler süratle yakalanacak, en ağır ceza ve misliyle karşılık verilecektir.

 

İbrahim Halil SİPAHİ

21.07.2015/adanapost.com

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İbrahim Halil Sipahi Arşivi