"Memur - Sen ailesi ülkesine ve üyelerine sahip çıkıyor.."

745_15-001.jpg

Ali Yalçın: "Memur - Sen ailesi ülkesine ve üyelerine sahip çıkıyor.."

Eğitim-Bir Sen 11’inci bölge toplantısı Adana’da gerçekleşti..

Eğitim-Bir Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Eğitim-Bir Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer başkanlığında Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye üyeleri ve Eğitimci teşkilatlarının katılımıyla düzenlenen Eğitim-Bir-Sen 11. Bölge Eğitim Toplantısına katıldı.

20191027_103002.jpg

Gazeteci Kurtuluş Kılınç'ın sunumunu yaptığı programda açılış konuşmasını Eğitim - Bir Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer yaptı.

Kamu-Sen ve Eğitim Bir-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer ise yaptığı konuşmada, toplantılar sayesinde daha bilinçli ve aktif bir şekilde sendikal mücadele göstereceklerini kaydetti.

20191027_103318.jpg

Daha sonra Eğitim - Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı konuştu. 

 

"Anlaşma masası geride kalsada, sorunlarımız geride kalmadı.."

 

Eğitim-Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın:

 

"Memur - Sen ailesi ülkesine ve üyelerine sahip çıkıyor.."

 

"Öğretmenlerle ilgili  gerekli kanuni düzenlemeler yapılarak, öğretmenlerin gerekli saygı ve hakları verilmelidir.."

 

"Adaleti sağlama noktasında gayretimiz devam edecek"

 

"Şiddet konusunda mutlaka bir yasal düzenleme yapılmalı"

 

"Anlaşma masası geride kalsada, sorunlarımız geride kalmadı.."

745_14.jpg

"İşçi sendikalarının üye patent parasını devlet ödüyor, 5,5 milyon Memur -Sen üyesinin ücretlerini biz ödüyoruz.."

 

"Bu ülkenin aydın kılıklı hainleri var. Adı aydın ama aslında bir lejyoner, beslemedir."


“Öğretmenlik onurlu ve kariyerli bir meslektir..” 

"Başladığımız andan geldiğimiz zaman kadar ne inancımızdan, ne idealimizden, ne ülkemizden, ne ülkümüzden, ne ideamızdan hiçbir zaman ödün vermedik.."

 

“Sendika olmadan haklarımızı arayamayız..”

 

sen-1.jpg

“Sendika olmadan haklarımızı arayamayız..”

Eğitim-Bir Sen üyelerine konuşma yapan Eğitim-Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, haklarını aramalarının, kazanımlar üretmelerinin yolu sendikalaşmaktan geçmekte olduğunu söyledi.

Yalçın, öğretmenlere karşı uygulanan şiddetin bir an önce durması için yasa çıkartılması gerektiğini, öğretmenliğin onurlu ve kariyer bir meslek olduğunu ifade etti.

Başkan Yalçın, "Bizim toplu sözleşme marifetiyle bir tarafta kaşıkla aldığımızı, kepçeyle öbür taraftan geri götüren bir düzenmeyi adilane bulmuyoruz"dedi.

 

sen-2.jpg

Yalçın, “Sendika olmadan haklarımızı arayamayız, örgütlenmeden, sendika haklarımızı kullanmadan biz üretemeyiz.

Eğitim-Bir şemsiyesini açan Akif İnanının çağrısına kulak verip hareketimizi birlikten sendikaya, binlerden yüzbinlere, yüzbinlerden yetkiye, yetkiden zirveye taşıyan, zirvenin yeni ufuklara, yeni ufuklardan yeni umutlara şiarıyla, yerelden evrensele muştusuyla yürüttüğümüz ve emek mücadelesinin, hak, emek özgürlük ve ekmek mücadelesinin bayraktarı, öncüleri teşkilatımızın çok kıymetli liderleri 11'inci bölge toplantısı eğitim programımıza hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

 

sen-7.jpg

Başladığımız andan geldiğimiz zaman kadar ne inancımızdan, ne idealimizden, ne ülkemizden, ne ülkümüzden, ne ideamızdan hiçbir zaman ödün vermedik.."dedi.

 

sen-4.jpg

Toplu sözleşme görüşmeleri esnasında masaya yetkisiz sendikaların oturmasını eleştiren Yalçın,

"Yasamızdan kaynaklı masamızda solumuza ve onun da soluna 2 sandalye atılarak yetkimizin paylaştırıldığı, masamızın değersizleştirildiği ve zamanın daraldığı, stresin çoğaldığı bir zeminimiz var. Ve sonunda 'Çok aktörlü yönetim biçimi.' '3 tane konfederasyonsunuz, kamu işverenine karşı beraber mücadele ediyorsunuz, eliniz çok güçlü' deniliyor. Biz 'adil değil' dedikçe onlar 'bu sizin hayrınıza' diyorlar" dedi.

 

"Öğretmenlik onurlu ve kariyerli bir meslektir.."


Ali Yalçın, öğretmenlere uygulanan şiddetin son bulması için yasal düzenlemenin bir an önce çıkarılması gerektiğinin altını çizerek şöyle devam etti:

sen-6.jpg

"Öğretmenlik mesleğinin değersizleştirilmemesi için Öğretmenlik Meslek Kanununun bir an önce hayata geçirilmesi gerekiyor. Öğretmenlik onurlu ve kariyerli bir meslek.. Üyemize, ülkemize yerküremize faydalı bir gayreti tahkim etmektir. ” diye konuştu.

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Bugünden tezi yok öğretmene şiddetin önüne geçecek yasal düzenlemeyi bir an önce toparlasınlar. 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesi bu konuda attıkları adımla 24 Kasım'da müjdeyi versinler." dedi.

sen-3.jpg

Konuşmaların ardından Sezer, Yalçın'a hediye takdim etti. Daha sonra üyeler toplu fotoğraf çektirdi. Toplantı basına kapalı bir şekilde devam etti.

 

sen-5.jpg

Eğitim - Bir Sen üyelerinin eğitim programı devam ediyor..

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.