1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Millet Partisi'den Kurban Bayramı Kutlama Mesajı
Millet Partisi'den Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

Millet Partisi'den Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

Kurban bayramınız kutlu olsun. Allah nice bayramlara sevinç, mutluluk, sağlık, barış içinde uzun ve hayırlı ömürler niyaz ediyoruz. Unutmayalım; hayrın, faziletin yayılmasında ilk safha kendi yakınlarımızdır..

A+A-

Millet Partisi Genel Başkanlığı'ndan Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

Kurban bayramınız kutlu olsun. Allah nice bayramlara sevinç, mutluluk, sağlık, barış içinde uzun ve hayırlı ömürler niyaz ediyoruz. Unutmayalım; hayrın, faziletin yayılmasında ilk safha kendi yakınlarımızdır. Allah buyurur: zaman, mekan, dil, kan, sıhriyet itibariyle yakın olduklarımızdır. Allah sevgili peygamberlerine de öğüt, açıklama ve uyarı görevini bu safhaları gözeterek gerçekleştirmelerini buyurmakta.

Kurban Müslümanların iki kutsal bayramından birisidir. Bayram ve Kurban bayramları... Her birinin cihadı, hakkıyla anlamış mücahitlerin, gayesini ve şartlarını hatırlamalıyız. Ramazan bayramı “şeker bayramı” olmadığı gibi, Kurban da et bayramı değildir. Düşünelim hac ibadeti esnasında Müslümanlar kurban da keserler. İslam İlmihalinde bu ibadetin nasıl yapılacağı da gösterilmiştir. Hangi hayvanların kurban edileceği, gayesi ve hikmeti de açıklanmıştır. Ama biliyoruz ki kurban ile ancak müminlerin ihlası ve duası Allah katına ulaşır. Kanı, eti, yağı derisi değil. Bu sene hac ibadetini yerine getirmek üzere 2,5 milyon Müslüman Mekke’de Kabe’yi tavaf edecekler, Allah’ın Rasulüne veda edip yurtlarına dönecekler. Sağ salim yuvalarına kavuşacaklar. Allah bütün Müslümanları hac ibadetini kabul buyursun.

Peki durup düşünelim, kurban ibadeti gibi muazzam bir sosyal, medeni, siyasal, askeri toplantının hikmetine uygun mu davranıyoruz. Aynen namaz gibi. Allah buyuruyor namaz insanı her türlü kötülükten men eder. Bu hikmete ulaşacak şekilde davranacaksın; fukaralıktan, cehaletten, zulümden eser mi kalır? Çünkü gerçek müminler sadece kendi ülkelerinde değil tüm yeryüzünde ıslahla görevlenmişlerdir. Yeryüzünde fesattan, nifaktan eser kakmayasıya kadar çaba göstermek, yani cihad Allah’ın emridir.

İslam’ın yeryüzünde yayılışı cihad ile olmuştur, İspanya’nın, İstanbul’un balkanların fethi öyle yıldırım hızıyla olmuştur ki idraki zordur. OSMANLI Lehistan’dan çekilirken Lehistan semalarında “adil Türkler bizi bırakıp nereye gidiyorsunuz sesleri ile çınlıyordu.” İspanyanın bir avuç mücahit tarafından fethi de öyle.

Demek ki İslam’ın temel hedeflerini, gayelerini hakkıyla anlamak için daha çok gayret sarf etmemiz, çaba (cihad) göstermemiz gerek. Dileyelim İslam dünyası, Türkiye’den başlayarak İslam’ın medeni, sosyal, siyasal, ekonomik sorumluluğunu hakkıyla anlamak için daha çok gayret sarf eder ve askeri emirlerini hakkıyla anlar ise yeryüzü gerçek barışa, adalete, hürriyete, huzura ve mutluluğa kavuşur. Bugün dünyamızın beklediği de bu değil midir?

Bayramlarımızın gerçek bayramlar olacağı günlerin gelmesi ve karanlık fetretin bitmesi duası ile, daha çok çalışalım. Bayramınız mübarek ve daim olsun.

Millet Partisi Genel Başkanlığı

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.